Mapa z trasami i czasem przejść

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Mapa z trasami i czasem przejść

Postprzez Runo » 28 kwi 2011, o 11:17

Pierwszy raz wybieram się w Bieszczady. W innym poście prosiłem o propozycje pieszych tras. Chciałbym je prześledzić na mapie, ale niestety żadnej mapy nie posiadam. Zakupiłem mapę Soliny i Polańczyka, ale teraz chciałbym zaopatrzyć się w mapę z trasami wędrówek pieszych ( czasy przejść, szlaki turystyczne) Bieszczad.
Map jest wiele, ale chciałbym wybrać z nich możliwie najlepszą. Proszę o pomoc (nazwa mapy i wydawnictwo)
Pozdrawiam
Runo

Re: Mapa z trasami i czasem przejść

Postprzez skazaniec » 28 kwi 2011, o 11:26

Runo - na forum masz wątek o mapach i przewodnikach, polecam bo sporo ciekawych dyskusji jest i wiele dowiedzieć się można. Z kwestią map to jest tak jak z butami - trzeba sobie dopasować. Mi najlepiej odpowiadają wydawnictwa ExpressMap. Czasy przejścia pokrywają się z moim tempem marszu :). Jest jeszcze sporo wydawnictw - chociażby Compass. Idź do empiku czy innego salonu prasowo - książkowego i sam sprawdź. Jak dorwiesz Żubr oprowadza po Bieszczadach to bierz w ciemno:) ponoć jedna z najlepszych map - znam tylko z opowieści.
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 29 kwi 2011, o 07:26

mapa Bieszczady pod red Wojtka Krukara. wyd Ruthenus. przede wszystkim mapa ta zawiera oryginalne nazewnictwo i jest mega dokładna. skala też jest odpowiednia 1:600000. korzystam z niej do orientowania w terenie w czasie moich bezszlakowych wędrówek i nigdy mnie nie zawiodła. czasy przejść też zamieszczone. zatem : mapa BIESZCZADY, Wojciech Krukar. mapa turystyczno-nazewnicza, 1:60 000, wyd Ruthenus, krosno, mają strona i emalię: ruthenus@ruthenus.pl
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 29 kwi 2011, o 07:31

skazaniec napisał(a):Runo - na forum masz wątek o mapach i przewodnikach, polecam bo sporo ciekawych dyskusji jest i wiele dowiedzieć się można. Z kwestią map to jest tak jak z butami - trzeba sobie dopasować. Mi najlepiej odpowiadają wydawnictwa ExpressMap. Czasy przejścia pokrywają się z moim tempem marszu :). Jest jeszcze sporo wydawnictw - chociażby Compass. Idź do empiku czy innego salonu prasowo - książkowego i sam sprawdź. Jak dorwiesz Żubr oprowadza po Bieszczadach to bierz w ciemno:) ponoć jedna z najlepszych map - znam tylko z opowieści.

Hmm "Żubr..." na Ciebie czeka, nie zapominaj o swojej nagrodzie: książka Roberta Bańkosza, wspomniana mapa nieosiągalna w sprzedaży wydana jako reklamówka przez Ruthenus - to ten sam podkład o którym pisze Jerzu ale mapa jest uproszczona np. poprzez nieuwzględnienie części oryginalnego nazewnictwa. Kolegę Runo zapraszam do działu czytelniczego, jest tam i o mapach. Podzielam zdanie Jerzu, mapa Ruthenusa i długo nic, a potem Compassu. Moja ExpressMap wyleciała przez okno terenówki (byliśmy legalnie) w bieszczadzkim worku, zwiodła wiele razy, o kant wiadomo czego można ją rozbić. W terenie oczywiście, w czasie planowania wycieczek przydaje się, uproszczony podkład, dobrze naniesione szlaki.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 29 kwi 2011, o 07:49

na rynku jest cała fura wydawnictw robionych zza biurka. ludzie nie mający pojęcia o górach i nigdy tam nie wędrujący - a na domiar złego nie konsultujacy wydawnictwa z fachowcami, czyli zwyczajnie z praktykami na szlaku - robią tyle tandety, ze nie dziwi mnie potem fakt, ze po górach łażą ludzie totalnie nieprzygotowani. a jeszcze jak sie naczytają niusów w pseudo przewodnikach, gdzie bieszczady zaczynaja sie pod krynicą, a na pólnocy pod stalowa wola, to potem wychodza takie kalafiory. margines: przetwarzam fotki. jak zdaze przed startem do pragi(wyjezdzam z grupą o 16) to dzis cos sie pojawi.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 29 kwi 2011, o 07:53

jerzumarian napisał(a):mapa Bieszczady pod red Wojtka Krukara. wyd Ruthenus. przede wszystkim mapa ta zawiera oryginalne nazewnictwo i jest mega dokładna. skala też jest odpowiednia 1:600000. korzystam z niej do orientowania w terenie w czasie moich bezszlakowych wędrówek

a ja o tym expressie mówiłem w sensie bardzo szlakowych przejść
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 29 kwi 2011, o 08:36

moje polecanie dobrych wydawnictw od poczatku do końca ma na celu wskazanie innym, ze po prostu nie warto wyrzucać kasy w bloto. to ze gość jedzie po raz pierwszy w bieszczady to nie znaczy, że nie ma pojęcia o wędrowaniu i podróżowaniu. niech sie zaopatrzy w dobry towar, bo mapę raczej czytać umie. poza tym ja nie mam we łbie misji ewangelizatora i nikomu z glowy nie zamierzam wybijać nawet najgłupszych pomyslów. dzwięcząmi we łbie tylko słowa mich nauczycieli turyzmu z czasów prechistorycznych, gdy zasadniczo dostępne byly tylko wydawnictwa ppwk, ktore trzeba było naprawde umiec czytać. teraz to jest raj. porównałem kiedys mapy roznych wydawcow dość dokładnie, biesiadując sobie w kremenarosie z turystami plecakowymi i KRUKAR jest najlepsiejszy :)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 29 kwi 2011, o 08:41

jerzumarian napisał(a):moje polecanie dobrych wydawnictw od poczatku do końca ma na celu wskazanie innym, ze po prostu nie warto wyrzucać kasy w bloto. to ze gość jedzie po raz pierwszy w bieszczady to nie znaczy, że nie ma pojęcia o wędrowaniu i podróżowaniu.

A tego na myśli absolutnie nie miałem :) Taki skrót myślowy mi wyszedł :)
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez otrok » 29 kwi 2011, o 08:45

a może cie polecić mapę, gdzie obok czasów przejść, były odległości? (widziałem gdzieś kiedyś coś takiego)
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 29 kwi 2011, o 08:47

spoko spoko. jerzu nawet jak cos pisze ostrym słowem to i tak na japie ma jerzowego banana :) :) :)
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach