Materace i maty samopompujące

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Rumunia maj 2010

Postprzez IraS » 6 mar 2010, o 18:30

Postprzez Wojtek1121 » wczoraj, o 18:20
Ja piszę się na wspólny wyjazd w czerwcu, temperatura będzie wtedy wyższa.W najbliższym czasie chcę rozwiązać problem spania w warunkach plenerowych na początek kupuję 7cm. matę samopompującą, później próba spania w śpiworze.Spać będę w Rumunii prawdopodobnie w namiocie lub jak się zmieszczę to w krótkim Patrolu lub w długim Land Cruiserze.Sądzę, że w temperaturze 0 stopni przeżyję.Poszukuję współtowarzysza na wyjazd z prawem jazdy.

Wojtku jeżeli jedziesz samochodem to zamiast maty samopompujacej lepiej taki materacyk. http://www.allegro.pl/item931969898_mat ... _cena.html" target="_blank Śpi się w namiocie jak w domu, nawet pompki pod zapalniczkę można do tego kupić.
IraS
Administrator

Postprzez karabin_bojowy » 6 mar 2010, o 19:20

IraS napisał(a): pompki pod zapalniczkę można do tego kupić.

posiadam takową właśnie i sprawdziła się jak dotąd, ale wymienię swoją na model, który pompuje w czasie podłączenia do 12 V. Moja niestety się ładuje najpierw, a potem dopiero można jej używać :). Ale i tak zaoszczędziła mi wielokrotnego machania przy użyciu zwykłej pompki. Jak najbardziej polecam materacyk w połączeniu z takim urządzonkiem :). Codzienne zmiany miejsc biwakowych mogą po pewnym czasie być już upierdliwe :), jeśli w grę wchodziłby zwykły zestaw biwakowy. Nosić na plecach tego nie będziemy, więc czemu się katować na jakichś karimatach czy innych dechach ;)
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 6 mar 2010, o 20:12

A może lepiej coś z górnej półki:
Materac THERMAREST DREAMTIME
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez IraS » 7 mar 2010, o 12:44

Przenoszę tu wątki o materacach z działu rumuńskiego
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 7 mar 2010, o 12:56

andrzej627 napisał(a):A może lepiej coś z górnej półki:

Ha ha nie dzięki za tą kwotę mogę kupić ze 30 materacy, które są na pewno wygodniejsze. Można sobie na nich też fajnie popływać biwakując nad jakąś wodą. Oczywiście mówię o sytuacji kiedy materac podróżuje samochodem. Do noszenia na plecach preferuje coś takiego http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 3&prod=336 - po złożeniu mieści się w kieszeni i cena ludzka ;). Wada - trzeba sobie nadmuchać.
IraS
Administrator

Re: Materace i maty samopompujące

Postprzez karabin_bojowy » 7 mar 2010, o 13:02

Andrzeju, no jak dla mnie to ta półka jest stanowczo za wysoko ;)... przy dwóch osobach to się już robi wydatek rzędu 1800 zł prawie :), a to normalnie z miesiąc na Rumunii :)... Zastanawiałam się swego czasu nad zakupieniem maty samopompującej, ale jednak wygoda na dużym materacu jest nieporównywalnie większa :).

No może być też materac z górnej półki:
http://www.allegro.pl/item945018921_sup ... 45_cm.html" target="_blank

lub / osobiście taki posiadam /

http://www.allegro.pl/item937357066_mat ... 22_cm.html" target="_blank ;-)

Jednak 7 czy 8 cm... nie pokona 22 cm grubości materaca w izolacji od podłoża ;)
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez browar » 7 mar 2010, o 17:36

andrzej627 napisał(a):A może lepiej coś z górnej półki:

Thermarest robi faktycznie znakomite materace,używałem jego wyrobów.Tak się składa że spałem zimą w namiocie w Tarnawie Niżnej,rozbiliśmy namiot,wrzuciłem materac (grubości 3cm) i zamiast od razu go dopompować i zakręcić,polazłem do ogniska piwkować zapominając o sprawie.Na drugi dzień obudziłem się na otwartym(nienapompowanym) materacu i stwierdziłem że spało mi się mimo to wygodnie i nie było zimno.Zresztą już kilka razy spałem na różnych samopompkach dziurawych i było ok :) Przymierzałem się do takiego modelu ale z Decathlonu,grubego na 8cm,leżakowałem na takim i zwykły materac,taki jak poleca Iras czy KB nawet się nie umywa.Jeszcze raz napiszę - różnica w komforcie pomiędzy zwykłym materacem 22cm a 8cm samopompującym jest taka jak między metalowym łóżkiem sprężynowym (pamiętacie jeszcze takie,he he) a łożem w Hiltonie.W ogóle się Andrzeju nie zastanawiaj tylko bierz tego Thermaresta,a jak chcesz trochę taniej to identyczny z Decathlona,kosztuje chyba z 5 stów.
browar
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez IraS » 7 mar 2010, o 18:33

browar napisał(a):Thermarest robi faktycznie znakomite materace,używałem jego wyrobów.Tak się składa że spałem zimą w namiocie w Tarnawie Niżnej,rozbiliśmy namiot,wrzuciłem materac (grubości 3cm) i zamiast od razu go dopompować i zakręcić,polazłem do ogniska piwkować zapominając o sprawie.Na drugi dzień obudziłem się na otwartym(nienapompowanym) materacu i stwierdziłem że spało mi się mimo to wygodnie i nie było zimno.Zresztą już kilka razy spałem na różnych samopompkach dziurawych i było ok :) Przymierzałem się do takiego modelu ale z Decathlonu,grubego na 8cm,leżakowałem na takim i zwykły materac,taki jak poleca Iras czy KB nawet się nie umywa.Jeszcze raz napiszę - różnica w komforcie pomiędzy zwykłym materacem 22cm a 8cm samopompującym jest taka jak między metalowym łóżkiem sprężynowym (pamiętacie jeszcze takie,he he) a łożem w Hiltonie.W ogóle się Andrzeju nie zastanawiaj tylko bierz tego Thermaresta,a jak chcesz trochę taniej to identyczny z Decathlona,kosztuje chyba z 5 stów.

Jakoś ciężko mi się z Tobą zgodzić. Fakt że każdy ma różne preferencje, jeden woli spać na miękkim, jeden na twardym, ktoś lubi 3 poduszki a komuś wystarczy jasiek. Ale jak ktoś woli jednak miękko spać to 22 cm materac na pewno będzie dla niego wygodniejszy niż samopompująca mata 3 czy 8 cm. Ja osobiście spałem od połogi w namiocie poprzez karimaty, maty samopompujące po 22 cm materace i na tych ostatnich mi się najlepiej śpi. Lepiej też wybierają nierówności podłoża, nie trzeba się martwić, że nagle się okazało, że pod namiotem w trawie był jakiś kamień czy korzeń. Na tak grubym materacu już się nie odczuwa nierówności terenu. Świetnie też się spisuje w samochodzie, po rozłożeniu siedzeń powierzchnie nigdy nie jest idealna zawsze coś tam odstaje po zastosowaniu materaca śpi się idealnie. Oczywiści nie neguje mat ale ja preferuje 22cm materac.
IraS
Administrator

Postprzez skazaniec » 3 lip 2011, o 11:08

Odgrzebuję temat - IraS napiszesz jak się ten Fjord Trekker sprawuje. Bo właśnie stoję przed takowym dylematem co kupić - a zależy mnie na lekkości głównie
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 22 lip 2011, o 10:13

skazaniec napisał(a):...jak się ten Fjord Trekker sprawuje. Bo właśnie stoję przed takowym dylematem co kupić - a zależy mnie na lekkości głównie

Spisuje się zupełnie dobrze i wcale nie jest tak, że z byle powodu się dziurawi, ale... reparaturkę(*) (bardzo mała i lekka - 25 g!) noszę zawsze - ze strachu! Piętnaście nocy na terenie trawiastym i leśnym po ręcznym oczyszczeniu podłoża pod namiot rzecz jasna i... nic!
Z tym że w tatrzańskiej kolebie na gołych głazach to ja bym z nim nie ryzykował...
Ale, może ja jestem... cykor?

(*) jeśli ten "podłożony" link admin uzna za reklamę, to proszę go usunąć i... przepraszam. Ponoć "taśma McGyver'a" (ta srebrna z siateczką) skutecznie naprawia w takim materacu nawet dziurę po papierosie, ale nie sprawdziłem tego osobiście.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Następna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny