miejsca chyba mniej znane

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

miejsca chyba mniej znane

Postprzez alegorn » 20 lis 2012, o 19:34

czesc,
kilka fotek z wyprawy w czerwcu,
niestety - trafiłem na wyjątkowo kiepska pogodę wtedy, a i aparat nie najlepszy, wiec nie ma ich zbyt wiele, a i kilka pozostawia trochę do życzenia...
z racji zainteresowań historią - ten wyjazd był pod znakiem szukania dawnych śladów, stąd sporo wizyt na cmentarzach, kirkutach, cerkwiskach... część z nich jest oznaczona, części trzeba się doszukiwać z WIGówką w ręku...

trasa jaką szedłem to:
1 dzień. Zagórz (karmel), Tarnawa Niżna (tutaj pewna Pani w kiosku częstuje mnie herbatą... :) ) Gruszka (mogiła, a później godzinna drzemka obok wyciągu) Hoczew, Średnia Wieś, Berezka, Wiśnia,(tutaj taki dwugodzinny burak, zbyt dawno nie byłęm w góach, nie wyspany, a biesy mapę zagmatwały... ) Bania, Żernica Wyżna(nocleg samemu obok cmentarza.. eh, trzeba było jednak spać na Bani...)
2. Baligród, Wasylkowa, Rabe, Synarewa, Huczwice (pozdrawiam koło łowieckie Jarząbek!! chylę głowę raz jeszcze.)
3. jeziorko bobrowe, Rabe, Bagnisty (ooo, to jest baaardzo trafna nazwa - dawno już nie trafiłem takiej młaki !!!... aa, i znalazłem poroże, wieeeeeelkie.. choć już lekko sparciałe) Kołonice, Jabłonki, Woronikówka, Berdo (to mnie burza dorwała, więc dyrdy w dół), Radziejowa
4. Tyskowa( pozdrawiam pracowników leśnych, miś mnie nie zżarł, butów moich wiosną nie szukajcie, pozatym - tutaj mi baterie padły :( ), Łopienka (ponownie pozdrawiam pracowników leśnych - jazda na przyczepie z drewnem - wrażenia niezapomniane), Sine Wiry (po tym jak lało od dwu tygodni to było Bure Wiry!!! zawody kajakarstwa górskiego tutaj to by odwołali wtedy, z uwagi na to co wetlinka wyprawiała...), Zawój, Łuch, Jaworzec (gorąca herbata na dzień dobry, i suszenie butów.... suszenie butów.... suszenie butów, i widok 'turystów' z śpiworem przypiętym na zew. plecaka... moje buty były już suchsze od tego śpiwora.. hmmm czytanie i suszenie butów!! i herbata, a nad rankiem extra żarcie - mięsa nie jadam, ale to było wyzwaniem - nie problemem dla obsługi... wymiana punktów na mapie, tych 'nieoznakowanych' )
5. Kalnica,Dołżyca, Cisna (hmmm i Siekierezada)
6. Majdan, kolejka bieszczadzka - Przysłup - Majdan - Balnica, Solinka,Roztoki Górne
7. szlakiem granicznym - Przełęcz Nad Roztokami, Rypi Wierch, Stryb, Czerenin, Balnica
8. Balnica - od trzech dni struty jestem, muszę odsapnąć...
9. Balnica, Maniów, Wola Michowa, Zubeńsko, Koniec Świata(w Łupkowie oczywiście)
10. koniec świata... (dziewczyna do mnie przyjechała, koniec samotnej łazęgi... )
11. Zubeńsko, Wysoki Groń, Wierch Nad Łazem, do Balnicy (fajne schronisko, a że cały czas leje... :/, Młoda STRASZNIE MARUDZI )
12. Chyrlata, Liszna, Majdan, Cisna (ależ ile można sie tak wlec, szybciej Kobieto!! )
13. Cisna... (pada... no, ale jest tu siekierezada chociaż)
14.wetlina (autobusem, o losie..) podejście na przełęcz Orłowicza.. i powrót, Bo to późno, daleko, Aaa i SIĘ ŹLE CZUJĘ
15. powrót do domu.... AAa... wyszło słońce..

https://plus.google.com/photos/10525129 ... 8885488129

hmm, trasa głównie pieszo, kilka razy udało mi się stopem podjechać... deszcz nie padał może z 3 dni... a Młoda.... cóż, chyba lubi marudzić, tak jak ja lubię chodzić po górach samemu....choć to i czemu się dziwić??? ;)
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: miejsca chyba mniej znane

Postprzez krzyś » 20 lis 2012, o 20:57

Fotki super! Miejsca (przynajmniej dla mnie) dobrze znane...
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 21 lis 2012, o 06:04

Obrazek
czy to ujest miska położona na dyni? :mrgreen:
podoba mi się ta relacja :D
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez bieszczadnik90 » 5 sie 2013, o 20:04

tego właśnie szukałam - fajnych nietypowych miejsc w Bieszczadach, w których zakochałam się jako studentka :) I wracam tam co roku <3
bieszczadnik90
Stonka bieszczadzka

Postprzez rolcia88 » 11 sie 2013, o 22:02

Znam te rejony całkiem dobrze. I może kiedys podzielę się fotkami :)
rolcia88
Stonka bieszczadzka

Postprzez pelargonia » 12 sie 2013, o 22:16

Ruiny zamku robią wrażenie. Podobnie ten okazały grzyb :)
Pozazdrościć wyprawy i zdjęć :)
pelargonia
Stonka bieszczadzka

Postprzez bolek90 » 15 sie 2013, o 17:11

Bylem kiedys na podobnej trasie - najbardziej podobało mi sie w Baligrodzie a moje dzieci na czołgu oszalały :D
bolek90
Stonka bieszczadzka

Postprzez alegorn » 14 wrz 2013, o 13:45

warto...
szeroko rozumiane bieszczady, to magiczne miejsce...
ja, staram sie byc tam kilka razy w roku.. sam nie wiem kiedy jest piekniej... wiosna, gdy wszystko sie budzi do zycia, swieza zielen... lato, gdy pogoda przepieknie zacheca do wedrowania, jesienia, gdy szalony malarz rozlal swoje farby po okolicy, czy majestatyczna zima, gdy wszystko przykryte biala koldra...
kazda z tych por roku, mnie zauroczyla...

a moze to tez te bieszczady przy ognisku... gdy sie mozna wpatrywac w gwiazdziste niebo.... gdzie slychac szum potolca... moze to echo czasow ktore przeminely... ruiny cerkwi...
a moze to wlasnie smak grzanca, po powrocie ze szlaku... dzwiek gitar..
ludzie...

tak.. dla mnie bieszczady, to magiczne miejsce... staram sie zarazac innych, jak tylko moge. :)
j.
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez gosik4 » 19 wrz 2013, o 17:58

Widze że wiele osób zna jednak te miejsca Sa przepiękne Uwielbiam wracać w te miejsca moje ulubione i nigdy sie nie nudza za kazdym razem zaówazam w tych miejscach wiele ciekawszych zeczy A fotki piękne
gosik4
Stonka bieszczadzka

Postprzez placek77 » 31 paź 2013, o 16:29

uwielbiam tę dzikość w Bieszczadach :)
placek77
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw