miejsca godne uwagi/odwiedzenia w zachodniej częsci

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

miejsca godne uwagi/odwiedzenia w zachodniej częsci

Postprzez alegorn » 28 lut 2012, o 13:21

prosba.
co polecacie, jako godnego uwagi w zachodniej czesci bieszczad? (linia zalewu/jeziora solinskiego, solinki, cisna, roztoczka)
interesują mnie slady dawnych osad, cerkwie, cerwiska, cmentarze, oczywiscie gory, doliny... potolce...
nie musi byc to na szlaku, czy tez przy drodze (ale moze;) )

planuje sobie kilku(nasto) dniowa wyprawe, zachodnia czescia bieszczad, i wschodnia niskiego..
ot, nigdzie sie niespieszac, isc drogami i bezdrozami niskiego i bieszczad (namiot)

start z zagórza, tarnawa(ruiny cerkwi), hoczew(grodzisko), berezka (ruiny cerkwi)
patrola/bania żernica(cerkiew) - balnica
to na poczatek... dalej chcialbym isc w kierunku cisnej byc moze przez przelecz hyrczą, łopienka
z pewnoscia, jednym z etapow bedzie lupkow, o ile bedzie mozliwe - chce przejsc sie tunelem, i dalej to juz w niski,
wielki bukowiec, jasiel - dalej mam niesprecyzowane.

jacek.
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: miejsca godne uwagi/odwiedzenia w zachodniej częsci

Postprzez lucyna » 28 lut 2012, o 14:46

Zahaczyłaby o okolice Komańczy, Rzepedzi, Jawornika to nie tylko piękne tereny ale i bardzo ciekawe pod względem etnograficznym. Na pewno Balnica i Solinka z wypadem do Osadnego na Słowacji. W relacji Otroka odnajdziesz te klimaty.
lucyna
Zbanowany

Postprzez alegorn » 28 lut 2012, o 16:48

wypunktowałem sobie wstępnie kilka miejsc... z grubsza układa to mi się w trasę ale być może warto coś zmienic:

tarnawa- ruiny cerkwi
gruszka
hoczew grodzisko
średnia wies - ruiny cerkwii
bereżka ruiny cerkwii, cmentarz, fort
g. patrola, bania
żernica wyżna - cerkiew
baligród - cerkiew, kirkut
kamienna góra ???
huczwice - cmentarz
jeziorko bobrowe
rabe - cmentarze
gołoborze
rez. cisy na górze jawor
rez cisów wornikówka
jabłonki
łopienka
łopiennik
cisna
kolejka ?
balnica solinka
wola michowa - kirkut
smolnik
łupków tunel
alegorn

Postprzez jerzumarian » 28 lut 2012, o 16:52

Rabe k. Baligrodu, Stężnica, Radziejowa, Tyskowa, Jawornik k. Rzepedzi, Wołtuszowa k. Rymanowa, Króliki...
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez alegorn » 28 lut 2012, o 17:25

Rabe - na pewno. Stężnica - Radziejowa - Tyskowa hmm, może rzeczywiście tedy będzie fajniejsza trasa, wtedy darowałbym sobie Jabłonki.

Jawornik , Czystohorb - okolice Komańczy - pewnie na następną trasę sobie zostawię... choć pewnie właśnie wiosna lepiej tam odwiedzać....

Wołtuszowa,Króliki - być może. nad niskim mniej się zastanawiałem, wiem że chciałem na Jasiel ponownie się przejść..

dzieki :)
alegorn

Postprzez jerzumarian » 28 lut 2012, o 17:43

Tylko licz się z tym że przez radziejową od Górzanki lezy juz nowy asfalcik więc będzie możliwe ze ruszy tamtedy falanga... samochodów. ale można wybrać wariant przez Bereźnicę,wliźć w Tyskowę w dolinkę, wliźć na Korbaniję, połazęgować po dolince Radziejowej... jesli jedziesz autem to sobie dojedziesz i poszwendasz się piechurem. a jesli jakimiś mas-busami to trzeba się nastawic na większe przemarsze. Wołtuszową polecam bo sa ciekawie wytyczone scieżki i widoki palce lizać. Można się rozbić namiocikiem i zasmakować noclegu w dzikim miejscu calkowicie legalnie bo tam jest taka opcja.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 28 lut 2012, o 19:35

Radziejowa i Tyskowa koniecznie, niedługo tam będzie sam syf. Wiosną ub roku już okolicy nie poznawałam, ponoć teraz jest jeszcze gorzej. To quadowisko, natura park rozwala doliny na potęgę entą.
lucyna
Zbanowany

Postprzez kumak_gorski » 28 lut 2012, o 21:03

lucyna napisał(a):Radziejowa i Tyskowa koniecznie, niedługo tam będzie sam syf. Wiosną ub roku już okolicy nie poznawałam, ponoć teraz jest jeszcze gorzej. To quadowisko, natura park rozwala doliny na potęgę entą.

Potwierdzam, używają tam sobie, używają, bieszczadzką ziemię eroduje nie woda, lecz pieniądz...
A krajobrazy takie ładne (jesienne wprawdzie):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Picking up my pain from door to door/Riding on the storyline/Furnace burning overtime/But this train don't stop there anymore
kumak_gorski
Wyrypiarz bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi