Moje kochane Bieszczady

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Moje kochane Bieszczady

Postprzez laszlo » 11 gru 2010, o 17:13

Chciałem odpowiedzieć na PW ale chyba nie umiem. Nie wiem czy się wysłało czy nie. Tak jak napisałaś mój zawód to leśnik a nie fotograf i zdjęcia robię głównie dla siebie na pamiątkę. Są lepsi i to całkiem sporo. Cieszy mnie, że się podobają
laszlo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez biolog1 » 11 gru 2010, o 21:12

Laszlo
Jestes bardzo skromnym czlowiekiem.Zadziwiles mnie tym ,ze wszystkie gatunki sa poisane dotyczy to zarowno roslin jak i zwierzat.masz ogromna wiedze.ja mam kilka pytan do ciebie a chodzi mi o miejsce przebywania zubrow/gdzie one sa w bieszczadach/,Czy zostaly przewiezione zpuszczy bialowieskiej?A jesli chodzi o nasadzenia to jakie gatunki sie obecnie sadzi?Wiesz kiedys sama jezdzilam sadzic las to ciezka praca/bylam w 7 klasie sadzilismy sosny i deby/Ostatnio widzialam ten las super zostawic taka pamiatke po sobie.mam dobra reke do roslin wszystko sie przyjmuje.Ja jestem biologiem z wyksztalcenia i z zamilowania.studia konczylam dawno wiec moja wiedza nie jest juz taka jak twoja/mysle,ze jestes duzo mlodszy /ale bardzo sie ciesze,ze sie odezwales.pozdrawiam z mroznego lublina.
biolog1
Stonka bieszczadzka

Postprzez biolog1 » 11 gru 2010, o 21:25

:) Mnie sie tez nie udalo na Pw a napisalam taki dlugi list i gdzies go wcielo/kiedy dolaczyles do forum bo tam trzeba podac taka informacje 11grudnia? jak chcesz to podam Ci mojego maila. ;)
biolog1
Stonka bieszczadzka

Postprzez laszlo » 11 gru 2010, o 21:58

To nie są żubry z białowieży. tamte to żubry nizinne, w bieszczadach żyją żubry linii nizinno-kaukaskiej. w necie możesz znaleźć bardzo dużo informacji o bieszczadzkich żubrach więc nie będę sie tu rozpisywał. Powiem tylko, że wg moich obserwacji liczba 300 sztuk jest już w Bieszczadach spokojnie przekroczona. Gatunki drzew jakie się sadzi to jodła, buk, jawor oraz w mniejszych ilościach świerk, wiąz górski, czereśnia i cis. Takie lasy pierwotnie na tych terenach rosły i udział powyższych gatunków powoli wzrasta kosztem całkowicie obcej tu sosny oraz olszy szarej no i świerków (naturalnie świerk występował tylko we wschodniej części polskich bieszczadów). Sadzi się to może złe słowo bo siedliska lasu górskiego są na tyle bogate, że bardzo często można wykorzystać naturalne odnowienie lasu wystarczy tylko, w odpowiednim momencie, zapewnić dostęp światła.

Przy okazji info dla kierownictwa forum, że wiadomości prywatne albo nie działają albo są zbyt skomplikowane w obsłudze i trzeba napisać instrukcje dla słabiej zinformatyzowanych użytkowników
laszlo

Postprzez biolog1 » 12 gru 2010, o 13:00

;) A widzisz pracujac zawodowo wyczytalam w Przyrodzie Polskiej o tych zubrach przewozonych w rozne rejony Polski.Moze cos mi sie pokrecilo ,dzieki za wyjasnienie/poszukam w necie/ja weszlam na to bieszczadzkie forum przypadkiem i bardzo dobrze bo wole kontakt z czlowiekim po drugiej stronie niz suche fakty bez emocji.Co do drzew w bieszczadach jak szlam do chatki socjologa/zgubilam sie i nie doszlam/ to moja uwage przykula duza ilosc swierkow wielkosci do 20 cm i tak zastanawialysmy sie z kolezanka czy one sa przenoszone w inne miejsca bo rosly gesto czy tez same walcza o przertwanie?U mnie pada snieg i caly czas mysle co by tu wykombinowac aby po swietach byc w bieszczadach?Pozdrawiam i popieram to co napisales o WP
biolog1
Stonka bieszczadzka

Postprzez biolog1 » 13 gru 2010, o 22:02

Do Laszlo Dzisiaj obejrzalam sobie prace w lesie i poczytalam o sprzecie stosowanym przy wycince.Praca ogromnie ciezka.bedac w bieszczadach poznalam czlowieka ,ktory pracuje na Otrycie.Widac ,ze kochacie to co robicie.No i super.Mam nadzieje ,ze juz nie ma rabunkowej ,bezmyslnej wycinki jak to mialo miejsce na lubelszczyznie?
biolog1
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 14 gru 2010, o 04:33

@ laszlo
Masz rację, na szkoleniach sami naukowcy mówią, że u nas populacja żubra jest niedoszacowana.
lucyna
Zbanowany

Postprzez laszlo » 14 gru 2010, o 16:39

biolog1 napisał(a):Mam nadzieje ,ze juz nie ma rabunkowej ,bezmyslnej wycinki

Nie ma. A o tym jakie są efekty działań prowadzonych przez Lasy Państwowe w ostatnich latach polecam, w wolnej chili, poczytać tu http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/px_~rapor ... sow_09.pdf
laszlo

Postprzez biolog1 » 14 gru 2010, o 21:35

LASZLO Dzieki za odpowiedz w wolnej chwili wejde tzn.zaraz to zrobie.A co do zdjec to ogladala sporo i twoje budza moj podziw i szacunek /jak trudno zrobic zdjecie zwierzeciu,trzeba czasu i cierpliwosci/
biolog1
Stonka bieszczadzka

Postprzez biolog1 » 14 gru 2010, o 21:38

Nie moge otworzyc pliku ale jutro moj ziec informatyk mi to zrobi
biolog1
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy