Moje kochane Bieszczady

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Moje kochane Bieszczady

Postprzez tomg » 29 gru 2010, o 16:02

Iras, masz rację ale nie do końca. Wiem żeś "prawie" Rumun i też zaczoem "zaliczać" Rumunię (na początek Transalpina, powrór Transfogaraską i przez Maramuresz do domu) ale przez Bieszczady. Tobie łatwiej bo masz bliżej do możliwości a reszta jak ja w Bieszczady to ponad 400 km a i z czasu nie jest za bogato więc robię te ponad 400 km (kilka razy w roku) na krótkie wypady i zostaję w Bieszczadach bo poza wszystkim są takie bieszczackie.
Dobrego 2011 roku i do zobaczenia w górach, które by nie były...
i mała zagadka, dla Ciebie to pewnie Pikuś lub Pan Pikuś gdzie to jest, ztobilem to zdjęcie w 1977r. dla ułatwienia ta chata istnieje tylko "trochę" inaczej wygląda
pozdrawiam
tomg
Stonka bieszczadzka

Postprzez biolog1 » 7 sty 2011, o 18:35

Co widzimy?Ostatnio sie zaczelam zastanawiac,nie bylam w nich od 35 lat a poniewaz nie sa zbyt wysokie dam rade po nich chodzic.Zaczelam od gor bo gdy zdrowie przestanie dopisywac przeniose sie na niziny.Maja swoj niepowtarzalny urok i takiego blota nie ma nigdzie w naszych gorach.Ty byles w nich 30 lat to moze sie znudzic tak jak mi 17 lat nad jeziorami.Zamienilam je na Bieszczady bo taki byl moj plan.Musze zobaczyc to co zaplanowalam i dalszy ciag moich wycieczek po Polsce to inny kierunek.dzieki fb podrozuje wirtualnie po gorach.Jedno co mi sie nasuwa balagan w architekturze.Zima gory uspione tak mi sie wydaje.Ale bardzo tesknie za nimi.Ponoc z AIDS i bieszczad czlowiek sie nie wyleczy.Goraco pozdrawiam
biolog1
Stonka bieszczadzka

Postprzez bogdan64 » 8 sty 2011, o 21:40

Sporo się w tym czasie zmieniło niekoniecznie na lepsze
Zapraszam więc na bieszczadzką galerie
http://picasaweb.google.com/bogdan.s64/ ... atwarnica#" target="_blank
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez IraS » 8 sty 2011, o 22:08

tomg napisał(a):Iras, masz rację ale nie do końca. Wiem żeś "prawie" Rumun i też zaczoem "zaliczać" Rumunię (na początek Transalpina, powrór Transfogaraską i przez Maramuresz do domu) ale przez Bieszczady.

Ha ha przejrzałem twoje galerie z Rumunii i chyba byliśmy w tym samym czasie w czerwcu 2010. Na Transalpinie tej mniej ciekawej od Sybina biwakowaliśmy po zachodniej stronie Jez. Oasa Mica. Wieczorem od strony Cabany Oasa ktoś ostro śpiewał po Polsku Hej Sokoły.. może to wasza sprawka ;) Byliśmy tam gdzieś około 20-21 czerwiec 2010 :)
IraS
Administrator

Postprzez biolog1 » 8 sty 2011, o 22:24

Witajcie Bieszczadnicy.Zawsze porawia mi sie humor gdy sobie poogladam zdjecia z bieszczadow i poczytam to co sie pojawia nowego w waszych postach.Na fb sa Twoje Bieszczady ktore dzisiaj umiescily zdjecia bieszczadzkich zubrow.A mnie tej zimmy brakowalo krajobrazow zimowych zBieszczadow.Byly piekne koscolki.Widze ze koledzy wybieraja sie w rumunskie Bieszczady.Trzymam kciuki za wyprawy i czakam na fotki.A teraz przejrze galerie nowego kolegi.Juz nie moge sie doczekac kiedy tam bede????????????????????????
biolog1
Stonka bieszczadzka

Postprzez biolog1 » 8 sty 2011, o 22:27

Bogdan64 obejrzalam zdjecia i jak te gory maja sie nie podobac sa poprostu iine od pozostalych naszych gor
biolog1
Stonka bieszczadzka

Postprzez bogdan64 » 8 sty 2011, o 23:03

po prostu sa piekne o kazdej porze roku
niestety zaczyna dochodzić do tego , że w bieszczadach za kawałek błotnistego parkingu plus bilet wstepu płace wiecej jak w Smokovcu za parking w centrum miasta.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez laszlo » 9 sty 2011, o 15:55

biolog1 napisał(a): rumunskie Bieszczady

Koleżanko litości

bogdan64 napisał(a):niestety zaczyna dochodzić do tego , że w bieszczadach za kawałek błotnistego parkingu plus bilet wstepu płace wiecej jak w Smokovcu za parking w centrum miasta.

Niestety BdPN w sezonie to komercha totalna.
laszlo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez biolog1 » 15 sty 2011, o 01:27

No to zaliczylam druga plame a to wszystko przez chlopakow .Dobrze ze zwracasz uwage czeski blad z rozpedu./Bylo Rumun, Bieszczady i wyszlo strasznie.A doszly mnie sluchy ze w Biesach juz kwitna stokrotki?Pozdrawiam LASZLO
biolog1
Stonka bieszczadzka

Postprzez bogdan64 » 15 sty 2011, o 12:15

Nie wiem czy już pojawiły sie stokrotki ale temperatura jest dodatnia i sięga niejscami 8 st C, więc jak na styczeń to do raczej duzo.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy