Monografia Kirkutu w Baligrodzie- poszukiwane informacje

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Monografia Kirkutu w Baligrodzie- poszukiwane informacje

Postprzez trzykropek » 6 cze 2010, o 13:51

Witam... W imieniu Przyjaciółki wrzucam zapytanie i prośbę do Ludu wiedzącego. Jeśli : ktoś, gdzieś, kiedyś, coś - potrzebne są wszelkie możliwe informacje lub wskazówki ku temu jak je osiągnąć. W obecnej chwili jest dosyć mało danych na ten temat, trwają prace badawcze i poszukiwawcze Autorki w związku z czym bardzo prosi o pomoc. Po ukończeniu i udanej obronie opracowane materiały zostaną udostępnione zainteresowanym. Zakres potrzeb ? Wszystko: informacje o kamieniarzach, rodzinach, nagrobkach, zdjęciach sprzed i po wojnie...czyli każdy wątek może być pomocny. Na chwilę obecną odhaczamy Magurycz (przyp. obóz w Baligrodzie już niedługo, gdzie będzie można spotkać się z Kasią i pogadać) oraz informacje od pana Potockiego.
Z góry ślicznie dziękuję w imieniu swoim i Kasi, a oto kontakt bezpośrednio do niej: zielonyrowerek@op.p

Założyłem identyczny wątek na sąsiednim forum... i wybaczcie że wkleję klona tekstu, ale myślę że temat dźwięczny i dobrze go umieściłem bo nie orientuję się Tu tak jak na pomarańczowym, choć czasem spozieram...
trzykropek
Stonka bieszczadzka

Re: Monografia Kirkutu w Baligrodzie- poszukiwane informacje

Postprzez lucyna » 6 cze 2010, o 15:37

Nie mam zbyt dużo wiadomości o kirkucie ale wiem kto je posiada. Wójt gminy Baligród, jest historykiem i miłośnikiem swoich rodzinnych stron. jeszcze na myśl przychodzi mi Andrzej Szczerbicki z Oddziału Bieszczadzkiego TOnZ w Michniowcu.
lucyna
Zbanowany

Re: Monografia Kirkutu w Baligrodzie- poszukiwane informacje

Postprzez trzykropek » 6 cze 2010, o 17:20

Dziękuję Lucyno.... wiedziałem że od Ciebie zawsze coś konkretnego wskoczy :)
trzykropek
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi