Muczne, co po Wilczej Jamie?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Muczne, co po Wilczej Jamie?

Postprzez mazg » 10 lut 2011, o 19:10

"zyska przyroda" ?? a w jaki sposób?? obok jest hotel, pobudowano jeszcze 2 hoteliki (arnica i jeszcze coś)- to gdzie zysk? wręcz przeciwnie, klimat Jamy sam z siebie był ekologiczno-przyrodo-przyjazny. Mam nadzieje,że ktoś to rozrusza jeszcze :) no i turystyczne spacery- piwo w Jamie i 5 km piechotą do Tarnaw na nocleg ....
mazg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez mazg » 10 lut 2011, o 20:40

"zyska przyroda" ?? a w jaki sposób?? obok jest hotel, pobudowano jeszcze 2 hoteliki (arnica i jeszcze coś)- to gdzie zysk? wręcz przeciwnie, klimat Jamy sam z siebie był ekologiczno-przyrodo-przyjazny. Mam nadzieje,że ktoś to rozrusza jeszcze :) no i turystyczne spacery- piwo w Jamie i 5 km piechotą do Tarnawy Niżnej na nocleg ....
mazg

Postprzez Audik » 11 lut 2011, o 08:21

lucyna napisał(a):...Zarówno teren obok świątyni jak i ten Pawlaków moim zdaniem nie powinien być w żaden sposób zagospodarowany. Niestety, stało się inaczej. Mamy ohydną Wilczą Jamę ze stawikiem z wyspą na środku ... Na szczęście samorządowcy zablokowali inną inwestycję i zostały te resztki zespołu krajobrazowego.

A na swojej stronie http://www.wilczajama.pl" target="_blank" target="_blank chwalą się, że ....Gospodarstwo Agroturystyczne „Wilcza Jama” stara się: Przestrzegać wszystkich wymogów prawnych w zakresie ochrony środowiska....
Oraz ...Ograniczać zużycie wody i energii poprzez stosowanie nowoczesnych technologii i temu służących praktyk...
Czyli co? Postawili wiatraki? Dokopali się do źródeł geotermalnych? Szczególnie forum ich strony "tętni" życiem.
Muszę to zobaczyć na własne oczy w tym roku. Szczególnie te resztki
Audik

Postprzez lucyna » 11 lut 2011, o 08:42

Audik napisał(a):
lucyna napisał(a):...Zarówno teren obok świątyni jak i ten Pawlaków moim zdaniem nie powinien być w żaden sposób zagospodarowany. Niestety, stało się inaczej. Mamy ohydną Wilczą Jamę ze stawikiem z wyspą na środku ... Na szczęście samorządowcy zablokowali inną inwestycję i zostały te resztki zespołu krajobrazowego.

A na swojej stronie http://www.wilczajama.pl" target="_blank" target="_blank" target="_blank chwalą się, że ....Gospodarstwo Agroturystyczne „Wilcza Jama” stara się: Przestrzegać wszystkich wymogów prawnych w zakresie ochrony środowiska....
Oraz ...Ograniczać zużycie wody i energii poprzez stosowanie nowoczesnych technologii i temu służących praktyk...
Czyli co? Postawili wiatraki? Dokopali się do źródeł geotermalnych? Szczególnie forum ich strony "tętni" życiem.
Muszę to zobaczyć na własne oczy w tym roku. Szczególnie te resztki

Musisz to zobaczyć, całe zbocze pokryte domkami drewnianymi, tuż obok drogi staw, a na nim wyspa. Oczywiście to wszystko ogrodzone.
Obok cerkwi swoje posiadłości ma dwóch właścicieli. Zablokowano inwestycję temu drugiemu. Jak mówiła pani z samorządu na warsztatach sieci NATURA 2000 właściciel chciał podzielić swoja ziemię na działeczki, wybudować na nich domki letniskowe i je sprzedać. Na szczęście ta inwestycja została zablokowana. Dostał tylko zgodę na budowę domu. Nie chce więcej na ten temat rozmawiać. Już i tam za dużo mówiłam o tej sprawie w internecie. Nie chcę mieć kłopotów. Tym bardziej, że najprawdopodobniej będę miała sprawę w sądzie, były Kolega (też pisze na tym Forum), który na mnie i na nas swoich Kolegach żerował, oszukał mnie przy oddawaniu pieniędzy i non stop kłamał, zbiesił się, gdy podałam jego dane na facebooku i powiedziałam o jego oszustwie, ma złożyć doniesienie do prokuratora. Nie chcę dawać mu argumentów.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Audik » 11 lut 2011, o 09:04

lucyna napisał(a):....całe zbocze pokryte domkami drewnianymi, tuż obok drogi staw, a na nim wyspa. Oczywiście to wszystko ogrodzone....

No fakt, sami piszą Do dyspozycji Gości mamy 7 domków - na ich fotce widać to doskonale :o
Ale przy takich cenach jak napisali: - 1 os.- 100 zł/dobę - to chyba nie trzeba ustawiać się w kolejkę?
Sprawdzę ;)
Audik

Postprzez Piotr_S » 11 lut 2011, o 09:33

lucyna napisał(a):Już i tam za dużo mówiłam o tej sprawie w internecie. Nie chcę mieć kłopotów. Tym bardziej, że najprawdopodobniej będę miała sprawę w sądzie, były Kolega (też pisze na tym Forum)
[...]
Nie chcę dawać mu argumentów.

No dobrze, ale co to ma wspólnego ze Smolnikiem - chyba że jest on jednym z owych właścicieli.
A drugim razem jak robisz z kimś interes, to rób to na piśmie, nawet jakby to był Kretyn do którego masz nie wiadomo jakie zaufanie. To znacznie lepsze niż podkładanie się na FB i podwójna strata.
Piotr_S
Administrator

Postprzez lucyna » 11 lut 2011, o 09:42

Piotr_S napisał(a):
lucyna napisał(a):Już i tam za dużo mówiłam o tej sprawie w internecie. Nie chcę mieć kłopotów. Tym bardziej, że najprawdopodobniej będę miała sprawę w sądzie, były Kolega (też pisze na tym Forum)
[...]
Nie chcę dawać mu argumentów.

No dobrze, ale co to ma wspólnego ze Smolnikiem - chyba że jest on jednym z owych właścicieli.
A drugim razem jak robisz z kimś interes, to rób to na piśmie, nawet jakby to był Kretyn do którego masz nie wiadomo jakie zaufanie. To znacznie lepsze niż podkładanie się na FB i podwójna strata.

Masz rację. Źle sformowałam myśl. Pora abym przymknęła się w ogóle i szczególe. Każde słowo może być wykorzystane przeciw nam, przeciw mi. Moim zdaniem pewna epoka w Bieszczadach kończy się, zaczyna się nowa, mniej przyjazna. Kończy się zaufanie, a zaczyna sporządzanie umów za pomocą dobrego prawnika. Smutno mi.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 11 lut 2011, o 09:57

A tak przy okazji: ta działeczka (105 ha) wisi już dość długo na allegro. Można ją nabyć za nieco ponad 8mln zł, razem z ponad 13km ogrodzeniem. Opis baaaardzo zachęcający, fragmnety:
"Nieruchomość znajduje się w miejscowości Smolnik gm. Lutowiska i obejmuje powierzchnię 105 ha. Wg miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 88 ha znajduję się w obszarze łąk i pastwisk ( część C na mapce), natomiast reszta - 17 ha - w terenie budowlanym. "
"Cały teren jest ogrodzony ocynkowaną siatką leśną ( długość ogrodzenia 13,5 km!!!), dodatkowo zamontowano elektrycznego pastucha. Teren jest przygotowany pod inwestycję: farmę jeleniowatych, niemniej potencjał prezentowanego gruntu jest znacznie większy (zależny od inwencji twórczej nabywcy). Gmina jest bardzo przychylna inwestycjom i inwestorom, lokującym swój kapitał w jej granicach. W perspektywie kilku lat Smolnik ma szansę stać się jednym z większych centrów turystycznych Bieszczadów, a na pewno warto go odwiedzić już teraz."
"Na uwagę zasługuje fakt, że prezentowaną nieruchomość cechują niesamowite walory przyrodnicze i krajobrazowe. Miejsce odwiedzane jest przez masę turystów ze względu na znajdującą się tuż obok, najstarszą w Bieszczadach "Bojkowską" cerkiew. Teren z jednej strony przylega do Sanu, z drugiej do drogi 896 Ustrzyki Dolne - Ustrzyki Górne. Dzięki bardzo dobrej komunikacji, możemy szybko znaleźć się na miejscu.
Teren objęty dopłatami unijnymi w wysokości ok.250 000 rocznie."

pełna oferta: http://otodom.pl/dzialka-smolnik-105000 ... 53207.html
Piotr_S
Administrator

Postprzez IraS » 11 lut 2011, o 10:02

lucyna napisał(a):Musisz to zobaczyć, całe zbocze pokryte domkami drewnianymi, tuż obok drogi staw, a na nim wyspa. Oczywiście to wszystko ogrodzone.

A co w tym złego ? kupił sobie ziemie chyba nie po to by kartofle sadzić, dobrze, że postawił drewniane a nie murowane z żółtą elewacją. Może niech organizacje ekologiczne, obrońcy krajobrazu itp przeznaczą swoje niemałe budżety i skupują cenne przyrodniczo i krajobrazowo tereny i pozostawią je w stanie nienaruszonym. Będzie to bardziej pożyteczne niż bicie piany i przykuwanie się do drzew przy byle jakiej inwestycji. Nie jestem zwolennikiem zabudowy całych Bieszczadów ale szanuje czyjeś prawo do jego własności.
IraS
Administrator

Postprzez Piotr_S » 11 lut 2011, o 10:16

IraS napisał(a):Może niech organizacje ekologiczne, obrońcy krajobrazu itp przeznaczą swoje niemałe budżety i skupują cenne przyrodniczo i krajobrazowo tereny i pozostawią je w stanie nienaruszonym.

No niezupełnie jest tak jak piszesz. I nie mówię tu o Wilczej Jamie, bo ona tam akurat najmniej przeszkadza - słusznie, jak sobie kupił to niech buduje. Z organizacjami ekologicznymi też mi nie po drodze, ale to nie one tylko państwo ma chronić krajobraz. Państwo ma określać, które tereny można zabudowywać byle czym, a które nie i powinno to robić rozsądnie. Mówimy tu np. nie o jakiejś działeczce p. Pawlaka tylko o ponad stu kilkudziesięciu hektarach, z których gdyby tylko ludziom pozwolić zrobią druga Wetlinę albo i jeszcze gorzej. Oczywiście kwestia gustu, ale dla mnie Wetlina (przykładowo) to wyłącznie ohydna wieś i im mniej takich będzie tym lepiej. Trzeba inwestować, ale to musi być pod kontrolą.
IraS napisał(a): Nie jestem zwolennikiem zabudowy całych Bieszczadów ale szanuje czyjeś prawo do jego własności.

Tak, ale zanim ta własność stanie się czyjaś, ktoś to powinien przemyśleć i to w tym jest sedno sprawy. Jak już ktoś ma to ma - trudno i własność trzeba szanować (a właściciel ma szanować obowiązujące przepisy na danym terenie).
PS - gdzie pojedziesz jak Ci całe góry Rumunii zabudują pałacykami, na połoninie na której rozbijasz namiot postawią asfaltowy parking płatny, itd.? ;)
Piotr_S
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi