Muczne, co po Wilczej Jamie?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Muczne, co po Wilczej Jamie?

Postprzez mazg » 7 lut 2011, o 18:18

jak w temacie, czy ktoś będzie chciał wykorzystać doskonałą lokalizację po Wilczej Jamie?
mazg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: Muczne, co po Wilczej Jamie?

Postprzez Jerry » 8 lut 2011, o 00:04

Witam, nie wiem, czy ktoś będzie chciał, jednak według mnie zostanie tylko mit/wspomnienie. Sam miałem okazję, nie dość, że korzystać to jeszcze polecać i reklamować (nie wiedzieć czemu) Wilczą Jamę. Dla mnie to była legenda, miejsce, czas, klimat, ludzie otoczenie, żarcie.... Można by jeszcze długo wymieniać. Ale już nie ma i nie będzie. Teraz jest walka o byt i komercja a potem długo długo nic. Nie będę pisał dlaczego tak uważam, ale daję za gwarancję swoich słów.. no coś tam daję :). Jest mi bardzo szkoda tego co się stało. Nie chcę wnikać w przyczyny tego, ale jedno jest pewne. Sposób zakończenia jednego i rozpoczęcia drugiego jest żenujący. Widać, że dla właścicieli WJ nie było istotne co ma ze sobą zrobić biedny turysta, który traktował to miejsce ja hiszpańskie Sagrada Familia :). A dlaczego tak piszę. Bo jeżeli trafiam do WJ, jadąc setki kilometrów, odliczając je i myśląc o najlepszej na świecie zupie grzybowej, jakiej nie ma nigdzie, a zastaję parę młodych nawiedzonych pseudo hipisów/wegetarian czy jak by ich nazwać, którzy podają naleśniki z mikrofali do pomieszczenia z gównem tak z gównem psim/kocim pod stołem w suterenie, a potem jadę do nowego miejsca WJ w nadziei na przebudzenie i zastaję bezład i wszystko co najgorsze, ale nie przyjemne zaspokajanie podniebienia........... No cóż. Dla mnie zostają wspaniałe wspomnienia. To se ne wrati :). Baaardzo rozgoryczony, baaardzo. I tyle.
Jerry
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 8 lut 2011, o 09:55

Nie wiem i za bardzo mnie to nie obchodzi. Wilcza Jama w Mucznem była ze swoimi plusami i minusami miejscem kultowym. Na pewno nieraz tam znakomicie karmili, chociaż bywało w sezonie z tym różnie. Obecnie jak widzę okolice cerkwi w Smolniku nad Sanem to przepraszam za dosadne określenie szlag mię trafia.
Tyle na ten temat, polecam lekturę http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3497 ... nosci.html
lucyna
Zbanowany

Postprzez Audik » 8 lut 2011, o 15:21

lucyna napisał(a):Wilcza Jama w Mucznem była ze swoimi plusami i minusami miejscem kultowym.

Spróbuję to zweryfikować ale dopiero maj/czerwiec :D
Audik

Postprzez mazg » 8 lut 2011, o 16:13

"myśląc o najlepszej na świecie zupie grzybowej, jakiej nie ma nigdzie"- proszę spróbować w "zagrodzie chryszczata" - pychotka!
A co do WJ- nie wiem kto jest właścicielem posesji, właściwie nikt do końca nie powiedział dlaczego p.Pawlak musieli opuścić Muczne. mam nadzieje,że ktoś wykorzysta doskonałą lokalizację. A nowa WJ... no cóż, wolę za oknem ścianę lasu niż kort tenisowy.....
mazg

Postprzez tomg » 8 lut 2011, o 18:01

Lucyna, podpisuję się obiema rękoma pod tym co piszesz i tyle
ale było jeszcze inne kultowe miejsce PIEKIEŁKO i Pani Basia co z kija piwo lała a spotkać tam można było, oj wielu.....
ale zupy grzybowej nie uświadczysz......
pozdrawiam
tomg
Stonka bieszczadzka

Postprzez browar » 8 lut 2011, o 22:52

mazg napisał(a):...właściwie nikt do końca nie powiedział dlaczego p.Pawlak musieli opuścić Muczne...

Ano był sobie młody leśniczy i nielubiący go Pawlak,kumpel nadleśniczego.Ale nadleśniczy przestał być nim nagle,młody leśniczy został nadleśniczym,i role się odwróciły...
browar

Postprzez bogdaneg » 9 lut 2011, o 17:01

...Czyli mój awatar zdjęcie z wolfim to już historia? :cry:
bogdaneg

Postprzez wiechuu51 » 10 lut 2011, o 17:41

browar napisał(a):
mazg napisał(a):...właściwie nikt do końca nie powiedział dlaczego p.Pawlak musieli opuścić Muczne...

Ano był sobie młody leśniczy i nielubiący go Pawlak,kumpel nadleśniczego.Ale nadleśniczy przestał być nim nagle,młody leśniczy został nadleśniczym,i role się odwróciły...

I tak to
"nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło".Jeżeli zostanie jak jest to tylko zyska na tym przyroda.A w Bieszczadach bardzo bym chciał - żeby JEDYNIE O TO CHODZIŁO.
wiechuu51
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 10 lut 2011, o 18:36

Niestety, przyroda na tej zamianie straciła i to bardzo. Okolice cerkwi w Smoliku to był jeden z ważniejszych korytarzy ekologicznych. Zarówno teren obok świątyni jak i ten Pawlaków moim zdaniem nie powinien być w żaden sposób zagospodarowany. Niestety, stało się inaczej. Mamy ohydną Wilczą Jamę ze stawikiem z wyspą na środku i mamy ich sąsiada, który ogrodził cały teren przyległy do świątyni. Na szczęście samorządowcy zablokowali inną inwestycję i zostały te resztki zespołu krajobrazowego.
lucyna
Zbanowany

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi