Mycie w strumykach?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Mycie w strumykach?

Postprzez jerzumarian » 3 maja 2011, o 20:47

zgadzam sie z przedmówca. jak robie sobie survival w bieszczdach to myje sie wpotokach, pije wode ze strumieni, nie z rzek (choc i to poza siedliskami mi sie to zdarzało, bo pamietam z lekcji w podstawówce, ze podłoże potoków ma zdolności do oczyszczania wód. chyba ze to byly jakies fantasmagorie) i żyję mam się świetnie i nie narzekam na wnętrzności.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 4 maja 2011, o 10:17

ryzyk jest taki jak vm pisał - rozglądanie się za krzakotoitoiami:) zalecam wieczorem po piciu i myciu zdezynfekować wnętrzności - jak? Indianie mówili woda ognista:) Kieliszek wieczorem pomaga na wszystko:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 4 maja 2011, o 11:21

Pytanie, a gdzie w górach można umyć się jeżeli nie w strumieniu. Wprawdzie cywilizacja wkracza w nasze górskie plecaki ale chusteczki dla niemowlaków wszystkiego nie załatwią. Co do picia wody ze źródełek to owszem polecam o ile nie ma się problemów z gardłem i strunami głosowymi. Ta woda przeważnie jest diablo zimna. Z potoków górskich piję, ale tylko w lesie z dala od siedzib ludzkich. Jestem jednak z tych co to noszą wodę ze sobą. Przeważnie napoje izotoniczne, czasami w górach, gdy łażę dzień po dniu mam problem z elektrolitami. No i soki.
Kilka dni temu uśmiałam się na Wetlińskiej. Skromnie nieonzkowana siedziałam sobie pod schroniskiem, wyciągam sok i słyszę: pani przewodnik w górach soków nie pije się. Ki diabeł? Odwracam się, szukam kogoś znajomego ale żadnej twarzy nie rozpoznaję. Wreszcie panią zlokalizowałam, gdy udzielała mi zbawiennych rad na temat picia wody mineralnej w górach i jedzenia. Myślałam, że w duchu padnę ze śmiechu.
Moi Drodzy pamiętajcie, w górach prawdziwi ludzie gór piją tylko wodę, jedzą banany i czekoladę. Wszelkie soki to wymysł ... W miejsce trzykropek proszę sobie wpisać wszystko co wam przyjdzie na myśl.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 4 maja 2011, o 11:43

taaaa... nie jestem stary jak węgiel kamienny ale moje stare przyzwyczajenia zostaly... woda z rzeczki, owoce prosto z krzaka (borówka, malina JERZYNA, żurawina) , owoce ze zdziczałych drzew owocowych ... grzybki suszone na tarninie itd itp... taki survival w biesach zawsze mi dobrze robi. a co do soków, to taaaa... kazdy ma swoją wiarę, ale skoro mozna w skondensowanej formie przyjac cos wzmacniającego to dlaczego nie. a nawet bardzo TAK. ata pani może była z poznania. tam najlepsi znawcy gór mieszkaja. i zwyczajow i zachowań i ... potem gopr ma co robic.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi