Na jaki szczyt?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Na jaki szczyt?

Postprzez madziks » 10 lip 2012, o 10:39

Witam serdecznie :)
Planuję jednodniowy wypad ze znajomymi do Ustrzyk Górnych lub w okolice. I tu moje pytanie: gdzie trzeba dojechać autobusem/busem, żeby wejść na Tarnicę? Ewentualnie na Połoninę, tą z chatką puchatka? Z góry dziękuję za odpowiedzi :).
madziks
Stonka bieszczadzka

Re: Na jaki szczyt?

Postprzez creamcheese » 10 lip 2012, o 10:55

madziks!! Spójrz na mapę, to najprościej. Sorki, ale trochę mnie źlą takie posty. Jak Ty dasz sobie radę na szlaku(nie mówiąc jak na bezszlaku)? Będziesz pytała każdego napotkanego czy daleko jeszcze?
Tyle wytrząsania się nad nieporadną Młodą Falą która bez podpowiedzi (vide Google) nie potrafi poruszać się po życiu.
Odpowiedź: na Tarnicę do Wołosatego; na połoninę tą z Chatką (wiesz jaką?) do Berehów Górnych
Pozdrawiam(juz nie złośliwie)
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez madziks » 10 lip 2012, o 11:32

Rozumiem zdenerwowanie, ale po co tyle złośliwości - czy nie po to jest forum żeby pytać?
W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedz, która niewiele mi pomogła :)
madziks
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 10 lip 2012, o 11:37

która niewiele mi pomogła

a czego więcej Ci potrzeba? o której bus odjeżdża do Berehów albo Wołosatego? ;) tego nie wie nikt, jadą jak uzbierają komplet
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez madziks » 10 lip 2012, o 11:44

lidkru napisał(a):
która niewiele mi pomogła

a czego więcej Ci potrzeba? o której bus odjeżdża do Berehów albo Wołosatego? ;) tego nie wie nikt, jadą jak uzbierają komplet

np informacji czy jest to trasa (na tą Tarnicę) ciężka? (nie ukrywam że nie należę do zaprawionych w bojach miłośników górskich wspinaczek), czy możliwe jest wyjście i zejście w kilka godzin? i czy jak już dojedziemy do tego Wołosatego, to łatwo będzie znaleźć szlak?
madziks
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 10 lip 2012, o 11:54

ok, dokładny opis trasy znajdziesz tu
http://www.twojebieszczady.net/tarnica.php
trasa jest dobrze oznakowana, w/g mnie łatwiejsze jest podejście od strony Ustrzyk Grn- dłuższe ale łagodniejsze, natomiast moje córki preferują kierunek odwrotny- krótkie choć ostrzejsze podejście, czas przejścia na luzie to max 6 godzin, ale oczywiście można po drodze leżeć na połoninach i je podziwiać, a wtedy to i całego dnia moze zbraknąć ;)
Ostatnio edytowano 2 gru 2012, o 17:10 przez Piotr_S, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono link
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez madziks » 10 lip 2012, o 12:02

O właśnie na takiej odpowiedzi mi zależało :)
Czyli najlepiej dojechać do Ustrzyk Górnych i tam już powinniśmy bez problemu znaleźć miejsce z którego się zaczyna wychodzić?
madziks
Stonka bieszczadzka

Postprzez madziks » 10 lip 2012, o 12:09

Super stronka! Szczególnie ten opis mi się bardzo podobał http://www.twojebieszczady.net/halicz.php i chyba się na niego zdecydujemy:))
Dziękuję bardzo za pomoc! :))) Pozdrawiam:)
Ostatnio edytowano 2 gru 2012, o 17:12 przez Piotr_S, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono link
madziks
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 10 lip 2012, o 15:04

właśnie na takiej odpowiedzi mi zależało

cieszę się, a na drugi raz zadawaj dokładniejsze pytanie :) , tzn. takie jak w drugim Twoim poście, a trasa jaką chcecie wybrać jest genialna, ale uprzedzam- asfalt trzeba z godnością przetrwać ;)
moje wypociny/opis subiektywny tego szlaku tutaj
http://bieszczadzkieforum.pl/za-krotki-majowy-tydzien-t1452.html
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 10 lip 2012, o 17:50

madziks napisał(a):Rozumiem zdenerwowanie, ale po co tyle złośliwości - czy nie po to jest forum żeby pytać?
W każdym bądź razie dziękuję za odpowiedz, która niewiele mi pomogła :)

Proponuję, i to już nie złośliwie, kupić mapę. Na mapie są czasy przejść. Czasy nie są wyśrubowane. Nikt nie wie jak chodzisz więc nikt Ci nie podpowie czy dla Ciebie będzie łatwiej z UG przez Tarnicę do Wołosatego, czy na odwyrtkę ;)
Pamiętaj, że to Ty idziesz i to Ty musisz wybrać i ocenić trasę. Każdy na tym forum ma inne doświadczenia i inną ocenę "wartości" szlaków(trudności, atrakcyjności itp). Jeden lubi spokój i za cholerę nie pójdzie na połoniny w lipcu, drugi potrafi się wyłączyć ze wszystkiego i tłumy mu nie przeszkadzają(to a propos atrakcyjności).
Także samo jest tu ze wszystkim. Radzę: kup mapę, zaplanuj trasę, idź!! Nawet jeśli Ci nie wyjdzie, jeśli się przeliczysz lub zawiedziesz to będziesz miała już troszkę doświadczenia przed następnym przyjazdem w Bieszczady.
Bo wrócisz, to pewne ;)
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi