Nad jezioro - gdzie?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Nad jezioro - gdzie?

Postprzez erol » 1 lip 2010, o 08:42

Witam
Planuję w sierpniu wyjazd w Bieszczady, jak co roku zresztą, ale tym razem chciałem z przyczyn zdrowotnych część wypoczynku przeznaczyć na odpoczynek "nieaktywny" :) 5-6 dni chciałbym przeznaczyć na Bieszczady Wysokie i około 5 na..i tu powstaje pytanie - na co? Bieszczadów Niskich nie znam zbyt dobrze, byłem kiedyś w ośrodku Jawor i myślałem, że może tam spędziłbym te kilka dni, jest woda, są jakieś rowerki wodne. Ale może znacie jakieś podobne miejsce godne polecenia? I najlepiej z dobrym dojazdem "autobusowym" z Bieszczadów Wysokich, a konkretnie ze Smereka
erol
Stonka bieszczadzka

Re: Nad jezioro - gdzie?

Postprzez lucyna » 3 lip 2010, o 20:18

Unitra w Polańczyku
lucyna
Zbanowany

Postprzez jan » 4 lip 2010, o 17:23

Unitra owszem, ale wtedy masz co wieczór dyskotekę ( chcesz czy nie chcesz ). Możesz wynająć pokój lub domek ( w zależności od ilości osób ), pełno ich w Polańczyku i nad jezioro sobie chodzić, a dyskotekę mieć kiedy Ty będziesz chciał.
jan
Stonka bieszczadzka

Postprzez Erynie » 6 lip 2010, o 11:29

Proponuję ośrodki w Rajskim np. http://www.rajskie.pl/ - super miejsce na rybki, wycieczki piesze i rowerki. Tylko jedno ostrzeżenie nie zapuszczaj się na tereny Zatwarnica-Hulskie! tam grasują chyba resztki UPA tak więc możesz mieć "szkołę przetrwania". Rajskie polecam jak najbardziej!!!
Erynie
Stonka bieszczadzka

Postprzez erol » 6 lip 2010, o 12:15

O, bardzo dzięki za pomoc. Podoba mi się to Rajskie, troszke na uboczu więc będzie ok jeżeli tylko będą jeszcze miejsca. Jedziemy we dwójke. Ta Unitra troche zbyt "wczasowa" jak dla mnie. Zatwarnica-Hulskie już przemaszerowana i na UPY się niestety nie natknąłem ;) A jak tam z dojazdem będzie? Jakiś autobus tam jedzie ze Smereka, o ile pamiętam to do Bukowca, tylko czy od przystanku do ośrodka to daleko? Troche tego majdanu będziemy mieli
erol
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 6 lip 2010, o 19:52

Mi też, doskonały wybór. Znam dobrze ten ośrodek, kiedyś z nami współpracował, jest prowadzony przez Rodzinę naszej forumowej Oli. Jeżeli pani Kuncewiczowa będzie gotowała to niebo w gębie. Boże, jak tęsknię za Jej pierogami. :) Niebo w gębie, a i te pyszne kotleciki z piersi kurczaka i cebuli. Poza tym mogłabym Ją słuchać godzinami, cudnie opowiada o Pułkowniku, gen. Berlingu. Proszę pozdrów Ją ode mnie i wygłaszcz Oskara.
Z dojazdem krucho, musisz jechać mała obwodnicą, może Ola coś skrobnie jak dorwie się do komputera. Na razie siedzi w górach i pagórach.
lucyna
Zbanowany

Postprzez lucyna » 7 lip 2010, o 05:04

Ups, pomyliły mi się ośrodki :oops:
Nie zajrzałam do linku, ja mówiłam o www.rajskigosciniec.pl
lucyna
Zbanowany

Postprzez erol » 9 lip 2010, o 06:32

A orientuje się ktoś czy w okolicach Rajskiego można zjeść coś ciepłego? Jest jakiś bar, knajpka? Bo w samym ośrodku jedzonka wykupić nie można
erol
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 9 lip 2010, o 07:23

erol napisał(a):A orientuje się ktoś czy w okolicach Rajskiego można zjeść coś ciepłego? Jest jakiś bar, knajpka?

Sezonowy bar jest przy drodze wzdłuż Sanu, w kierunku Studennego, po lewej stronie (pod koniec zabudowań). Tego typu bary są też w sąsiednim Chrewcie oraz w Bukowcu.
Piotr_S
Administrator

Postprzez mapet1111 » 16 cze 2011, o 13:02

polecam Rajską Dolinę.
to miejsce to istna oaza spokoju- jakby się tam czas zatrzymał.
Jest bar z prostym i smacznym jedzniem, na bardziej wyszukane trzeba się zapuścić gdzie indziej.
mapet1111
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi