Najważniejsze trasy pieszych wędrówek

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Re: Najważniejsze trasy pieszych wędrówek

Postprzez lucyna » 6 sty 2012, o 06:57

Hmm, n tym Forum mamy prawie wszystko. Zapraszam do działu z książkami, wątek poświęcony Słowacji slowacja-t150-60.html a tam "Wędrówki podkarpacko-preszowskie"
i link do przewodnika http://www.podkarpackie.travel/pdfy/Wed ... index.html
Szlaki piesze wytyczone na terenie Podkarpacia, podzielone na regiony - Bieszczady str. 57-58, szlaki wodne, końskie, rowerowe, tematyczne w większości kulturowe. Województwo preszowskie szlaki piesze - Bukovske vrchy (słowackie Bieszczady) str. 103
lucyna
Zbanowany

Postprzez Zygmunt Skibicki » 6 sty 2012, o 09:12

APATOR1 napisał(a):czy można gdzieś znaleść listę szlaków bieszczadzkich?

Tak po prawdzie to najlepiej wziąć do ręki mapę turystyczną, albo przewodnik, a najlepiej jedno z drugim razem. Bym nie kombinował z żadnymi "specjalnymi" czy "najnowszymi", te zwykłe z najbliższej księgarni wystarczą, jeśli w ogóle nie będą naprawdę najlepsze na początek.
Ale... właśnie wpisałem w Google: "bieszczady szlaki" i się wysypało: http://www.google.pl/#hl=pl&cp=12&gs_id ... 40&bih=750
Bagatela, prawie pół miliona linków. Tam widzę także ekranowe mapy turystyczne!
Jak "powiesz" Googlom, o jakie szlaki Ci chodzi, to pewnie liczba linków spadnie - tym bardziej spadnie, im dokładniej "powiesz".
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez mirluc11 » 8 sty 2014, o 20:10

Witam.
Mam pytanie.
W niektórych opisach pojawia się określenie nie istniejącego schronu u źródeł Sanu "nad Negryglową","koło Negryglowej" itp.
Proszę o odpowiedź o co chodzi w tych określeniach? Co to jest Negryglowa?
Pytam się w kontekscie planowanej tegorocznej wycieczki do źródeł Sanu.Pozdrawiam.
mirluc11
Stonka bieszczadzka

Postprzez łazik » 8 sty 2014, o 22:44

Negrylów jest to potok uchodzący do Sanu .U ujścia Negrylowa do Sanu stał kiedyś schron,ale został rozebrany kilka lat temu
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 8 sty 2014, o 23:11

W lipcu 2012 przechodziłem tamtędy i budynek stał...podobno mieszkałw nim ktoś ...obserwujący przyrodę...Nie wyglądało na to że można by było przenocować, chyba że w spartańskich warunkach (jakich wielu szuka).
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 9 sty 2014, o 09:52

creamcheese napisał(a):W lipcu 2012 przechodziłem tamtędy i budynek stał.

Budynek, o którym mówisz (murowany) to nie jest schron nad Negrylowem. Schron był drewniany i został rozebrany.
Piotr_S
Administrator

Postprzez mirluc11 » 9 sty 2014, o 12:05

łazik napisał(a):Negrylów jest to potok uchodzący do Sanu .U ujścia Negrylowa do Sanu stał kiedyś schron,ale został rozebrany kilka lat temu

Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.
mirluc11
Stonka bieszczadzka

Postprzez artur1967 » 29 sty 2014, o 11:33

hej,

rowerzyści, albo w zasadzie i piesi - jest taka droga / trasa ze Stuposian, przez Łokieć, Tarnawę Niżną, Muczne, z powrotem do szosy biegnącej do Ustrzyk G. Pytanko - rowerem krosowym da się przejechać bezpiecznie, czy konieczny góral? W sumie chodzi głównie o podłoże, na ile ono twarde i równe. Chodziłem tam jak byłem po raz pierwszy w B., ale to było w 1987 albo 88 i się zatarło w pamięci cokolwiek.

Dzięki, pozdrawiam!
artur1967
Stonka bieszczadzka

Postprzez mamuska » 23 lut 2014, o 20:20

Tę trasę zaliczyłam 2 lata temu jako początkujący rowerzysta . Przejedziesz ją najzwyklejszym rowerem . Widoki piękne a co najważniejsze - pustki . Jako typowy mieszczuch najbardziej bałam się spotkania z niedźwiedziem więc co chwilę dzwoniłam dzwonkiem , ku uciesze mojego męża . Życzę miłych wrażeń . Może spotkamy się na trasie , bo już od 5 lat 10 dni sierpnia spędzam w Mucznem .
mamuska
Stonka bieszczadzka

Postprzez włóczykij » 6 mar 2014, o 18:00

obok rozebranego schroniska nad Negrylowem jest leśniczówka o ile dobrze pamietam zamieszkała , - fakt mieszkaniec leśniczówki nie boi sie spartańskich warunków...
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach