Najważniejsze trasy pieszych wędrówek

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Najważniejsze trasy pieszych wędrówek

Postprzez Runo » 28 kwi 2011, o 10:17

Witam wszystkich.
Trafiłem w internecie na tę stronę i bardzo się ucieszyłem. Poczytałem trochę w tym wątku, ale szczerze mówiąc mam mętlik w głowie. Po raz pierwszy jadę w Bieszczady z rodziną na 8 dni. Nocleg mamy zarezerwowany w Polańczyku. Chcielibyśmy 6 dni spędzić aktywnie, a w dwa pozostałe trochę poleniuchować. Z tego co się zorientowałem wypowiadają się tutaj osoby doskonale znające te tereny więc liczę na ich fachową pomoc. Jedziemy własnym pojazdem toteż wszędzie możemy dojechać.
Kochamy przyrodę i chcelibyśmy pomaszerować trasami najbardziej urokliwymi i posiadającymi najwięcej walorów przyrodniczych i krajobrazowych. Nie lubimy zwiedzać kościołów, cerkwi ani muzeów.
Proszę napiszcie co powinniśmy zobaczyć, jakie szczyty zaliczyć, abyśmy mogli powiedzieć, że byliśmy w miejscach najciekawszych i najważniejszych w Bieszczadach.
Jeżeli mogliyście przedstawić swoje propozycje byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam
Runo

Re: Najważniejsze trasy pieszych wędrówek

Postprzez skazaniec » 28 kwi 2011, o 10:27

Koniecznie wejdźcie na Połoniny Wetlińską i Caryńską. wiele osób twierdzi, że zatłoczone, ale jeśli nie byliście w Bieszczadach myślę, że ta trasa obowiązkowa. Zajrzyj zresztą do konkursu fotograficznego na forum - sporo zdjęć stamtąd znajdziesz. Myślę, że to żelazny punkt dla Was - pewnie bardziej doświadczeni Koleżanki i Koledzy z forum podrzucą jeszcze inne malownicze szlaki:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 28 kwi 2011, o 11:19

9-dniowa-wycieczka-t916.html

tydzien-w-bieszczadach-t961.html

w tych wątkach sa naprawdę ciekawe trasy, a konkurs forumowy polecam tez porozwiązywac razem z nami. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i stac się tez mogą pomysłem na wędrówkę
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 28 kwi 2011, o 11:31

polecam przeprawić się przez brodziki na potoku na trasie wołkowyja - górzanka - baligród. piękne panoramy na wysokości nieistniejących wsi Radziejowa i Tyskowa. podejdzcie mimo wszystko na stary kirkut (cm żydowski) w baligrodzie. z niego również extra panorama. podjedzcie do terki - malownicza wieś a nad nia na dróżce na studene pieknuy widok na wzgórza nad solina i na otryt a nawet na pasmo połonin. punkt widokowy nad tworylnem w dolinie sanu. auto zostawiacie przy moscie na sanie za rajskiem na rozdrozu szutrówek pod szczycidskami i 50 min spaceru do punktu widokowego. polecam wejscie z pszczelin na bukowe berdo dalej przez Hreben(na mapie Krzemień) - na arnice. mozna odbic na halicz. to już trasa wymagajaca kondycji. zejdzcie do u.górnych. nie polecam trasy z rozsypańca do wolosatego. bezsensowne zejscie lub podejscie lasem starym asfaltem niemal kompletnie bez widokow. zrobcie sobie przejazdzke kolejką wąskotorowa z majdanu do balnicy. uroczysko balnica i chatka wojtka judy tez jest miłym bieszczadzkim miejscem. malownicza jest tez dolina osławy na odcinku od smolnika do prełuk k. komańczy. 4 razy przejazd przez rzeke kamiennymi brodami piękna dolina i stare chaty bieszczadzkie.
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 28 kwi 2011, o 13:43

a nie mówiłem i gotowe:) cóż za magiczne forum. Co do Połonin, jeśli wejdziecie na Wetlińską to polecam wędrówkę w stronę góry Smerek :)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 1 maja 2011, o 18:35

jerzumarian napisał(a):(...) nie polecam trasy z rozsypańca do wolosatego. bezsensowne zejscie lub podejscie lasem starym asfaltem niemal kompletnie bez widokow (...)

Tu bym się z Kolegą nie zgodził.
Zostawiacie samochód w Wołosatem i wędrujecie właśnie tą dróżką. Fakt, będzie to ok. 2 godz. mało ciekawego, ale też nie męczącego spaceru. Potem z przełęczy włazicie na Rozsypaniec, dalej Halicz i tak dochodzicie do siodła pod Tarnicą. Wejście na Tarnicę (ok. 20 min.) obowiązkowe. Potem schodzicie znów pod Tarnicę, a następnie z górki na pazurki do Wołosatego.
Odwrotnej kolejności nie polecam. W pierwszej połowie dnia do Wołosatego przybywają autokarami tzw. grupy zorganizowane, po to tylko, aby wejść na Tarnicę i zaraz z niej zleźć. Czynią tłok i gwar. Gdy Ty ze swoją ekipą tam wreszcie dotrzesz od strony Halicza (będzie już dobrze po południu), na Tarnicy powinno już być pusto.
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez jerzumarian » 1 maja 2011, o 18:48

róbta co chceta i jak chceta to róbta. ja zwyczajnie nie rozumiem tematu pt wolosate. po co godzinami sie szwendac po asfalcie jak mozna od rau do lasa i zaraz na polonine. a jak sie zaczyna od połoniny bukowego berda to i podejscie nie jest zbyt męczące. a potem łąka łąka łaka ..... i dopiero pod szerokim wierchem przy zejsciu do terebowca las bukowy i jakies igły nizej sie trafią. ale jak juz rzekłem RÓBTA CO CHCETA.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez otrok » 1 maja 2011, o 21:23

no i to jest właśnie mój aktualny dylemat. Patrzę z rana na pogodę w Bieszczadach, i jak się tylko trafi dobra przejrzystość, to sru; jadę na jeden dzień. Chcę wejść przede wszystkim na spalony, albo budzący się z popiołów, Krzemień, no i na Halicz z piękną panoramą na wschód. Halicz generalnie polecam, bardziej lubię niż Tarnicę. Najprawdopodobniej wybiorę się w tygodniu (coby pusto na szlakach było), od Wołosatego na Krzemień pomijając samą Tarnicę, z powrotem do Przełęczy Goprowskiej i na Halicz, Rozsypaniec (też polecam), i w dół tym okropnym asfaltem do Wołosatego, by się znowu nie wracać w to samo miejsce.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 3 maja 2011, o 19:17

l jak- wdrapałes sie na spalony Grzebien.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez otrok » 3 maja 2011, o 19:54

Dziś był wyczesany dzień, ale niestety, z rana byłem wczorajszy i dopiero po obiedzie mogłem gdzieś się ruszyć. Ale teraz właśnie idzie zima w Bieszczady (właśnie wróciłem z pola/dworza, byłem w pełnym zimowym opierunku), a taki przypruszony siwizną Grzebień kusi.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach