Namioty firmy QUECHUA

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Namioty firmy QUECHUA

Postprzez Zygmunt Skibicki » 5 kwi 2013, o 08:48

Jak by nie kombinować, to do turystyki pieszej, rowerowej, narciarskiej czy kajakowej nadają się one... marnie... bardzo.
Gdy jedziemy sporym samochodem i nocować mamy wyłącznie na przydrożnych polach namiotowych, można je... rozważać.
Podczas dużej burzy z porywistym wiatrem, na otwartej przestrzeni mogą być z nimi problemy - dwa takie widziałem, na szczęście z... zewnątrz.
Ale, być może ktoś je źle rozstawił...
Składanie to oczywiście osobna bajka, ale gdyby przy pierwszym rozłożeniu robić to powoli i przytrzymując, to da się zaobserwować każdą kolejną fazę, a potem to już tylko zrobić wszystko w odwrotnej kolejności.
"Strzał" rozkładania tych namiotów rzeczywiście robi wrażenie, ale to chyba jedyna, bodaj nawet wyłączna zaleta tego patentu.
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez krzyś » 14 lip 2013, o 21:05

Ludzie!!! Udało mi się dzisiaj złożyć namiot QUECHUA!!!
I to samemu!!!
Nie udawało się do czasu, kiedy pomagała mi córka. Ale chwila główkowania i... HURRRA!!!
Teraz nie będę miał z tym problemu.
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez ramzes » 14 lip 2013, o 21:33

gratuluję... :lol: ja też na początku miałem problem, potem już jakoś wychodziło, ciekawe jak to będzie w tym roku (jeszcze nie było okazji) przerwa zimowa mogła poczynić spustoszenie w umiejętnościach :?
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Kurdior » 15 lip 2013, o 11:54

Też mam namiot tej firmy, na szczęście nie miałem większych trudności z "obsługą". ;) Ogólnie jestem z niego zadowolony i raczej polecam.
Kurdior
Stonka bieszczadzka

Postprzez Kubiks » 15 lip 2013, o 19:52

Są to namioty bardzo dobre, jednak faktem jest, że na początku jest mały problem z rozkładaniem i składaniem, trzeba się wprawić. Jednak prawdą jest też, że ich minusem jest kształt po spakowaniu, czyli jego gabaryty. Jadąc w podróż rowerem, biorę ze sobą zwykły namiot, bo zajmuje mniej miejsca i jest bardziej poręczny. Ale w sumie nie ma też co narzekać, bo skoro jest to namiot, który sam się rozkłada i później można go złożyć bez rozbierania żadnych rurek itd, to musi mieć jakieś gabaryty, niestety. W zwykłą podróż autem, gdy nocuje się na polu, to ten namiot jest niezastąpiony, jednak w podróż, gdzie trzeba go gdzies podpiąć, samemu nieść lub wieźć, już nie bardzo.
Kubiks
Stonka bieszczadzka

Postprzez Jedy » 19 lip 2013, o 20:17

Ja mam namiot quechua air II czyli w sumie prosty model ale będąc na festiwalu muzyki folkowej (głównie pogańskiej) na Ukrainie to też co poniektórzy Ukraincy gapili się na mnie wielkimi oczyma a w oczach pytanie "jak ? tak szybko?" nawet kilku zadawało pytania o namiot : P
Jedy
Stonka bieszczadzka

Postprzez andrzej627 » 13 sie 2013, o 13:55

Oto mój najnowszy nabytek, większy niż namiot dwu-sekundowy. Przyszłorocznemu emerytowi trochę luksusu się należy.

andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez lidkru » 13 sie 2013, o 14:30

NS? :mrgreen:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez ramzes » 13 sie 2013, o 15:26

andrzej627 napisał(a):Przyszłorocznemu emerytowi trochę luksusu się należy.

- to poprosimy jeszcze o wrażenia po przespanej nocy :oops: ... :lol:
- na wyprawie ALBANIA'13 chyba by się nie sprawdził, Iras tak podkręcał tempo imprezy, że z szybkim składaniem tej "willi" mógłby być kłopot :lol:
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprzęt turystyczny