Namioty firmy QUECHUA

Porady, wskazówki, wymiana doświadczeń na temat sprzętu turystycznego

Re: Namioty firmy QUECHUA

Postprzez andrzej627 » 13 sie 2013, o 20:35

Magda nad ranem trochę zmarzła, bo nie udało się jej dobrze zapiąć śpiwora. Namiot jeszcze stoi, ponowimy próbę. Łóżka są wygodne.

Na wyprawie z Irasem, robię tak jak on - śpię w Dusterze. Muszę jeszcze go kupić. :D
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez IraS » 14 sie 2013, o 06:40

To żonie kupiłeś namiot, a sam czmychniesz spać do samochodu :mrgreen:
IraS
Administrator

Postprzez oko1wita » 16 sie 2013, o 18:16

Ja osobiście nie mam przekonania do sprzętu marki QUECHUA... raz się naciąłem na plecak i już mam uraz.....
oko1wita
Stonka bieszczadzka

Postprzez andrzej627 » 17 sie 2013, o 14:19

IraS napisał(a):To żonie kupiłeś namiot, a sam czmychniesz spać do samochodu :mrgreen:

W przypadku wyjazdu we dwoje mamy takie możliwości:

1/ spanie w hotelu - w miastach, gdzie chcielibyśmy nocować w centrum, aby łatwiej byłoby poruszać się pieszo - to już jest przetestowane,

2/ spanie na campingu - do tego właśnie mamy ten namiot, który w dalszym ciągu testujemy w naszym ogrodzie, Magda wymyśliła nowy sposób wchodzenia do śpiwora, uzupełniamy sprzęt,

3/ biwak na dziko - nie sądzę, aby dało radę spać we dwóję w Dusterze, a więc Magda śpi w samochodzie, a ja w namiocie 2-sekudowym.

Taka jest moja najnowsza teoria.

Napisałem o spaniu w samochodzie w przypadku, gdybym jechał na wyprawę sam. Iras, po wyprawie do Albanii opowiedz, jak się spało. Według Instrukcji Dustera po złożeniu siedzeń bagażnik ma 176 cm długości. Jak wygląda to w praktyce? Mogłeś swobodnie wyciągnąć nogi? Daj trochę szczegółów.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez ramzes » 17 sie 2013, o 17:45

andrzej627 napisał(a): nie sądzę, aby dało radę spać we dwóję w Dusterze, [............... ]Mogłeś swobodnie wyciągnąć nogi? Daj trochę szczegółów.

- to wszystko zależy od wzrostu (i "objętości :lol: ) spaczy :P ...
- ja z moimi 174 cm i moja żona (nota bene też Magda - ok. 160 cm) w trakcie wyprawy ALBANIA 2013 spaliśmy w namiocie tylko trzy razy, reszta noclegów - w Dusterze i gdyby było niewygodnie to zapewne namiot "dwusekundowy" byłby częściej dopuszczany do łask... w części tylnej (nożnej) jest 100 cm szerokości a w części przedniej 140 cm co w naszym przypadku wystarczało w zupełności... materac z gąbki 6,5 cm wykonany specjalnie na tą okoliczność uzupełniał brakujacą "odrobinę luksusu" :lol:
ramzes
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez IraS » 17 sie 2013, o 18:15

U mnie długość spania to 180 cm, jedynie przed spaniem trzeba pochylić oparcia siedzeń do przodu. Dwie osoby śpią naprawdę wygodnie. Mam zrobione dwie wersje 2 osobowa i jedno osobowa, wtedy zostaje pojedyncze siedzenie z tyłu i mogę zabrać dwie osoby.
IraS
Administrator

Poprzednia strona

Powrót do Sprzęt turystyczny