Niebieski szlak od N. Łupkowa do Ustrzyk D. - prośba o pomoc

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Niebieski szlak od N. Łupkowa do Ustrzyk D. - prośba o pomoc

Postprzez Srubaa » 2 sie 2011, o 22:52

Witam!

Chcę z ziomkiem przejść niebieski szlak od Nowego Łupkowa do Ustrzyk Dolnych.
Skąd ten pomysł? Podobno jest na nim mało osób.
:)

Zamierzam (z Gdańska) ruszyć w tę, albo następną sobotę wieczór, a na szlak wyjść w poniedziałek wcześnie rano.
Mam kilka pytań, wdzięczny byłbym gdyby ktoś był tak uprzejmy i mi pomógł.
Gwoli ścisłości dodam, że walimy oczywiście z namiotem i że jesteśmy (raczej) zaprawieni w bojach.
W Bieszczadach byłem czterokrotnie.

1. Jakieś sugestie jak najlepiej podzielić trasę (5-6 dni)?

2. Nowy Łupków - Roztoki (kima) 10h butowania wg moich wyliczeń, Roztoki - Ustrzyki Górne (kima) 10h butowania wg moich wyliczeń/wg opisu na jakieś stronie 13h30 minut - do zrobienia? O ile 13h30 minut to prawda, to wolałbym tego uniknąć.

3. Czy na trasie Roztoki - Ustrzyki Górne można gdziekolwiek przekimać? Ewentualnie jakaś dobra miejscówka "na dziko" - nie w BDPN. Może deszczochron na Rabiej Skale? W jakim on jest stanie?

4. A może, w którymś momencie odbić gdzieś ze szlaku i uderzyć gdzie indziej; byleby nie przed Dwernikiem, bo chciałbym tam dotrzeć, a raczej do Nasiczne i odwiedzić jaskinie (w 91 byłem tam na obozie ZHP).

Będę bardzo wdzięczny za wszelakie sugestie.
Jeśli moje pytania/cokolwiek, w którymś momencie są cholernie "lamerskie"/dyletanckie to bardzo przepraszam!

Serdeczne pozdrówki z nad morza!
Srubaa
Stonka bieszczadzka

Re: Niebieski szlak od N. Łupkowa do Ustrzyk D. - prośba o p

Postprzez hadamlicz1 » 2 sie 2011, o 23:09

Na Rabiej nie ma deszczochronu , ale jest gdzie postawić namiot. A te 10h to chyba bez fotografowania ,podziwiania,tylko jak ten wiatr fruuuu!
Nic mnie tak nie męczy, jak niechodzenie po górach!
Hadamlicz
hadamlicz1
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 3 sie 2011, o 08:30

W chwili obecnej trzeba sobie nadrzucić trochę czasu ze względu na błocko wszechobecne :) chyba, że wyschnie szybko :) co do czasów - rozbijcie sobie na dłużej. Moim skromnym zdaniem lepiej iść niespiesznie, podziwiać, oddychać i zatrzymać się niż pędzić byle dalej przed siebie:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Agnieszka » 3 sie 2011, o 08:55

W sumie fajny pomysł ale jak dla mnie to raczej do realizacji na jesieni :D
Będzie mniej ludzi ( na tym wam chyba zależy ), a i wędrówka przy stabilnej pogodzie przyjemniejsza.
No i te koloooryyyy :)
Agnieszka
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez krzyś » 3 sie 2011, o 12:44

Próbowaliśmy tym szlakiem dojść z Łupkowa do U.G. Pogoda była deszczowa. Już na samym początku zgubiliśmy szlak. Leśnicy wyrabują swoje ścieżki (coś szerokości autostrady), a przy okazji drzewa ze znakami. O błocie nie wspomnę, ale przygotujcie się na niezłe chaszczowanie. Powalonych drzew nikt nie sprząta.
Jeśli chodzi o obozowanie, to możecie to zrobić po stronie słowackiej, wszak jest to szlak graniczny. Po drodze jednak polecam nocleg na Balnicy (można tam równiez rozbić namiot), bo do Roztok może i dojdziecie w 10 h, tylko po co takie tempo?
Reasumując: polecam byście jeszcze raz zajrzeli do mapy, bo ten szlak niebieski wcale nie wydaje się taki ciekawy, jak z pozoru wyglada. Mało miejsc widokowych, lasy, chaszcze, błoto.
Radzę Wam mniej planować, a więcej "spontanu" (jak to określa moja małżonka).
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez Mundek » 3 sie 2011, o 20:37

Srubaa napisał(a):
3. Czy na trasie Roztoki - Ustrzyki Górne można gdziekolwiek przekimać? Ewentualnie jakaś dobra miejscówka "na dziko" - nie w BDPN. Może deszczochron na Rabiej Skale? W jakim on jest stanie?

Cześć
W Roztokach Górnych na granicy masz Słowackie Taborisko (200 m na stronę słowacką, oznakowane)

Studniczka w rejonie szałasu dość słaba, radzę czerpać po polskiej stronie pod mostem.
Następne Taborisko masz pod Czerteżą (ok. 2,5 h od Rabiej)

Pod Czerteżą oznakowane źródło.
Na szlaku żródełko przed Płaszą i rejon siodła przed Dziurkowcem.
O deszczochronie w rejonie Rabiej zapomnij, jest po polskiej stronie i intensywnie użytkowany przez naszą SG

Pozdrawiam
Mundek
Ostatnio edytowano 3 sie 2011, o 20:47 przez Mundek, łącznie edytowano 1 raz
Mundek
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 3 sie 2011, o 20:40

przychylam sie do przedmówcy...
Jeśli zdecydujecie sie na taki projekt... to...
pierwszy nocleg w Balnicy u Wojtka Judy na stacji. namiot można rozbić i sie jeszcze u niego posilić. w przyszłym tygodniu zaczynają sie tam warsztaty artystyczne( od poniedziałku).
drugi nocleg można zaplanować na polu w Roztokach. Z Balnicy do Roztok idzie sie z pełnym akwalungiem 6-7 godzin
trzeci nocleg można zrobić na przeł pod Czerteżem. Jednak tutaj weźcie pod uwage, ze na całym odcinku nie ma żródeł. więc po wode trzeba schodzić do potoków w dół. ale jak umiecie posługiwać sie mapą, to dacie rade. na przeł lub na Czertezu często spotykałem słowaków i czechów jak tam kimali.
czwarty nocleg w U.Górnych
piąty w Pszczelinach
szósty w Polanie, bo odcinek z Pszczelin przez Magure i Otryt spokojnie można zrobic w 8 godz. Dobre drogi na szlaku
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Srubaa » 3 sie 2011, o 23:00

Wielka dziękówka za pomoc.

Wasze rady cholernie się przydały.
Jutro marszrutę przedstawię ziomkowi.

Pozdro!

PS Z mapami sobie radzę.
Srubaa
Stonka bieszczadzka

Postprzez Srubaa » 4 sie 2011, o 23:01

Stwierdziliśmy, że walniemy z Łupkowa (kima w schronisku) - Balnica (kima w schronisku - trzeba wcześniej dzwonić?).
Z Balnicy razem do Przełęczy nad Roztokami i ja chyba dalej sam, a ziomuś zejdzie do Cisnej.
Jakaś sugestia gdzie spać w Cisnej? Jeść?

Dalej też zadam kilka pytań; w sumie w jego imieniu.
Będzie szedł z koleżanką (zaprawiona) prawdopodobnie, porusza się autem i wymyślił taką oto trasę:

1. Po noclegu w Cisnej, jedzie do Wetliny, zostawia auto i chce tam spać (z racji knajp etc.); gdzie najlepsza kima w Wetlinie (?) i raniutko do Ustrzyk G. busem/stopem/cokolwiek i trasa: Ustrzyki G. - Wielka Rawka - Wetlina.

2. Wieczorem wsiada w auto i jedzie do Wołosate (tam chce kimać) - gdzie najlepiej? Na polu namiotowym przy parkingu?
Rano stop/bus/cokolwiek i do Widełek i niebieskim szlakiem w stronę Wołosate mijając Tarnicę.

3. Jedzie do Nasiczne (był tam kiedyś na obozie ZHP, zresztą ja też w 91) - kima.

Rano butem do Dwernika i dalej trasa Dwernik - Magura Stuposiańska - Widełki (wioska) - asfaltem do Bereżki - Schronisko Koliba/Caryńskie i dalej konnym i na wysokości Siodła odbicie na Nasiczne.

Jakieś sugestie?
Rady?

Tak czy inaczej bardzo dziękuję za pomoc w materii szlaku granicznego.

Pozdrówki z nad morza!

Po powrocie z powrotem do Gdańska postaram się zdać relację jak się szło granicznym.
Srubaa
Stonka bieszczadzka

Postprzez jerzumarian » 7 sie 2011, o 09:35

Plan jest dobry, ale polecalbym zrezygnować z Magury a wejść na Dwernik Kamień bo widoki stamtąd są wybitne, natomiast MAgura to bezkresny las... i widoków 0,00005......
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi