Niepogoda w Bieszczadach - co robić, jak spędzić czas ?

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Niepogoda w Bieszczadach - co robić, jak spędzić czas ?

Postprzez SABA » 11 lut 2010, o 13:49

W lipcu po raz pierwszy w życiu wybieram się z rodziną w Bieszczady do Soliny lub Polańczyka. Wszystko będzie dobrze jak dopisze nam pogoda. Mam pytanie: Jak można zagospodarować sobie czas, gdybyśmy przypadkiem trafili na deszcz (proszę tylko nie zwiedzanie muzeów). Może jest coś innego ciekawego do zwiedzenia, może być trochę oddalone, gdyż jedziemy samochodem i dojazd nie będzie przeszkodą. Jeśli ktoś posiada jakieś informacje będę wdzięczna.
SABA
Stonka bieszczadzka

Re: Niepogoda w Bieszczadach - co robić, jak spędzić czas ?

Postprzez lucyna » 12 lut 2010, o 16:18

Lubię robić na przekór więc polecę Ci i muzeum
1.
Ustrzyki Dolne
- muzeum przyrodnicze BdPN kiedyś przez krótki okres pracowałam tam jako przewodnik muzealny, z tego co pamiętam dzieciaki są ekspozycją faunistyczną zachwycone
-Delfin pływalnia kryta ze zjeżdżalniami
-Orlik pizzernia jedzonko pycha.
2.
Cisna Siekierezda, okok galeria Czarny Kot, atamania Rysśka Szocińskiego i jego wiersze, herbaciarnia Biesy i Czasy, galeria pani Denisiuk i jej ikony,przejazd kolejką wąskotorową z Majdanu, Liszna mini zoo
3.
Solina zapora wnętrze, rejs statkiem Tramp w Polańczyku, Myczkowce zapora spacer, ośrodek Carutasu mini zoo, kolekcja miniaturek cerkwi i kościółków z pogranicza poslko-słowacko-ukraińskiego,ogród biblijny.
4.
kraina wilka, wejdź na ich stronę a coś dla siebie na pewno znajdziesz
5.
warsztaty dla dzieci, kiedy i gdzie jeszcze nie wiem.
lucyna
Zbanowany

Postprzez SABA » 15 lut 2010, o 09:14

Dzięki wielkie
SABA
Stonka bieszczadzka

Postprzez salamandra » 15 lut 2010, o 14:39

Poza Bieszczadami, ale blisko warto zwiedzić skansen przemysłu naftowego w Bóbrce koło Krosna:

http://www.bobrka.pl/

Oraz przejechać się kolejką wąskotorową z Przeworska do Dynowa.

http://waskotorowka.prv.pl/
Kolejka jeździ niestety tylko w weekendy.

Można tez wykąpać się w Sanie i zjeść obiad w "Karczmie pod semaforem" w Bachórzu.

http://www.podsemaforem.pl/

Można też odwiedzić Jaśliska, które były niedawno na planie filmowym "Wina Truskawkowego".

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ja%C5%9Bliska

Można pojechać na całodzienna wycieczkę autokarem lub busem do Lwowa (organizuje bardzo wiele biur podróży, można wykupić na miejscu), lub tez do Bardejowa na Słowacji.
Oba miasta są na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Salamandra
salamandra

Postprzez lucyna » 15 lut 2010, o 15:37

Jeżeli chodzi o pozaregionalne atrakcje to szykuje nam się coś wyjątkowego. W maju zostanie otwarty skansen archeologiczny w Trzcinicy. Miałam ostatnio możliwość oglądania zdjęć zrobionych przez Kolegę przewodnika w czasie prezentacji robionej dla dyrektorów muzeów. Wygląda znakomicie, dosłownie byłam zafascynowana fotorelacją, rekonstrukcja dwóch osad, jednej kultury otomańskiej sprzed 3.5 tys lar p.n.e. i słowiańskiej, schody wiodące na Królewskie Wały, budynek muzealny (brak jeszcze ekspozycji).Najbardziej podobały mi się detale czyli fragmenty poszczególnych rekonstrukcji np. wiązanie skórą strzechy z trzciny, drzwi z wikliny sprzed setek lat.
Trochę można tu poczytać o karpackiej Troi.
www.muzeum.krosno.pl
lucyna
Zbanowany

Postprzez Marcin » 15 lut 2010, o 22:40

W czasie dżdżystej pogody można podjechać rownież do pobliskiego Rzeszowa np.: do kina, restauracji, galerii handlowej. Generalnie nie warto siedzieć w Bieszczadach jak pada, bo robi się straszne błoto.
Marcin
Marcin
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 15 lut 2010, o 23:13

Na wszystko są sposoby.... nawet jak lało nie wygonił byś mnie Marcinie do Rzeszowa... zaopatrzeni w kalosze, błądziliśmy po szlakach...i wbrew temu co by się mogło wydawać było cudnie, co potwierdzają fotografie... ale wiadomo, że nie każdy lubi mieć mokre majty ;-P...

A jeśli idzie o zagospodarowanie czasu... może Przemyśl, zamek w Krasiczynie...bo bolestraszyckie Arboretum to jednak pogoda by się przydała... ale warto na przykład uwzględnić go w planach podczas powrotu ;)

pozdraviam
k
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 16 lut 2010, o 03:56

Marcin napisał(a):W czasie dżdżystej pogody można podjechać rownież do pobliskiego Rzeszowa np.: do kina, restauracji, galerii handlowej. Generalnie nie warto siedzieć w Bieszczadach jak pada, bo robi się straszne błoto.

Jaki Rzeszów ja się pytam? Najbliższe Tesco jest w Medzilaborcach. Wiem, bo Koledzy w ten weekend prowadzili analizę zasobności biotowarowej w przygranicznych sklepach wielkopowierzchniowych i jej wpływ na rozwój ruchu turystycznego w obswzarze polsko-słowackiego pogranicza. :D
Przy okazji można zwiedzić muzeum Andy Worhola i pokazać dzieciom upamiętnienia operacji dukielsko-prszowskiej czyli porozrzucane w plenerze czołgi.
lucyna
Zbanowany

Postprzez Piotr_S » 9 mar 2010, o 14:46

lucyna napisał(a):Jeżeli chodzi o pozaregionalne atrakcje to szykuje nam się coś wyjątkowego. W maju zostanie otwarty skansen archeologiczny w Trzcinicy.

Niewątpliwie już się okazał na swój sposób wyjątkowy. Budynek muzeum zajął 6 miejsce za rok 2009 na najbrzydszą budowlę w konkursie Makabryła'2009.

Ów budynek, zaprojektowany przez Zespół Usług Projektowych i Wykonawczych inż. Wacława Krzanowskiego w Krośnie, otrzymał takie uzasadnienie:

"Celem projektu było stworzenie nowej atrakcji kulturalnej i turystycznej województwa podkarpackiego oraz ochronę europejskiego dziedzictwa kulturowego. W rzeczywistości powstał budynek, który nie podkreśla walorów przyrodniczych ani nie nawiązuje w żaden sposób do swojej funkcji".
Piotr_S
Administrator

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi