Nocleg na Pogórzu Rożnowskim ?

Nocleg na Pogórzu Rożnowskim ?

Postprzez jaNO » 11 mar 2010, o 13:33

Witam
Nie mam łatwych pytań ale mam nadzieję, że i tym razem pomożecie.
Szukamy noclegu dla 20osób na jeden nocleg na Pogórzu Rożnowskim w zasięgu 5-6 godzin od Jamnej gdzie mamy następny nocleg.
W planach miały być 2 noclegi na Jamnej ale , niestety, Jamna wycofała się z pierwszego.
Grupa jest z gitarrrami, kulturalna ale głośna i z tendencją do nadużywania oraz imprezowania do bladego świtu.
Grupa nie jest za to wymagająca odnośnie standardu albowiem to turyści na wskroś.
Co moglibyście z doświadczenia polecić w przestrzeni od J.Rożnowskiego po Ciężkowice ?
Coś Wam przychodzi do głowy ?
jaNO
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: Nocleg na Pogórzu Rożnowskim ?

Postprzez browar » 11 mar 2010, o 15:31

Spróbujcie na Brzance (Pogórze Ciężkowickie) popytać.
A na Jamnej dogadajcie się na początku z cieciem co z własnym alkoholem.Wprawdzie cieć nie ma nic przeciwko,ale przy regulowaniu rachunku dolicza sobie dychę od głowy za spożycie własnego piwa,nie uprzedzając wcześniej o tym.
browar

Postprzez jaNO » 11 mar 2010, o 15:57

Dzięki za ostrzeżenie :D
Brzanka - wydaje mi się ze jest za daleko. Szedłeś może trasą Jamna - Brzanka ?
Ile na to trzeba czasu ?
Zacząłem się rozglądać za czymś nad J.Rożnowskim - może Gródek albo coś wcześniej ?
jaNO

Postprzez salamandra » 15 mar 2010, o 08:25

Proponuję Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Polichtach:

http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/ ... elegatury/

Noclegi w roku 2008 kosztowały tam 10 zł.
Trzeba mieć karimaty i śpiwory
Trzeba się koniecznie wcześniej skontaktować i zarezerwować.
W pobliżu są ciekawe źródła mineralne do których doprowadzają ścieżki przyrodnicze.

Inne ciekawe miejsce to całoroczne schronisko PTSM w Ciężkowicach (też bardzo tanie):

http://schronisko.ciezkowice.com/

Można przy okazji na sąsiednim Pogórzu Ciężkowickim zwiedzić Skamieniałe Miasto.

Pozdrawiam

Salamandra
salamandra

Postprzez salamandra » 15 mar 2010, o 09:32

Ponieważ nie można już edytować własnego postu więc uzupełniam w osobnym.

Wymyśliłam już nawet trasę.

Nocleg w PTSM Ciężkowice, następnie zwiedzanie Wąwozu Czarownic z wodospadem i Skamieniałego Miasta co zajmie w sumie około 2 godzin.
Potem spacer niebieskim szlakiem przez Kąśną Dolną, gdzie warto zwiedzić dworek Paderewskiego

http://www.paderewski.tarnow.pl/

- na Bukowiec - około 3 godz.
Tam z kolei jest bardzo ciekawy kościółek - dawna cerkiew przeniesiona z Kamiannej.

http://www.oton.sylaba.pl/bukowiec.html

A zaraz niedaleko, przy trasie na Jamną jest jaskinia Diabla Dziura, gdzie mieszkają moje siostry salamandry oraz ciekawe skałki w rezerwacie "Diable Skały".

http://www.diableskaly.info/

Stamtąd już bliziutko do bacówki na Jamnej.

Do Policht i stamtąd do Gromnika można zejść kolejnego dnia.
A Gromnik jest nieźle skomunikowany z Tarnowem.

Salamandra
Ostatnio edytowano 15 mar 2010, o 09:40 przez salamandra, łącznie edytowano 1 raz
salamandra

Postprzez jaNO » 15 mar 2010, o 09:37

Dzięki za pomysł i trasę.
Rozważam ten PTSM , może, może
jaNO

Postprzez salamandra » 15 mar 2010, o 09:41

W międzyczasie uzupełniłam trasę o linki.

Salamandra
salamandra

Postprzez jaNO » 30 kwi 2010, o 13:36

Dzięki za wszelkie sugestie. Częściowo skorzystalismy z nich przy układaniu trasy.
Z powodu rozrośnięcia się rajdu zmuszeni byliśmy nocować w ośrodku Stalownik nad J.
Rożnowskim a potem w bacówce na Jamnej. Niestety, smutne okoliczności 10.04 spowodowały , że impreza
nabrała dość specyficznego charakteru. A że jeszcze w niedzielę lało nieprzytomnie to, no cóż, pozostał nam pewien niedosyt.
Bacówka na Jamnej - rewelacja !
Obsługa, stan obiektu, jedzenie, łazienki: polecam absolutnie.
Szczęka mi opadła , ze tak może być w miejscu gdzie, jak mi się wydawało, pies z kulawa nogą nie zagląda.
jaNO

Powrót do Inne góry