Noclegi last minute

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Noclegi last minute

Postprzez KARO » 31 maja 2011, o 12:24

Witam, mam pytanie, czy w Bieszczady można się wybrać bez wcześniejszej rezerwacji noclegu? Czy jest szansa, że po przyjeździe na miejsce znajdziemy coś "z marszu"?
KARO

Re: Noclegi last minute

Postprzez lidkru » 31 maja 2011, o 12:46

to zależy o jaki standard Wam chodzi, ile osób i na jak długo. W schroniskach są szanse, natomiast pokoje z łazienkami za przyzwoitą cenę to raczej trzeba rezerwować. No i też zależy gdzie- w Bieszczadach Wysokich jest mniej miejsc a więcej potencjalnych chętnych
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez KARO » 31 maja 2011, o 13:03

Dziękuję za odzew :)
Tak naprawdę to termin jest jeszcze niesprecyzowany, ale prawdopodobnie długi weekend w czerwcu, na jakiś tydzień, dwie osoby, pokój z łazienką.
Nigdy nie byliśmy w Bieszczadach i zupełnie nie mamy orientacji co gdzie i jak. A w związku z tym, że nie mamy 100% pewności że wyjazd wypali, nie chcielibyśmy robić rezerwacji.
KARO

Postprzez krzyś » 31 maja 2011, o 13:15

Dwa lata temu też rozpoczęliśmy nasz pobyt w Bieszczadach od "długiego weekendu". Pojechaliśmy bez rezerwacji i udawało nam się znajdować naprawdę porządne i tanie kwatery. Inna rzecz, że moja żona ma do tego dobrego nosa, chyba jak nikt inny.
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez skazaniec » 1 cze 2011, o 07:44

Karo licz się z tym, że w B. Wysokich zaludnia się w czasie tego typu długich weekendów więc może być trudniej, ale znając wrodzoną gościnność autochtonów na pewno coś znajdziecie
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 1 cze 2011, o 08:15

tak sobie poczytałem dziś różne wątki o preferencjach pobytowych naszych współczesnych turystów... Sorry - bez urazy- niech nikt na mnie nie krzyczy, ale rzekne tak:

Jak chcecie ludzie mieszkac w "domu" to po co wogóle wyjeżdzać? Czyż nie lepiej włączyc internet, puścić sobie filmiki z ju-tuby, muzyke na wysokiej klasy sprzecie- a wieczorem do swojego "dżakuzi"? a gdzie spontan? a gdzie potrzeba przeżycia przygody? a gdzie jakis dreszczyk emocji? Ludzie- wołam do Was - opamietajcie sie! jak bedziecie tak wszystko planować to sie w końcu ze-...... . odsyłam do HUmoru i satyry.
Ja rozumiem , że są rózne charaktery i osobowosci, kazdy ma swój profil. Ale zadaj sobie pytanie turysto- czy Twój wyjazd w Bieszczady ma wygladać jak każdy inny? jesli tak to moze pojedz do zakopanego? a nie do zatwarnicy.... Troche luzu i dystansu potrzeba!
Pisze to do was człowiek psychicznie chory na bieszczady, któremu jeszcze nigdy nie zdarzyło sie w tych górach nie znaleźć kwatery i który latem lubi pobyc na polach namiotowych bo ... jakos głupio byłoby mi rozbijac namiot na osiedlu a nawet na ranczo na wsi... a jak jade w bieszczady to mi nie glupio. tam to jest jeszcze normalne. polecam zapakowac do auta namiot i ruszyc w poszukiwaniu przygody, zabawy, dobrago humoru, pogody dycha, spokoju i dystansu do siebie i swiata... a jak raz w roku sie oplumkasz w potoku i sie podhartujesz to tylko na zdrowie wyjdzie... a jak wrócisz do domu to sie w łazience wyszorujesz w detergentach i chemii. nie braknie Ci tego przez cały rok. i w pracy kolegom czy kolezankom powiesz ze przezyłeś choćby namiastke survivalu. a oni beda opowiadać o gwiazdkowych hotelach w egipcie albo innej tunezji czy maderze - a ty sie bedziesz z nich w duchu smial bo rzekniesz sobie - trzebabyło zostać w domu ... itd itd ;)
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 1 cze 2011, o 08:26

zgadzam się z Tobą, jerzyku, ale pomyśl też o tym ,że ten kto jedzie po raz pierwszy w Bieszczady nasze kochane, to tego po prostu może nie wiedzieć. Nie każdy przeżyje nocleg na sianie, czy w zakurzonym choćby miejscu z wielu względów -np. zdrowotnych, estetycznych i nie wiem , co tam jeszcze. Ja do tej pory też zawsze miałam rezerwację, bo tak wygodniej - raz się naszukałam nad naszym kochanym polskim morzem z 2-letnią córeczką na ręku, nie mieliśmy wtedy samochodu i kasy na hotele wysokiej klasy. Jeszcze przez jakies 10 lat miałam to w pamięci i przed każdym wyjazdem rezerwacje. W ubiegłym roku po raz pierwszy na tzw. żywca w Biesy - schroniskowe podłogi są the best :D Do niektórych rzeczy trzeba po prostu dorosnąć.
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 1 cze 2011, o 08:37

Skazaniec się nie odzywa tylko kiwa głową na znak zgody...
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 1 cze 2011, o 09:02

a ja jako człowiek psychicznie chory na przygode pozostaje przy swojem rozumiem- rodzina dzieci i takie tam... ale młodzi żwawi i jurni... bierzcie NAMIOT i nie szukajcie domu...
na marginesie- pare lat temu, no parenascie, przygotowywalem wypad na miesiąc w biesy i postanowiłem zrobić sobie rezerwacje- i jak wydzwaniałem do schronisk to tylko smiech i wesołośc wzbudzałem, ze dla samego siebie rezerwacji szukam. przyjezdzaj chłopie i nie pytaj- zawsze sie cos znajdzie. i co szlak mnie trafiał, bo ani razu gleba. zawsze łóżeczko. masakra. te moje powyzsze slowa byly do ludzi majzcych jako takie jaja, a nie do poz... no wiecie oco mi idzie..
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 1 cze 2011, o 12:34

Też się zgadzam z Jerzem, mimo że mamy zgoła odmienne charaktery (jak się zdążyłem przekonać). Preferuję długie wędrówki i oprócz śpiwora nie muszę niczego zabierać do spania.
Myślę jednak, że obawy mniej doświadczonych Bieszczadników biorą się z opowiadań o dzikości i niedostępności (czy jak by to nazwać) Bieszczadów. Dla mnie np. nie jest problemem przewędrować 10 - 12 godzin, by znaleźć się w miejscu, gdzie mogę trafić na jako taki nocleg.
W zeszłym roku byłem jednak z osobami, których męczył już 5 - 6 godz. marsz. Nie dziwi mnie więc, że na tym forum stale ktoś szuka noclegów, o jakich sobie marzy.
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Następna strona

Powrót do Noclegi