noclegi Nova Sedlica lub Runina

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: noclegi Nova Sedlica lub Runina

Postprzez PIotr Krzych » 14 wrz 2014, o 11:21

Caryńska napisał(a):Witam
Bardzo proszę o pomoc. Wybieram się wrzesień lub październik na Słowację. Czy w Novej Sedlicy oprócz schroniska Kremenec są inne możliwości noclegu? Pisaliście o tym, ale posty są sprzed kilku lat. A może ktoś niedawno był i może polecić ciekawe trasy i noclegi. Wyjazd ma być weekendowy. Zastanawiam się też nad wariantem dojechania samochodem na przełęcz pod Małą Rawką zostawienie auta i przejście przez Rawki, Kremenaros na Słowację, nocleg i powrót przez Runinę i Rabią Skałę do Wetliny. Czy lepiej mieć auto po tamtej stronie i możliwość podjechania gdzieś.
A

Plan masz dobry 1 dzień ok 7-9 godzin spokojnym tempem z Kremenarosu do novej sedlicy prowadzi czerwony szlak ,dalej w kierunku masz zielony szlak (z Czerteża) do N.S.(łatwiejszy do zejścia),na drugi dzień wchodzisz na Rabią Skałę żółtym,dalej na Jaworzec i do wetliny ok 6-8 h.W ogóle Nova Sedlica to piękna miejscowość leży na wys 410 mnpm dlatego przewyższenie jest spore ponad 800m np z Kremenarosa .Polecam Pensjonat Hostinec Beskyd,tam nocowałem w lipcu tego roku przyjemnie ,czysto,w pokojach mieszczą sie łazienki,aneks kuchenny na piętro.W kuchni jest wszystko co jest potrzebne do przyrządzenia posiłków.Cena 12 euro za dobe.W Kremencu nie spałem bo ciężko tam o miejsca noclegowe,chyba że zarezerwujesz.Ja na słowacje poszedłem na spontanie.W Kremencu można dobrze zjeść,obok mieści się skleo spożywczy,płaci się w euro ceny ok 20-30% wyższe więc nie ma obawy że braknie kasy.Oba pensjonaty oddalone są od siebie w odległości ok 300m na czerwonym szlaku.Między nimi chyba też powstało cos nowego bo zauważyłem wychodzących w góry turystów z dużego żółtego budynku.
PIotr Krzych
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 15 wrz 2014, o 07:38

Ja na słowacje poszedłem na spontanie

a może skrobniesz w wolnej chwili jakąs relację, najlepiej jeszcze we wrześniu, bo i mnie kusi taka wycieczka z NS w tle :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Caryńska » 15 wrz 2014, o 20:44

1 dzień ok 7-9 godzin spokojnym tempem z Kremenarosu do novej sedlicy
Dziękuję.
Próbowaliśmy teraz zarezerwować noclegi dla grupy ok 15 osób gdzieś tak na koniec X w Novej sedlicy w schronisku Kremenec. Gość powiedział 15 euro od osoby za pokoje z łazienkami. Wydaje mi się to lekką przesadą. Ponieważ chcemy na 3 noce szukamy dalej.
Dołączam się do prośby Lidki.
Napisz relację.
Caryńska
Stonka bieszczadzka

Postprzez Caryńska » 15 wrz 2014, o 20:46

lidkru napisał(a):

a może skrobniesz w wolnej chwili jakąs relację, najlepiej jeszcze we wrześniu, bo i mnie kusi taka wycieczka z NS w tle :)

Lidka
Jak się umieszcza podziękowania??
Caryńska
Stonka bieszczadzka

Postprzez PIotr Krzych » 15 wrz 2014, o 23:05

lidkru napisał(a):

Wybieram się w najbliższy weekend ,trochę krótko ale praca nie pozwala na dłuższy pobyt.
PIotr Krzych
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 15 wrz 2014, o 23:14

W prawym rogu - obok "cytuj"- jest ikonka z uniesionym kciukiem. Jak to klikniesz to jest podziękowanie :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez PIotr Krzych » 16 wrz 2014, o 08:50

Caryńska napisał(a):1 dzień ok 7-9 godzin spokojnym tempem z Kremenarosu do novej sedlicy
Dziękuję.
Próbowaliśmy teraz zarezerwować noclegi dla grupy ok 15 osób gdzieś tak na koniec X w Novej sedlicy w schronisku Kremenec. Gość powiedział 15 euro od osoby za pokoje z łazienkami. Wydaje mi się to lekką przesadą. Ponieważ chcemy na 3 noce szukamy dalej.
Dołączam się do prośby Lidki.
Napisz relację.

www.kremenec.sk/ tu piszą 12 euro za dobę,zadzwoń do pensjonatu www.hostinec-beskyd.sk/.
PIotr Krzych
Stonka bieszczadzka

Postprzez Caryńska » 16 wrz 2014, o 18:09

http://www.kremenec.sk/ tu piszą 12 euro za dobę,zadzwoń do pensjonatu http://www.hostinec-beskyd.sk/.[/quote]

teraz próbujemy ugadać noclegi w Runinie, ale dzięki zajrzę na podany adres
http://www.noclegitanie.net/miejsce/runina/
Caryńska
Stonka bieszczadzka

Postprzez bogdan64 » 16 wrz 2014, o 19:22

Często jestem w Nowej Sedlicy i wchodziłem z niej na Kremenaros . Owszem może i leży na tych 400 m. npm. ale szlak schodzi w doł nad potok a potem dopiero pnie sie do góry wiec jest to dużo wiecej jak 800 m. Przejscie z Kremenarosa do Sedlicy nie powinno zająć aż tylu godz. Noclegi powinny być też w niedalekim Zboju. Można tez podjechac autobusem nawet do Stakcina.
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Caryńska » 16 wrz 2014, o 19:38

bogdan64 napisał(a):Często jestem w Nowej Sedlicy i wchodziłem z niej na Kremenaros . Owszem może i leży na tych 400 m. npm. ale szlak schodzi w doł nad potok a potem dopiero pnie sie do góry wiec jest to dużo wiecej jak 800 m. Przejscie z Kremenarosa do Sedlicy nie powinno zająć aż tylu godz. Noclegi powinny być też w niedalekim Zboju. Można tez podjechac autobusem nawet do Stakcina.

A jak jest z komunikacją w soboty i niedziele. Dawno nie byłam na Słowacji, a z wcześniejszych wyjazdów kojarzę, że weekend u nich to dni prawdziwego odpoczynku.
według mojej mapy Kremenaros - Nova Sedlica to jakieś 2,5 godziny. A czy jest tam możliwość spania na tzw. kwarterach? Jeszcze jedno pytanie - czy szlaki w PN sa dobrze oznakowane?
Agata
Caryńska
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi