noclegi Nova Sedlica lub Runina

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: noclegi Nova Sedlica lub Runina

Postprzez PIotr Krzych » 16 wrz 2014, o 20:19

Caryńska napisał(a):
bogdan64 napisał(a):Często jestem w Nowej Sedlicy i wchodziłem z niej na Kremenaros . Owszem może i leży na tych 400 m. npm. ale szlak schodzi w doł nad potok a potem dopiero pnie sie do góry wiec jest to dużo wiecej jak 800 m. Przejscie z Kremenarosa do Sedlicy nie powinno zająć aż tylu godz. Noclegi powinny być też w niedalekim Zboju. Można tez podjechac autobusem nawet do Stakcina.

A jak jest z komunikacją w soboty i niedziele. Dawno nie byłam na Słowacji, a z wcześniejszych wyjazdów kojarzę, że weekend u nich to dni prawdziwego odpoczynku.
według mojej mapy Kremenaros - Nova Sedlica to jakieś 2,5 godziny. A czy jest tam możliwość spania na tzw. kwarterach? Jeszcze jedno pytanie - czy szlaki w PN sa dobrze oznakowane?
Agata

Szlaki masz dobrze oznakowane,jednak w niektórych miejscach trzeba być uważnym ponieważ na szlakach leżą powalone drzewa i w tych miejscach musisz trochę zboczyć ze ścieżki.Mieszkańcy są bardzo mili jeśli zapytasz o ubytovanie na pewno Cię przenocują.
PIotr Krzych
Stonka bieszczadzka

Postprzez PIotr Krzych » 16 wrz 2014, o 20:30

bogdan64 napisał(a):Często jestem w Nowej Sedlicy i wchodziłem z niej na Kremenaros . Owszem może i leży na tych 400 m. npm. ale szlak schodzi w doł nad potok a potem dopiero pnie sie do góry wiec jest to dużo wiecej jak 800 m. Przejscie z Kremenarosa do Sedlicy nie powinno zająć aż tylu godz. Noclegi powinny być też w niedalekim Zboju. Można tez podjechac autobusem nawet do Stakcina.

chodziło mi o wys. względną N.S . jest tu punktem odniesienia a Kremenec leży ponad 800 m wyżej, Ustrzyki G. leżą na wysokości 650mnpm więc idąc na Kremenec wychodzisz tylko 550 m wyżej więc różnica jest spora.
PIotr Krzych
Stonka bieszczadzka

Postprzez bogdan64 » 17 wrz 2014, o 19:37

Autobusy kursuja tez w niedziele ( na pewno jest kurs po południu z Nowej Sedlicy) fajne nowe Iveca jadą.
Zupełnie nie zrozumiałeś o co chodzi z tym przewyższeniem . Szlak po wyjściu z Sedlicy schodzi w dół a wiec robisz przewyższenie duzo większe jak wyliczyłeś :)
bogdan64
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Mavje » 24 wrz 2014, o 16:26

Witam :)

trochę na ostatnią chwilę ale .... wybieram się jutro na słowacką stronę od strony Rawek ... :)
czy ktoś będzie w tamtych rejonach?
Planuję zaliczyć Vyhorlat ... i może coś jeszcze, zależnie od czasu :)
Powrót planuję w pt wieczorem/sb rano .
Jakby ktoś był ALBO ktoś mógłby mi doradzić gdzie jeszcze warto wyskoczyc to z przyjemnością posłucham :)

Ukłony,
Wojtek
Mavje
Stonka bieszczadzka

Postprzez Caryńska » 26 wrz 2014, o 20:15

[quote="Mavje"]Witam :)

trochę na ostatnią chwilę ale .... wybieram się jutro na słowacką stronę od strony Rawek ... :)
czy ktoś będzie w tamtych rejonach?
Planuję zaliczyć Vyhorlat ... i może coś jeszcze, zależnie od czasu :)
Powrót planuję w pt wieczorem/sb rano .
Jakby ktoś był ALBO ktoś mógłby mi doradzić gdzie jeszcze warto wyskoczyc to z przyjemnością posłucham :)

Super!
Napisz relację. Ja cały czas mam w planach Bieszczady po tamtej stronie, a tymczasem w ubiegły weekend były Tatry.
Bieszczady będą w październiku.
Byleś w Vyhorlacie?
Caryńska
Stonka bieszczadzka

Poprzednia strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi