noclegi Nova Sedlica lub Runina

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

noclegi Nova Sedlica lub Runina

Postprzez Caryńska » 1 wrz 2014, o 16:05

Witam
Bardzo proszę o pomoc. Wybieram się wrzesień lub październik na Słowację. Czy w Novej Sedlicy oprócz schroniska Kremenec są inne możliwości noclegu? Pisaliście o tym, ale posty są sprzed kilku lat. A może ktoś niedawno był i może polecić ciekawe trasy i noclegi. Wyjazd ma być weekendowy. Zastanawiam się też nad wariantem dojechania samochodem na przełęcz pod Małą Rawką zostawienie auta i przejście przez Rawki, Kremenaros na Słowację, nocleg i powrót przez Runinę i Rabią Skałę do Wetliny. Czy lepiej mieć auto po tamtej stronie i możliwość podjechania gdzieś.
A
Caryńska
Stonka bieszczadzka

Re: noclegi Nova Sedlica lub Runina

Postprzez kuusamo » 3 wrz 2014, o 09:29

Ja bym zostawił auto w Polsce. Tam jest dużo lepiej rozwinięta sieć połączeń autobusowych więc może łatwo zaplanować sobie przerzuty pomiędzy miejscowościami. Kremenec jest ok. Ja bym nie szukał. Mają na miejscu restaurację :)
precz z kubkami termicznymi
kuusamo
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 3 wrz 2014, o 16:49

Zastanawiam się też nad wariantem dojechania samochodem na przełęcz pod Małą Rawką zostawienie auta i przejście przez Rawki, Kremenaros na Słowację, nocleg i powrót przez Runinę i Rabią Skałę do Wetliny.

moja szanowna mapa tak daleko nie sięga, więc nie mogę sobie rzucić okiem. Jak to mniej więcej wygląda czasowo?
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Caryńska » 3 wrz 2014, o 18:29

zaraz sprawdzę na na mapie jak jest z czasem, mam mapę Bukovskie Vrchy nr 118 i 163. Polecam. Dodam tylko, że mieszkam w Rzeszowie i do UG mam 156 km, a to otwiera mi możliwości krótkich wyjazdów np. w piątek wieczorem i powrót w niedzielę wieczór, zdarzało się nawet, że wracaliśmy bardzo wczesnym świtem w poniedziałek prosto do pracy.
Caryńska
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 3 wrz 2014, o 18:40

Dodam tylko, że mieszkam w Rzeszowie i do UG mam 156 km

+400 :? :arrow: brak takich cudownych możliwości :roll:
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Caryńska » 3 wrz 2014, o 18:52

Spojrzałam na mapę. Na Kremenaros to wiadomo. Z Kremenarosa do Nowej Sedlicy jest ok 2 godz. 45 czyli szału nie ma. Potem z NS są dwie opcje powrotu po auto
1- 2,5 godz na Czerteż + 1,35 godz na Kremenaros i potem już tylko Rawki i parking
2 - 3,20 na Rabią Skałę, ok. 3 godz do Wetliny przez Paportną i polowanie na stopa po samochód
Decyzję można podjąć w ostatniej chwili.
Caryńska
Stonka bieszczadzka

Postprzez Caryńska » 3 wrz 2014, o 18:56

kuusamo napisał(a):Ja bym zostawił auto w Polsce. Tam jest dużo lepiej rozwinięta sieć połączeń autobusowych więc może łatwo zaplanować sobie przerzuty pomiędzy miejscowościami. Kremenec jest ok. Ja bym nie szukał. Mają na miejscu restaurację :)

Dzięki. Chyba faktycznie zostawię auto w Polsce. Będzie ciekawiej.
Caryńska
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 3 wrz 2014, o 19:31

mam mapę Bukovskie Vrchy nr 118 i 163.

zakupione przez internet czy gdzies w Biesach to mozna dostać?
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Caryńska » 3 wrz 2014, o 20:07

lidkru napisał(a):
mam mapę Bukovskie Vrchy nr 118 i 163.

zakupione przez internet czy gdzies w Biesach to mozna dostać?

Przez internet. Informację o mapach znalazłam na jakimś forum, nie pamiętam. Kupiłam w sklepie,, Podhalanka.pl. W zasadzie niewiele różnią się od siebie. 163 obejmuje spora część polskich Bieszczadów okolice Cisnej, Wetliny, po słowackiej stronie Nową Sedlicę, Runinę, Ruski Potok, 118 z kolei teren po Sninę, Stakcin. Nie ma Kremenarosa i Rawek.
Mapy są wydawnictwa Hermanec, dołączone sa do nich mini przewodniki również w języku polskim. Cena 14,30 pln.
W tym sklepie polecam mapę 2w1 Tatry Polskie i Słowackie ( wysokie i zachodnie) Mapy są naprawdę 2 w foliowym etui do tego laminowane za ok 17 pln.
Wracając w Bieszczady W ubiegłym roku utworzono ścieżkę przyrodniczą Kremenaros - Nova Sedlica i drugą Wetlina Rabia Skała - Runina. Foldery z opisami tych ścieżek są dostępne bezpłatnie w Bieszczadach.
Ja korzystając z rady na którymś forum zadzwoniłam do Informacji Turystycznej BdPN w Lutowiskach i poprosiłam uprzejmą panią o przesłanie mi tych bezpłatnych folderów jak również innych płatnych wydawnictw pocztą. Oczywiście oni nie zajmują się sprzedażą wysyłkową, ale są bardzo uprzejmi i rozumieją fascynację Bieszczadami. Oczywiście ja opłaciłam przesyłkę. Wejdź na stronę BdPN i zobacz co mają.
Polecam tez stronę urząd gminy Lutowiska, zakładka turystyka- jak spędzić czas - pod gwiazdami. Miłej lektury
Wracając do map w razie potrzeby mogę spróbować coś przeskanować i przesłać tylko nie wiem czy mapy skanuję sie tak jak inne kartki.
Agata
Caryńska
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 3 wrz 2014, o 20:27

no własnie też kiedyś widziałam stronę Podhalanki: sporo tego tam mają. Chyba sie skuszę, lubię w domku sobie planowac nawet z duuuuzym wyprzedzeniem ;)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi