noclegi Polańczyk - czy warto?

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

noclegi Polańczyk - czy warto?

Postprzez Marchwia » 10 cze 2010, o 09:11

Witam. Proszę o opinię na temat noclegóww Polańczyku przy ulicy Zielone Wzgórze 9 u Państwa Kardasz. mamy zarezerwowany pokój trzy osobowy (2 os + dziecko) z kuchnią , łazienką i osobnym wejściem. Niepokoi mnie to, że są stare zdjecia na stronie internetowej i jest ich mało.
Czy ktośz Was tam wypoczywał? Dzięki za info. Pozdrawiam.
Marchwia

Re: noclegi Polańczyk - czy warto?

Postprzez Marchwia » 11 cze 2010, o 11:16

Nikt z Was nie był?
Marchwia

Postprzez jan » 16 cze 2010, o 07:08

Cześć.
Od kilku lat spędzam wraz z żona i dziećmi wczasy w Bieszczadach. Naszą bazą wypadową jest właśnie Polańczyk. Jak my to mówimy, jest to pogodzenie wody z ogniem. Dlaczego? Ponieważ Polańczyk to taki miejscowy kurort jeśli ktoś nie lubi chodzić po górach ma wodę ( jezioro Solińskie, dyskoteki, cywilizację ). Dla lubiących góry to wspaniała baza wypadowa. Nową szosą przez Terkę ( ok. 14 km ) dojeżdzasz do serca Bieszczadów jesteś prawie w Cisnej, bliziutko Wetlina, Ustrzyki Górne itd. Z Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej masz mnóstwo początków szlaków. Ja osobiście w czasie pobytu tam jeden dzień jestem w przepięknych górach, następny odpoczywam w Polańczyku. Dzieci są zachwycone i jak już wspomniałem od paru lat nie wyobrażamy sobie wakacji bez tego najpiękniejszego zakątka Polski.Musiałbym wiele pisać aby oddać ten klimat, widoki, spokój atmosferę itp,itd. Jeśli lubisz przyrodę to nie ma lepszego miejsca w Polsce.
Pozdrawiam, Janek.
jan
Stonka bieszczadzka

Postprzez freesteps » 17 cze 2010, o 11:27

Witam,
no niestety nie mogę się zgodzić z moim przedmówcą. Nie ukrywam, że dla mnie właśnie takim pogodzeniem wody z ogniem jest miejscowość Terka, o której wspomniał mój przedmówca.To jest właściwie dobra baza wypadowa. To ona właśnie znajduje się tak pośrodku (spójrz na mapę ) - do Cisnej, Wetliny czy do Soliny, Polańczyka jest taka sama odległość.
Jak dla mnie Polańczyk zaczyna się robić zatłoczonym kurortem.
freesteps
Stonka bieszczadzka

Postprzez jan » 19 cze 2010, o 10:10

Drogi Freesteps!!!!!!!!!
Pisząc o łączeniu wody z ogniem miałem właśnie na myśli Polańczyk jako kurort ( co zresztą napisałem) dla lubiących zabawę oraz góry dla lubiących przygodę. Tak właśnie czynimy to z rodziną. Nie pisałem o Polańczyku jako centrum Bieszczadów tylko jako o tętniącej życiem miejscowości letniej. Terka jest spokojną wsią i jeśli ktoś lubi całkowity spokój to owszem polecam, ale wtedy lepiej niech wykupi domek blisko Schroniska pod małą Rawką z widokiem na Chatkę Puchatka i jest w sercu Bieszczadów oraz w krainie spokoju.
Czytaj uważnie, pozdrawiam Janek
jan
Stonka bieszczadzka

Postprzez freesteps » 20 cze 2010, o 09:35

Witam,
no mogę ci przyznać rację. Ja nikogo od Polańczyka czy innych kurortów nie odmawiam. Myślę jednak że tego tłoku mamy dosyć w miastach przez cały rok. Większość szuka cichych i spokojnych zakątków takich jak Terka czy innych - gdzie można nogi pomoczyć w Solince, czy na Sinych Wirach, a jeżeli ktoś będzie chciał się zabawić to spoko.
A na marginesie: nikt specjalnie nie wynajmuje domku blisko Schroniska Małą Rawką, żeby mieć widok na Chatkę Puchatkę, na Połoniny tak, ale nie na Chatkę Puchatkę.

Pozdrawiam
freesteps
Stonka bieszczadzka

Postprzez jan » 20 cze 2010, o 09:53

Chodziło mi o domki w Górnej Wetlince na campingu BdPN. Przy schronisku na Małą Rawkę nie ma domków , ale ze schodów schroniska widać Chatkę Puchatka ( oczywiście przy dobrej pogodzie ).
jan
Stonka bieszczadzka

Postprzez speedy179 » 14 lip 2010, o 20:34

@Marchwia pytał o konkretny adres a Wy dywagujecie o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia :lol: .
Moim prywatnym zdaniem Polańczyk jest super jako baza wypadowa. A co do podanego adresu to może ktoś inny będzie bardziej pomocny.

Pozdrowienia.;)
speedy179
Stonka bieszczadzka

Powrót do Noclegi