Nowa mapa Gorgany, Poł. Krasna, Świdowiec

Bieszczady Wschodnie, Borżawa, Świdowiec, Gorgany, Czarnohora

Nowa mapa Gorgany, Poł. Krasna, Świdowiec

Postprzez IraS » 3 paź 2009, o 08:14

W połowie grudnia 2009 r. ukaże się na rynku wydawniczym wydana przez wydawnictwo Konting z Pragi (Czechy) oraz Wydawnictwo RUTHENUS z Krosna (Polska) długo oczekiwana mapa w skali 1:50.000 obejmująca środkową część Gorganów – na jednej stronie, oraz Połoninę Krasną i zachodnią część Świdowca – na drugiej stronie mapy.
Mapa w formacie 680 x 980 mm będzie wydana w języku czeskim, polskim i ukraińskim. Na mapie znajdują się centra turystyczne oraz punkty wyjśc w góry takie jak Ust Czarna, Krasna, Dragobrat, Bystrzyca (Rafajlowa), Huta, Osmołoda, Sinewir, Torun i Kołoczawa. Mapa obejmuje na obu swych stronach obszar 50 x 50 km!
Mapa jest przygotowana we współpracy z ukraińskimi służbami ratownictwa górskiego (HPRZ) Zakarpackiej Obłasti, z fundacją „Karpackie Ścieżki“, z portalem internetowym karpaty.net, przez które są znakowane szlaki górskie w Karpatach Wschodnich, oraz fundacją „Člověk v tísni, o.p.s.“

Mapa odzwierciedla aktualne stany dróg, znakowanych szlaków turystycznych, wyrębów leśnych, pokazuje możliwości noclegów i zawiera szereg innych informacji, w tym dane teleadresowe ukraińskich służb ratownictwa górskiego.
Przygotowanie cyfrowych podkładów topograficznych było współfinansowane przez władze Republiki Czeskiej za pośrednictwem organizacji „Člověk v tísni, o.p.s.“
Dystrybutorem mapy w Polsce będzie Wydawnictwo RUTHENUS z Krosna – znajdzie się ona w sprzedaży w połowie grudnia 2009 r.
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3329
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Nowa mapa Gorgany, Poł. Krasna, Świdowiec

Postprzez IraS » 17 gru 2009, o 14:51

Ukazała się nowa mapa Gorganów

Wczoraj w czeskiej Pradze trafiła do sprzedaży, zapowiadana już przez nas nowa mapa Gorgany, Połonina Krasna, Świdowiec. Mapa jest w skali 1:50 000 i ma format 690 x 980 mm. Swoim zasięgiem obejmuje miejscowości i miejsca takie jak: Koloczawa, Synewir, Ust Czorna, Bistricja i Osmołoda, Przełęcz Okole, Czarna Cisa oraz region Drohobrat.

Prace nad mapą trwały cztery lata, w trakcie, których organizowane były obozy znakarskie, ze względu na brak szlaków turystycznych w tych rejonach. Oprócz nowych szlaków i drogowskazów na mapie zaznaczone są obiekty noclegowe, gastronomiczne, apteki, nowo powstałe drogi leśne, wyciągi, schroniska a nawet przebieg rurociągów i lokalizacja bunkrów z czasów wojny. Na rewersie znajdziemy dużo informacji praktycznych, telefony alarmowe, a także krótka historia znakowania szlaków. Warto dodać, że mapa jest również w języku polskim i na naszym rynku powinna pojawić się zaraz po Nowym Roku. Pozycja ta jest świetnym uzupełnieniem mapy wydanej przez COTG PTTK, Wydawnictwo Compass - Gorgany część środkowo-wschodnia.

Mapa nie powstała by gdyby nie zaangażowanie wielu osób z różnych krajów: Czechy (Ivo Dokoupil, Igor Spalania, George Šumbera), Polska (Irek Jóźwik, Jacek Wnuk) Ukraina (Wasyl Ficak, Oleńka Hryncisin, Jurko Hudyma) Pracami kierował Wasyl Hutriak z Funacji Karpackie Ścieżki i Ales Kucera. Podziękowania należą się Wiktorowi i Jurij Opalenykovi Kostiak, szefowi HPRP w Ust Czarnej za pomoc w wyznaczaniu nowych szlaków, Romanowi Trzmielewskiem z Wydawnictwa "Compass", Zuzannie Karlíkovej SHOCart, Michałowi Holub za udostępnienie urządzeń GPS do pomiarów, Jirka Vacek (układ i projektowanie mapy), Oleksy Livinskému (korekta ukraińskich nazw).
Mapa współfinansowana jest przez czeski rząd za pośrednictwem projektu "Człowiek w Potrzebie".
Załączniki
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3329
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Nowa mapa Gorgany, Poł. Krasna, Świdowiec

Postprzez barszczu » 19 gru 2009, o 10:42

Już jest i w Polsce:

http://www.allegro.pl/item859266311_...swidowiec.html

>>Mapa wydana przez wydawnictwo Konting z Pragi (Republika Czeska) oraz Wydawnictwo RUTHENUS z Krosna (Polska) w skali 1:50.000 obejmująca środkową część Gorganów – na jednej stronie, oraz Połoninę Krasną i zachodnią część Świdowca – na drugiej stronie mapy. (
Mapa w formacie 680 x 980 mm wydana w języku czeskim, polskim i ukraińskim. Na mapie znajdują się centra turystyczne oraz punkty wyjść w góry takie jak Ust'Czorna, Krasna, Dragobrat, Bystrzyca (Rafajłowa), Huta, Osmołoda, Sinewir, Torun i Kołoczawa. Mapa obejmuje na obu swych stronach obszar 50 x 50 km!
Jest przygotowana we współpracy z ukraińskimi służbami ratownictwa górskiego (HPRZ) Zakarpackiej Obłasti, z fundacją „Karpackie Ścieżki“, z portalem internetowym karpaty.net, przez które są znakowane szlaki górskie w Karpatach Wschodnich, oraz fundacją „Člověk v tísni, o.p.s.“
Mapa odzwierciedla w miaę aktualne stany dróg, znakowanych szlaków turystycznych, wyrębów leśnych, pokazuje możliwości noclegów i zawiera szereg innych informacji, w tym dane teleadresowe ukraińskich służb ratownictwa górskiego.
Jedynym i wyłącznym dystrybutorem mapy w Polsce jest Wydawnictwo RUTHENUS z Krosna.<<
barszczu
Stonka bieszczadzka
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 mar 2009, o 09:06


Re: Nowa mapa Gorgany, Poł. Krasna, Świdowiec

Postprzez IraS » 28 cze 2011, o 16:46

Pojawiło się w sprzedaży drugie wydanie mapy Gorgany, Połonina Krasna, Świdowiec. Tym razem mapa została wydana w kooperacji z czeskim wydawnictwo „Aurius” z Pragi. Przy opracowaniu mapy współpracowaliśmy z ukraińską fundacją „Karpackie Ścieżki” oraz górskim pogotowiem "Zakarpacie". Wydawnictwo Compass jest wyłącznym dystrybutorem tej mapy w Polsce.

Skala mapy - 1:50 000, wymiary 680x980 mm. Przedstawiono na niej całą sieć wyznakowanych szlaków, bazę noclegową, zaktualizowaną sieć dróg i innych elementów terenowych. Jedna strona obejmuje Gorgany, druga połoninę Krasną i Świdowiec. Zaznaczone są centra turystyczne i dogodne miejsca do rozpoczęcia wędrówek, takie jak: Ust Czarna, Krasna, Dragobrat, Bystrzyca (Rafajlowa), Huta, Osmołoda, Sinewir, Torun i Kołoczawa.
Mapa jest dwustronna, ale zawiera także krótki informator krajoznawczy w językach polskim, czeskim i ukraińskim. Każdy egzemplarz w foliowym opakowaniu.

Mapę można nabyć: http://compass.krakow.pl/katalog-produk ... Swidowiec/
Załączniki
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3329
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37


Powrót do Karpaty ukraińskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zarejestrowanych użytkowników i 1 gość


Loading

O F I C J A L N E    F O R U M    D Y S K U S Y J N E    S E R W I S Ó W:
               

Forum bieszczadzkieforum.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz by umożliwić logowanie zarejestrowanym użytkownikom. Korzystanie z forum bieszczadzkieforum.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.