Nowe szlaki na Ukrainie

Bieszczady Wschodnie, Borżawa, Świdowiec, Gorgany, Czarnohora

Nowe szlaki na Ukrainie

Postprzez IraS » 26 sie 2009, o 12:12

Podaje link do krótkiej informacji o nowo wyznakowanych szlakach w okolicy Ust Czornej
www.bieszczady.net.pl/?fn_mode=fullnews&fn_id=2159

Ważną informacją jest zmiana przebiegu szlaku zielonego z doliny Płajskiej do Uroczyska Piekło. Stara końcówka szlaku została zmasakrowana przez wycinkę drzew. Nowy poprowadzony jest z doliny Płajskiej nową drogą do zwózki drewna i już na górze odbija do dawnej granicy Pl/CS
IraS
Administrator

Re: Nowe szlaki na Ukrainie

Postprzez lucyna » 28 sie 2009, o 06:30

IraS napisał(a):Podaje link do krótkiej informacji o nowo wyznakowanych szlakach w okolicy Ust Czornej
http://www.bieszczady.net.pl/?fn_mode=f ... fn_id=2159" target="_blank

Ważną informacją jest zmiana przebiegu szlaku zielonego z doliny Płajskiej do Uroczyska Piekło. Stara końcówka szlaku została zmasakrowana przez wycinkę drzew. Nowy poprowadzony jest z doliny Płajskiej nową drogą do zwózki drewna i już na górze odbija do dawnej granicy Pl/CS

Na zdjęciach widzę znajome buźki, plus samochód Admina. Kurczę ale Wam zazdroszczę. Ja też tak chcę :) Michał musiał się tam nieźle bawić, a przy okazji zrobiliście coś dobrego i pożytecznego. Czapki z głów.
lucyna

Postprzez IraS » 28 sie 2009, o 07:17

Lucyna my tam już pędzlujemy 3 rok ;), w tym roku pod pędzel poszła też Borżawa (a to już prawie Bieszczady) powstały już pierwsze profesjonalnie zrobione szlaki. Informacja i mapka z przebiegiem właśnie jest w przygotowaniu i niebawem zamieszczę cały materiał.

Przy okazji jak by się ktoś zaplątał pomiędzy nowym a starym szlakiem w dolinie Płajskiej i znalazł GPSa to jest mój jak by co :mrgreen:
IraS
Administrator

Postprzez lucyna » 28 sie 2009, o 07:41

IraS napisał(a):Lucyna my tam już pędzlujemy 3 rok ;), w tym roku pod pędzel poszła też Borżawa (a to już prawie Bieszczady) powstały już pierwsze profesjonalnie zrobione szlaki. Informacja i mapka z przebiegiem właśnie jest w przygotowaniu i niebawem zamieszczę cały materiał.

Przy okazji jak by się ktoś zaplątał pomiędzy nowym a starym szlakiem w dolinie Płajskiej i znalazł GPSa to jest mój jak by co :mrgreen:

Wiem o tym Irku ale właśnie w tym roku żal ścisnął mi serce. Rozmawiałam na gg z Michałem i zdałam sobie sprawę, że jak też tak chcę. Podoba mi się inicjatywa, robicie coś dla nas wszystkich i chwała Wam za to.
Irek, czekam na materiał, mam nadzieję, że wrzucisz też relację. Myślę, że nie tylko ja jestem nimi zainteresowana.
Może wrzucę link do fotorelacji, która wzbogaci dyskusję (Boże jak ja marzę o tym aby wreszcie porozmawiać, podyskutować, nawet pokłócić się na tym, naszym forum).
www.karpaty.net/znackari/plajska-urva-pekla.htm
lucyna

Postprzez IraS » 4 wrz 2009, o 15:12

I aktualna mapka ze szlakami w okolicach Ust Czornej
Załączniki
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 4 wrz 2009, o 15:20

I schemat szlaków po stronie Ivano Frankowskiej
wersja GB i UA
Załączniki
IraS
Administrator

Postprzez IraS » 17 lut 2010, o 09:13

Ostatnio w różnych miejscach pojawiło się sporo krytycznych uwag na temat znakowania szlaków i ogólnie pojętego hasła udostępniania Gorganów. Niektórzy chcieli by tylko dla siebie zachować te góry, uważają że nowe szlaki spowodują zadeptanie tych gór. Są nawet opinie, że nie powinno się remontować dróg itp. Dochodzę do wniosku, że chyba najlepiej jak by wyjazd w Karpaty Ukraińskie poprzedzony był egzaminem a pytania weryfikowały by chętnych. (czy zamierzasz chodzić znakowanymi szlakami? Czy będziesz korzystał z dróg asfaltowych? Czy jak natrafisz na szczyt obrośnięty kosówka przez który wycięta jest ścieżka to pójdziesz nią, czy wybierzesz bardziej oryginalny wariant i ruszysz 5 metrów z boku torując sobie drogę maczetą ?)

Dla tych wszystkich sceptyków zacytuje zdanie pewnego miłośnika Karpat Rumuńskich. W cytacie jedynie zamieniłem Rumuńskie na Ukraińskie.
A te trzy zdania według mnie mogą podsumować cały problem.

Karpaty ukraińskie to jednak góry dla wybranych, lecz nie my o tym decydujemy. Do nas należy ich popularyzacja. To one wybiorą, komu odsłonią swe piękno, a kto odbije się od ich tajemnych wrót.
IraS
Administrator

Postprzez Misieg » 20 lut 2010, o 09:28

Iras, szykuje się może jakieś znakowanie w Bieszczadach Wschodnich?
http://picasaweb.google.com/michal.organ" - cyfrowa galeria bieszczadzka
http://pogorze.phorum.pl/index.php" - pogórzańskie klimaty, wszystko co w pogórzach piszczy
nr gg: 5476043
Misieg
Niedzielny turysta bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Karpaty ukraińskie