Nowości Wydawnicze

Recenzje, nowości, polecane tytuły

Re: Nowości Wydawnicze

Postprzez smoczyszlak » 19 mar 2011, o 10:12

Jest to niestety niszowe wydanie. Do dostania chyba jedynie w bibliotekach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. :|
Tutaj nieco o samej treści: http://www.naszdom.rzeszow.pl/pliki/Nr32.pdf Tylko tyle udało mi się dowiedzieć.
smoczyszlak
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 19 mar 2011, o 12:15

Rozpuściłam wici, coś mi się zdaje, że ta książka jest bardzo, bardzo trudna do zdobycia. Ponoć jest niezmiernie ciekawa i poszerzająca wiedzę o historii lasów. Na jej podstawie została opracowana ta strona
http://www.krosno.lasy.gov.pl/web/rdlp_krosno/info Już na pierwszy rzut oka widać, iż książka jest kompendium wiedzy o naszych lasach i leśnikach.
Muszę się bezczelnie pochwalić, chyba ja "wyżebrałam", mam obiecaną ale dopiero w kwietniu. Tu fikołek w powietrzu z radości.

PS.
Niedługo będę pisać o samych nowościach, z Ruthenusa mam lada chwila otrzymać książki.
lucyna
Zbanowany

Postprzez smoczyszlak » 19 mar 2011, o 14:54

O, jejku! Dobra jesteś!
Nie wiem, czy mi się też tak poszczęści. Gdyby nie, to będę żebrała na pw o pewne informacje, które najprawdopodobniej są zawarte w tej publikacji. :roll:
Pozdrawiam - Smoczy Szlak
smoczyszlak
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 20 mar 2011, o 07:47

smoczyszlak napisał(a):O, jejku! Dobra jesteś!
Nie wiem, czy mi się też tak poszczęści. Gdyby nie, to będę żebrała na pw o pewne informacje, które najprawdopodobniej są zawarte w tej publikacji. :roll:
Pozdrawiam - Smoczy Szlak

To nie tak. Ten dział to gra zespołowa. Kilka osób uwierzyło w sens stworzenia bibliografii, chcą mi pomóc w różnoraki sposób m.in. dając mi publikacje lub sprzedając książki po niższej cenie.
Na Twoim miejscu zadzwoniłabym do Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Krośnie, być może prześlą Ci to wydawnictwo.
Oczywiście, że postaram się pomóc, po to tu jestem, po to jest ten dział. Mam nadzieję, że Koledzy dołączą się do pomocy oferując swoją wiedzę czy polecając publikacje. :)
lucyna
Zbanowany

Postprzez andrzej627 » 20 mar 2011, o 09:49

smoczyszlak napisał(a):Nie jest to nowość, ale warta przeczytania "Leśne Podkarpacie" Kazimierza Wojewody. Jeszcze nie miałam książki w rękach i chyba długo jeszcze nie. Okropnie trudno ją dostać. Może ktoś podpowie, gdzie można kupić...

Próbowałeś ją zamówić tutaj?
http://www.rsdruk.pl/lesne.html
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Narty. Dancing. Brydż W kurortach Drugiej Rzeczypospolitej M

Postprzez jerzumarian » 4 maja 2011, o 17:44

Tutaj tylko kilka info: na rynku od listopada ub roku, a w moich zamówieniach dziś. Zamówiłem książkę pwn "NARTY DANCING BRYDŻ..." - książka popularno-naukowa o przedsięwzięciu PKP z lat 30-tych XX wieku polegającym na zorganizowaniu cyklicznego rajdu kolejowo - narciarskiego z Jaremecza przez Sławsko, SIANKI, Krynice, Zakopane, Rabkę, Zwardoń, do Wisły. Poczytałem oferty i jak się okazało za 58 złociszy knize zamówiłem. Jako pasjonat przejażdżek koleją okazjonalną muszę poczytać jak to w latach 30-tych realizowano wydaje się mądre przedsięwzięcia turystyczno-narciarskie. Już czekam na kuriera. Czy ktoś z forum zna tę publikację?

Poddałam tekst kosmetycznym zmianom, poprawiłam kilka literówek. Moderacja popełniona z powodów praktycznych, mamy dużo botów poszukujących informacji. Nasz wątek na służyć szerzeniu wiedzy więc pomogłam wyszukiwarkom w jej zdobyciu
lucyna
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Narty. Dancing. Brydż W kurortach Drugiej Rzeczypospolitej

Postprzez lucyna » 5 maja 2011, o 05:08

"Narty. Dancing. Brydż W kurortach Drugiej Rzeczypospolitej" Maja Łozińska, Jan Łoziński o tej książce czytałam wcześniej, ma znakomite recenzje np. na serwisie historycznym. (wrzucę do niej linkę jak tylko ichni serwer będzie działał).
Wczoraj jeszcze raz przejrzałam ofertę księgarni. Ciekawa, pięknie ilustrowana (ah te zdjęcia archiwalne) ale niestety droga. Będę musiała obejść się ze smakiem, nie stać mnie na nią. Chyba, że jakiś duszek przeceni ją i wstawi do tanich księgarni.
Mam cichą nadzieję, że wrzucisz tu kilka swoich uwag po jej przeczytaniu.

A tak na marginesie Kolego Przewodniku, bardzo cieszę się, że zaglądasz i do tego działu. Muszę Ci podziękować za wkład merytoryczny włożony w rozwój naszego Forum. Zresztą pozostałym Forumowym Kolegom także. Moi Drodzy z głębi serca dziękuję Wam.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jerzumarian » 5 maja 2011, o 07:32

szanowna Lucyno- raz jeszcze powtórzę - jerze sa pół-przewodnikami
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 9 maja 2011, o 20:01

Otrzymałem właśnie nowy tomik z wierszami (nowy w sensie dosłownym, a nie kolejny, bo to debiut) Jerzego "Baryły" Nowakowskiego, pt. Moje Bieszczady - Góry Niezwykłe.

Nie przejrzałem jeszcze całego, bo wierszy tam sporo, ale wydaje się ciekawy, zwłaszcza dla osób "czających" te klimaty. Wiersze w nim to nie tylko zachwyt nad bieszczadzkimi połoninami, ale przede wszystkim (i to mi się najbardziej podoba) o ludziach i miejscach gminy Lutowiska (choć nie tylko), w którą autor jak sam mówi wrósł. O wypałach, o "Piekiełku", leśnikach, miodzie z Sękowca, Tworylnem, Siankach a także znanych i mniej znanych ludziach Bieszczadów. Sporo wierszy dedykowanych jest konkretnym osobom z Dwernika, Lutowisk, Mucznego i wielu innych okolicznych miejscowości.
Do książki dołączona jest płyta CD z 10 piosenkami - takie do posłuchania przy kominku jak brzydka pogoda.

Strona autora: http://www.baryla-nowakowski.pl
Załączniki
Piotr_S
Administrator

Postprzez IraS » 8 cze 2011, o 20:03

Podkarpacie oczami Sosnowskiego

Od kilku dni w księgarniach na terenie województwa podkarpackiego dostępny jest album „Podkarpackie” ze zdjęciami Waldemara Sosnowskiego, wydany przez rzeszowskie Wydawnictwo Carpathia. Album zawiera ponad 270 zdjęć, w 95 procentach wykonanych w ciągu ostatniego roku. Tylko kilkanaście fotografii pochodzi z archiwum autora, ale jak podkreśla nie straciły one nic z aktualności. Dokładnie rok czasu trwały ustalenia co i jak pokazać w albumie.
To pierwszy album prezentujące Podkarpacie jako całość. Zdjęcia układają się w ilustrowaną magicznymi zdjęciami rzekę-opowieść: o ludziach, ich zwyczajach i tradycji, bolesnej historii, otaczającej ich przyrodzie i wytworach ich rąk.

– Większość dostępnych na rynku albumów pokazuje zdjęcia statyczne. Ustawia się statyw z aparatem i robi zdjęcie. Podjęliśmy z wydawcą decyzję, że przygotujemy publikację jakiej jeszcze nie było na Podkarpaciu. Stwierdziliśmy, że pokażemy Podkarpacie dynamicznie, że każde zdjęcie musi mieć jakąś historię, musi coś opowiadać. Stąd też i znaczny udział ujęć prezentujących elementy obrzędowości, tej naszej współczesnej – wyjaśnia Waldemar Sosnowski, autor zdjęć.

Album ma swoje działy: Miasta, miasteczka…; Wielokulturowa mozaika; Czar drewnianej architektury; Szlakiem wielkich wojen; Zamki, pałace, dwory…; Skarby przyrody. Przy takim układzie nie mogło więc zabraknąć ujęć pereł architektury, ale uzupełniają je inne – mniej znane – jak np. kamienny krąg Świątyni Słońca na Roztoczu. Jest pielgrzymka chasydów do Leżajska i pielgrzymka wiernych do Kalwarii Pacławskiej. Każdy zespół zdjęć ma swój rytm, swoją dynamikę. Każde zdjęcie to osobna historia, każde to określone emocje.

– Tworzą one historię o tym kawałku świata jakim jest Podkarpacie. Chciałem, aby ta książka była swoistym zapisem dokumentalnym tego obszaru z początku XXI wieku – dodaje Waldek Sosnowski.

Książka w nakładzie 3000 egzemplarzy dostępna jest w dobrych księgarniach na terenie województwa podkarpackiego.

Kilka zdjęć z albumu tutaj: http://www.bieszczady.net.pl/index.php? ... fn_id=2526" target="_blank
Załączniki
IraS
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mapy, przewodniki i inne wydawnictwa z regionu