Nowości Wydawnicze

Recenzje, nowości, polecane tytuły

Re: Nowości Wydawnicze

Postprzez creamcheese » 13 mar 2015, o 06:32

Ale o co chodzi? W czym Cię mamy uświadamiać?
Oczywisty babol to jest...
Pozdrawiam
(a łazik to się lansuje, że ma więcej książek :mrgreen: )
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez łazik » 24 mar 2015, o 21:32

A co sobie będę żałował,powiem więcej nawet czytać umim :)
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lidkru » 25 mar 2015, o 07:39

Obrazek

fajnie wygląda :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez tadeks » 25 mar 2015, o 18:24

Cenę wytropiłem: 39,90. Warto.
Każdy szanujący się górołaz, miłośnik Polskich Gór, powinien z tą pracą Wincentego Pola przynajmniej zapoznać się.
Mam RZUT OKA na PÓŁNOCNE STOKI KARPAT w:
DZIEŁA WINCENTEGO POLA WIERSZEM I PROZĄ - pierwsze wydanie zupełne .
Lwów 1887r. Nakładem F. H. Richtera. Własność i wydanie rodziny.
Tom szósty.
tadeks
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez lidkru » 26 mar 2015, o 08:20

no to mam prezent na imieniny :mrgreen:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez tadeks » 26 mar 2015, o 11:32

Autorem obrazu Przewodnik i turyści w Tatrach na okładce namalowanego w 1878 r. jest Walery Eljasz - Radzikowski.
tadeks
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Arkady72 » 20 maja 2015, o 21:43

Trzecia część "Bieszczady w PRL-u" autorstwa Krzysztofa Potaczały już w sprzedaży. Dwie pierwsze wchłonąłem w kilka wieczorów, świetnie się czyta.
Obrazek
Arkady72
Stonka bieszczadzka

Postprzez Samotny Odyniec » 18 paź 2015, o 21:57

Zdaje się, że nikt nie wrzucił jeszcze informacji o nowej pozycji wydawniczej "Compassu" >>> http://www.compass.krakow.pl/news/210
Wbrew tytułowi "Bieszczadzkie pogranicze polsko-słowackie" jej zasięg obejmuje terytoria trzech państw. Na mapie w skali 1:50 000 objęto całość słowackich i lwią część ukraińską Bieszczad Zachodnich. Zdecydowanie mniejszy nacisk autorzy położyli na naszą część Biesów. Jest to dobre rozwiązanie dla łazików pragnących odwiedzić naszych sąsiadów bez targania całego zestawu map.
Bieszczadzkie Pogranicze zaskoczyło mnie również kilkoma nowościami. Otóż okazało się iż ostatnimi czasy powstało na Słowacji kilka nowych szlaków:
1) Przedłużenie czerwonego oznakowania z Novej Sedlicy aż do przygranicznej Ubli. Żeby było ciekawiej ma ono trzy odgałęzienia – dwa nowe żółte i stare niebieskie. Świeże odcinki zaprowadzą Was kolejno do Ubli i Ulicza a niebieski przez Ruski Potok do Topoli. Odcinek Nova Sedlica – Ubla poza (niestety sporym) asfaltowym fragmentem przedstawia się bardzo ciekawie. Znajdzie się tu „typową” wschodniokarpacką mieszankę – zabytkowe cerkwie, sporo lasu, cmentarze z I i umocnienia z czasów II wojny światowej oraz piękne widoki.
2) Zielony szlak spod Krasnego Brodu idący ku granicy. ( Przy tej okazji warto wskazać, że wydawnictwo Compass zlikwidowało nareszcie martwe pole między Wielkim Bukowcem a przełęczą Beskid nad Radoszycami).
Niestety nie ustrzeżono się błędów (brak weryfikacji w terenie???):
1) Błędne oznaczenie przebiegu szlaku do Olszinkova na Słowacji
2) Szlak spod Krasnego Brodu oznaczono jako niebieski a w terenie jest zielony
3) Brak rozróżnienia wiat i chatek (ten sam symbol)
Mapę kupiłem w kwietniu, informacje weryfikowałem w terenie w kwietniu i sierpniu 2015.
Osobny rozdział stanowi ukraiński fragment mapy. Stosunkowo niedawno powstała cała sieć szlaków ukraińskich prezentuje się dosyć interesująco. Oprócz głównego czerwonego zza Przełęczy Użockiej do Wielkiego Bereznego mamy jego zielonym i niebieskim odgałęzieniem odpowiednio na przełęcz Bukowską oraz do wsi Stawne. Pytanie brzmi tylko jaki jest ich stan faktyczny. Osobiście nigdy nie byłem w Karpatach ukraińskich, słyszałem że z oznakowaniem bywa kiepsko niemniej ocenę zostawiam bywalcom ukraińskiej części Bieszczad.
Mimo wymienionych wyżej minusów dla osoby zainteresowanej pograniczem polsko - słowackim mapka jest bardzo przydatna. Mnie przykładowo pozwoliła odkryć rejon Medzilaborców :)
Samotny Odyniec
Stonka bieszczadzka

Postprzez creamcheese » 19 paź 2015, o 05:25

Jastrząb z Otrytu zapomniał hasła??
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Poprzednia strona

Powrót do Mapy, przewodniki i inne wydawnictwa z regionu