Nowy 2012 (plany wyjazdów i podróży)

Tematy nie pasujące do pozostałych działów oraz luźne pogaduchy o wszelkich sprawach, polityka, historia, obyczaje, kultura, rozrywka, rozmaitości

Nowy 2012 (plany wyjazdów i podróży)

Postprzez Fanjamnika » 1 sty 2012, o 01:07

Wyslałem koledze SMSa z życzeniami. Odpisał ,a także " w 2011 bylem 13 razy w górach,w 2012 pokonaj mnie" i tego życzę wszyskim.
Fanjamnika
Stonka bieszczadzka

Re: Nowy 2012

Postprzez lidkru » 1 sty 2012, o 10:25

życzenia super :)
no to teraz przyznajcie się, jakie macie plany górskie na 2012 :P
Moje są jak zawsze- na wyrost, ale kto wie- moze się poszczęści i uda:
maj- Bieszczady
czerwiec- G.Stołowe
sierpień- Słowackie Tatry
październik- Bieszczady
Sylwester 2012/13- gdziekolwiek w górach
a wtzw.międzyczasie zmienić samochód na coś, co będzie się nadwało na Rumunię :mrgreen:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lucyna » 1 sty 2012, o 10:54

Ponoć nowy rok jest taki jak 1 stycznia. No cóż, mnie czeka spanie. Wczoraj tak dostałam w kość w górach (przygotowałam się na intensywny wysiłek więc pod spód założyłam komplecik berghausa pod gore tex, na górę polar z polartec-u, na wierzch pac lite),w domu chciałam tylko przez chwilę zdrzemnąć się i rozgrzać .... obudził mnie Kretyn przed 7 rano. W nocy rozmawiałam z Kolegami, składaliśmy sobie życzenia, wydawało mi się, że śnię ale komórki mówią coś innego. W związku z tym przyrzekam sobie zimą idąc w góry ubierać pod spód komplety bielizny termoaktywnej z merino. To po pierwsze, a po drugie nie wiem, czy nie będę non stop w śnie jak miśki zimą więc planuję tylko krótkoterminowo. 8 stycznia w kilkoro udajemy się na spotkanie opłatkowe na Cergowej (Beskid Niski-Dukielski), a następnie grupą zdobywamy ...Zamczysko - Biała Góra Sanok. :))
lucyna
Zbanowany

Postprzez IraS » 1 sty 2012, o 11:40

Bieszczady to pewnie od kwietnia do października co miesiąc. Innych polskich gór nie będę wymieniał bo tego nie trzeba za bardzo planować, jest czas i kasa to się wsiada w samochód i jedzie, więc ograniczę się do nieśmiałych planów bardziej na południe.

Kwiecień - Rumunia 1 tydzień w Maramuresz, wioski ich mieszkańcy, cerkiewki trochę niższych górek. Chcę to tak zaplanować żeby Wielkanoc spędzić właśnie w Maramuresz, tam folklor i tradycja aż się wylewa z każdego domu, a święta muszą być dopiero bajkowe. 2 tydzień przeznaczony na trzy pasma Apuseni: Góry Gilau, Vladeasa i Padurea Craiului.

Maj- Rumunia i południowo - zachodni odcinek Karpat, czyli: Góry Retezat, Parang, Valcan, Godeanu, Cernei, Almaj, Aninei, Semenik i Tarcu. Może podczas 2 tyg. wypadu uda się wyskoczyć na 2 dni do Serbii do PN Djerdap i zamek Golubac. Najwięcej czasu planuje jednak na Retezat i Dolinę Czerny. Po drodze na początek i na koniec tranzytowo Padis.

Czerwiec - Rumunia i: Góry Rodniańskie, Marmaroskie, Ceahlau, Hasmas i Kelimeńskie.

Lipiec - W Bieszczadach z wypadami w góry Słowacji (ale jeszcze nie wiem które).

Sierpień - Gdzieś w Polsce z dzieckiem nie koniecznie w górach, ale może rejon Gór Stołowych, Bystrzyckich i Kotliny Kłodzkiej z wyskokiem 2 dniowym do Pragi. A jak nie góry, to może Mazury i pomorze.

Wrzesień - Rumunia i Góry Capatanii, Latoritei, Lotru, Parang, Sureanu i Fogarasze.

Październik - Rumunia i całe Apuseni

Potem zapadam w hibernację do następnej wiosny ;)
IraS
Administrator

Postprzez Wojtek1121 » 1 sty 2012, o 12:01

Czekałem na ogłoszenie planów wyjazdowych do Rumunii. Wstępnie zapisuję się na wszystkie terminy żona się "cieszy" , że pozbędzie się mnie z domu. Dobrze byłoby aby termin majowego wyjazdu nie kolidował z KIMBem.
Wojtek1121
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez IraS » 1 sty 2012, o 12:55

lidkru napisał(a): a wtzw.międzyczasie zmienić samochód na coś, co będzie się nadwało na Rumunię :mrgreen:

O widzę, że niebawem przybędzie nam nowa załoga ;)

Wojtek1121 napisał(a): Dobrze byłoby aby termin majowego wyjazdu nie kolidował z KIMBem.

Wojtku to już przerabialiśmy. Tłumaczyłem ci, że pierwsza połowa maja to u mnie najwięcej pracy w roku, więc na wyjazdy w maju mam tylko 2 połowę.
IraS
Administrator

Postprzez lidkru » 1 sty 2012, o 13:03

O widzę, że niebawem przybędzie nam nowa załoga

czy tak niebawem, to czas pokaże , ale właśnie taki mam diabelski plan :D
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 2 sty 2012, o 21:41

Moje plany górskie na 2012 są takie:

Kwiecień: dzisiaj dokonałem rezerwacji wycieczki na zachód USA, w programie m.in. Dolina Śmierci, Kanion Kolorado, Bryce Canyon oraz Monument Valley :D

Lipiec: wyjazd z klubu turystyki pieszej w Alpy, baza w Pralognan :D
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 3 sty 2012, o 14:10

Wrzesień, październik: przydałoby się ruszyć w Bieszczady i stamtąd znowu do Rumunii. Dawno tam nie byłem. :lol:
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez lucyna » 3 sty 2012, o 14:26

andrzej627 napisał(a):Wrzesień, październik: przydałoby się ruszyć w Bieszczady i stamtąd znowu do Rumunii. Dawno tam nie byłem. :lol:

Takie suche gadanie? A relacja gdzie, no, gdzie, ja się pytam? ;)
lucyna
Zbanowany

Następna strona

Powrót do Offtop