Okolice Tyrawy

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Okolice Tyrawy

Postprzez jaNO » 15 mar 2010, o 15:45

Cześć, Lucyna.
Mam pytanko. Robimy przymiarki do okolic Tyrawy pod koniec maja.
Czy znasz jakieś godne polecenia miejsce na nocleg w tych okolicach dla ok. 25 osób ?
Może jakaś agroturystyka albo coś ?
Chodziłaś po tych okolicach ? Może Masz jakąś sugestię co do tras na 5-6 godzin dziennie albo co do transportu i komunikacji ?
Sorki, że tak się pytam ale na Twoich radach jeszcze się nie zawiodłem.
:)
jaNO
Niedzielny turysta bieszczadzki

Re: A takie tam połazęgowska

Postprzez lucyna » 16 mar 2010, o 13:15

Cześć jaNO.
Przepraszam, że dopiero dziś odpowiadam Ci na pytanie. Jestem diablo zajęta, spotkanie goni spotkanie, rozmowa rozmowę. Okolice bez wątpienia wspaniałe do wędrówki, w pewnym stopniu je znam. Na chybcika mogę Ci polecić kilka atrakcji: przede wszystkim szlak ikon wiodący tamtymi okolicami, sama z miłą chęcią nim powędrowałabym, poza tym chyba szlak zielony miejski sanocki, coś na ten temat pisałam na forum info przed zbanowaniem, chyba w wątku o atrakcjach Gór Sanocko-Turczańskich. Polecam nade wszystko Horodną i Horodysko koło Trepczy, tam gdzie są te pozostałości po grodziskach. Ponoć wytyczono ścieżki wokół Tyrawy Wołoskiej, nie znam ich, Danka tylko nimi wędrowała i sobie chwaliła. W Tyrawie Wołoskim galeria pana Iwanowskiego. Pytanie za sto punktów: macie samochody, jak nie to czarno to widzę. Są dwa ośrodki, które mogą Was przyjąć, oba w Tyrawie Solnej, nie byłam tam, ponoć lepszy jest ten na Diablej Górze. Muszę zmykać.
lucyna
Zbanowany

Postprzez jaNO » 16 mar 2010, o 16:31

Auta mamy ale wolałbym nie korzystać z nich w ciągu dnia ze względu na przywiązanie do miejsca startu :(
i hm....płyny jakie będziemy nieuchronnie spożywać.
Planuję dojechać autami do noclegu i stamtąd 3 dni wyruszać PKS czy bus gdzieś a potem wracać na nocleg na piechotę
jaNO

Postprzez GPS Maniak » 16 mar 2010, o 19:49

jaNO napisał(a):Auta mamy ale wolałbym nie korzystać z nich w ciągu dnia ze względu na przywiązanie do miejsca startu :(

Ale wcale tak nie musi być.

Ze względu na kłopoty komunikacyjne, moja turystyka bieszczadzka, zwłaszcza gdy chciałem zobaczyć coś więcej niż kilkanaście km.kw. wokół miejsca zakwaterowania - wymagała nieco innego spojrzenia na problem własnego samochodu:
* skoro świt wsiadamy w brykę i jedziemy na planowany koniec wycieczki, po czym
* PKSem (VEOLIA), busem, bądź "okazją" przedzieramy się (czasami z przesiadkami, ale rozkład jazdy VEOLII jest w necie - wszystko można zaplanować) na początek wycieczki, po czym
* spokojnie tuptamy w kierunku bryczki, wiedząc że transport na kwaterę mamy zapewniony.
Sprawdzone wielokrotnie. Polecam :!:
jaNO napisał(a): i hm....płyny jakie będziemy nieuchronnie spożywać.

To jest argument. Sam lubię zimną puszkę wyjętą z karimaty w plecaku ;)
Zawsze jednak można rzucić monetą, aby wylosować kto nie będzie spożywał :)
GPS Maniak
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 17 mar 2010, o 12:56

@jaNO
Tak przyglądam się mapie. Nigdy w te okolicy nie chodziłam szlakami. Mimo to dość łatwo wykreślić trasy szlakowe. Możesz w ten sposób zagospodarować dwa dni. Szlak ikon przy założeniu, że mieszkacie w Tyrawie Solnej można wykorzystać robiąc pętelki Tyrawa Solna do czerwonego Słonny- Słonna-Hołuczków-potem polną drogą (unikniesz asfaltówki do Siemuszowej, a potem drogą do Tyrawy Solnej. Drugi dzień taki dość bezsensowny więc dojazd autobusem do Hłomczy-Łodzina-Ulucz-Dobra-Ostry Dział-Wola Krecowska, potem dreptu dreptu do Tyrawy. Trzeci dzień autobusem do Trepczy tu pętelka bezszlakowa Kopacz-Horodna-Horodysko bez problemu tam można poruszać się drogami leśnymi, mi te okolice szalenie się podobają, a następnie możesz łodzią przez bród na sanie udać się do Międzybrodzia, a potem do Sanoka lub szlakiem, który już znacie do Tyrawy. Fajna jest trasa, którą tylko raz szłam Dobra-Na Wysokim (najwyższy szczyt Pogórza Przemyskiego!)-Lechawa (nieistniejace wieś)-Leszawa-Gródek-Kreców a potem tup tup asfaltem. Myśmy mieli busa w Leszczawce.
Najlepiej byłoby abyś zadzwonił do Roberta Bańkosza w Wydziale Promocji Miasta Sanoka, on to wytyczał i najlepiej zna okolice i zapytać się jak to czasowo rozwiązać i jak skontaktować się z panem od łodzi oraz czy ten plan ma sens.
lucyna
Zbanowany

Re: Okolice Tyrawy

Postprzez jaNO » 30 kwi 2010, o 13:46

Dzięki za podpowiedzi. Robimy Tyrawę. Porzucamy auta w Tyrawie, bus do Birczy i szlakiem do Tyrawy.
A 2 pozostałe dni to 2 pętelki całkowicie na nogach na południe od T.
Obstawiamy Zajazd Pod Horotkami w Tyrawie Wołoskiej.
Może ktoś nocowal tam kiedyś ?
jaNO

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi