Łopiennik - I ROCZNICA PONOWNEGO WMUROWANIA TABLICY

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Łopiennik - I ROCZNICA PONOWNEGO WMUROWANIA TABLICY

Postprzez Marcin » 19 kwi 2009, o 21:29

Ciąg dalszy zdjęć. Prawie się nie przewróciłem czytając o przewrotniku. Lucyna to był przywrotnik!!!
Załączniki
Marcin
Marcin
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Marcin » 19 kwi 2009, o 21:32

No i na koniec jeszcze dwa wieczorne ujęcia na połoniny. Jeszcze raz dziękuję Wszystkim przybyłym - zwłaszcza Piotrom, bo byli z najdalsza.
Załączniki
Marcin
Marcin
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 19 kwi 2009, o 21:44

Droga Ewo i Marcinie to my dziękujemy Wam za zintegrowanie naszej forumowej społeczności. Widzę, że na forum też jest PiotrekF. Wiem jedno, że to było drugie ale nie ostatnie nasze spotkanie. W ubiegłym roku było nas 14, w tym 23, w przyszłym roku mam nadzieję iż bezie nas więcej. Dzięki forum miałam możliwość spotkać cudownych Ludzi, mile spędzić wspólnie dziś z Nimi czas. Sądzę, że to nie tylko moje odczucie. Przeciez wszyscy w głębi serca czujemy to samo. Mogę powiedzieć tylko jedno, do zobaczenia na szlaku
lucyna

Postprzez Marcin » 19 kwi 2009, o 22:00

Muszę sprostować rachunki Lucyny. Gromadę Mammalia na szczycie Łopiennika reprezentowalo 25 osób. Dominował Homo sapiens w stosunku do Canis familiaris 24:1.
Marcin
Marcin
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez lucyna » 19 kwi 2009, o 22:10

Schodzimy szlakiem bazowym do Łopienki. Na samym szczycie podchodzimy do grzędy skalnej obrośniętej paprotką zwyczjną. Wiosna wkoło. Marcin wrzucił kilka fotografii obrazujacej piękne przykłady kwiecia, które mijaliśmy po drodze.
Dzielimy się na grupki. Prowadzi nas młody Człowiek, mam nadzieję iż w przyszłości pójdzie w nasze ślady i zostanie przewodnikiem. Schodzimy na piękne poletko czosknku niedźwiedziego. To jedna z najsamczniejszych i najbardziej wartościowych pod względem odżywczym roślin w kraju. Zejście jest strome, w połowie drogi dośc nieprzyjemne, gdyż wiedzie drogą zrywkową. Dzięki temu iż jesteśmy na jednej wielkiej porębie Kasia ma możliwośc spotkania potężnego ustrojstwa służącego do zrywki, którego dzielnie dosiada. W Jej ślady ida inne Koleżanki ze szlaku. Wreszcie mam możliwość porozmawiania z PiotrkiemF.
Jesteśmy w bazie studenckiej w łopience. Tu pozwoliliśmy sobie rozpalić ognisko tzn. Marcin rozniecił ogień. PiotrekF zastrugał kije i zaraliśmy się do pieczenia kiełbasek. Ach były pyszne. Cudownie razem bawiliśmy się, śmiech rozlegał się co chwilę mimo zmęczenia. Andrzej ponownie wyjął gitarę. Muszę przyznać jedno. Powinniśmy potrenować śpiewanie. Następnym razem trzeba będzie skserować kilka tekstów piosenak aby wspólnie coś zaśpiewać, na razie jako tako wychodzą na Sokoły. Czekamy na Sławka, zszedł razem z Piotrem. O i jest nasz Kolega. Komu w drogę temu czas. Powoli schodzimy w kierunku cerkwi.
Tam dzielimy się, część idzie szybciej, cżęść zostaje na biwak. Piotrek F ma sokole oko, wypatruje w wodzie pstrąga. Nie wiedziałam iż ryba potrafi być tak szybka. Ewa pokazuje nam slady bytowania bobrów.
Po trasie Joorg drugie nasze sokole oko znaduje (nie wiem kto był pierwszy Rob czy Janusz, chyba Joorg) znajduje pięknie odciśnięte ślady podrostka, być może dwulatka misia. Marcin ogląda potoczek, Joorg nabiera z niego wody i po chwli nas częstuje. Muszę przyznać iż była pyszna. Po chwili odnajdujemy drugi strumyk, woda prawie tak dobra jak w pierwszym. Jesteśmy na parkingu. Tu na chwilę się rozstajemy. Prawie wszyscy jadą po samochody do Dołżycy. My z Marcinem idziemy w kierunku Sinych Wirów obadać osuwisko. Podchodzimy pod bloki kamienne, Kolega pokazuje mi żebrowce, a potem w takim stawiku pod wiszącą skałą larwy salamander. Powyżej złomiska skalnego znajduje się gruba łodyga róży alpejskiej, a na niej wisi folia. Tu mała dygresja. Dziś w trójkę Joorg, Marcin i ja nazbieraliśmy i znieśliśmy kilka reklamówek śmieci. Po chwili przyjeżdżają samochodami Koledzy. Z częścią żegnamy, a na część czekamy (Współłzaęgowicze pojechali po tych leniuchów co to zostali obok cerkwi). Gadamy sobie w kilkoro w najlepsze, a tu przyjeżdża obok nas samochód, zatrzymuje się i cofa. Ki diabeł? Nie licho ale to nasz Kolega... sir Bazyl. Ale sprawił nam niespodziankę. Nie mogliśmy się nagadać. Podjeżdżają samochody Kolegów, musimy się żegnać.
A nam się tak trudno rozstać. Przewodnicy jadą do Polańczyka. Tu palimy znicz na grobie Andrzeja. To nasza pierwsza impreza bez Niego. :( A potem idziemy do Oberży Zakapior do Adama aby zjeść coś dobrego i na Polaków rozmowy.
lucyna

Postprzez lucyna » 19 kwi 2009, o 22:21

Muszę skrobnąć kilka zdań na temat forum. Rzomawialiśmy o tym dzisiaj, gadałam też indywidualnie z Kolegami.
Mi Was też brakuje, nawet nie wiecie jak za Wami tęsknie ale ja nie mam możliwości wejścia na forum info. Tak się porobiło, z całym szacunkiem musicie przyjść do mnie.
lucyna

Postprzez Piotr_S » 20 kwi 2009, o 08:20

Również wrzucam kilka fot, poniżej pierwsza seria, zaraz będzie druga. Jakby ktoś miał zastrzeżenia co do umieszczenia jego wizerunku to proszę oczywiście o info.
Załączniki
Piotr_S
Administrator

Postprzez Piotr_S » 20 kwi 2009, o 08:31

cd...
Załączniki
Piotr_S
Administrator

Postprzez Piotr_S » 20 kwi 2009, o 08:37

......
Załączniki
Piotr_S
Administrator

Postprzez IraS » 21 kwi 2009, o 13:03

Szkoda, że nie udało mi się dotrzeć ale zasiedziałem się w pewnym urokliwym miejscu kolo Baligrodu. Do trzech razy sztuka może uda się za rok ;)
IraS
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy