Opinie i uwagi dotyczące noclegów

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Re: Opinie i uwagi dotyczące noclegów

Postprzez IraS » 28 wrz 2011, o 20:46

jbieszczady napisał(a):Częściowo zgadzam się z argumentami Administratorów i nie chodzi mi o atakowanie, bo mnie także nie chciałoby się jeździć 400 km do Leska, aby składać wyjaśnienia. Z drugiej jednak strony Administratorzy sami zdecydowali się na taką funkcję i wiedzieli z czym to "się je".

Gdy powstawało forum nie było jego zamierzeniem dyskusje na temat noclegów, tylko na temat Bieszczadów, turystyki i porad w tym temacie. Dział noclegi powstał bardziej w celu porad typu gdzie w miejscu x można znaleźć nocleg a nie w celu recenzowaniu standardu usług. W twoim poście można znaleźć idealne miejsce do tego typu opinii: tripadvisor.com.

jbieszczady napisał(a):Można stwierdzić też, że forum aktualnie nie spełnia wymogu wg własnego Regulaminu, czyli nie daje możliwości dzielenia się w pełni wszelkimi informacjami np. na temat noclegów,

Musiał bym zobaczyć konkretne przykłady, bo ja się takich łamania wymogów nie dopatrzyłem.

jbieszczady napisał(a):a niestety często nie chodzi o to, że woda jest za zimna tylko o poważne przegięcie.I jak to rozwiązać?

Na pewno nie godząc się na takie warunki o ile w ofercie obiektu nie było to zastrzeżone. Ja osobiście dużo podróżuje i jak coś nie spełnia moich oczekiwań to po prostu szukam dalej. Nie zostaję w takim obiekcie a po powrocie nie płaczę po forach że coś było nie tak. Bardzo często nawet w naszej grupie kilku osobowej są odmienne zdania. Ktoś jest z obiektu zadowolony a ktoś absolutnie nie. Każdy ma inne oczekiwania. Pewnych z góry założonych standardów można tylko oczekiwać w obiektach z kategoryzacją i według mnie 3 gwiazdkową a nie jakąś tam stokrotkową. Dziwie się, że ktoś na podstawie zdjęć na stronie internetowej decyduje się na rezerwację, jeżeli obiekt nie ma kategoryzacji. Wiadomo, że na reklamie wszystko ładnie wygląda, ale spróbuj kupić np w Netii internet za złotówkę ;). Ale żeby nie było że trzymam stronę gestorów, wg mnie stosunek jakości do ceny obiektów w Bieszczadach jest żenujący i chyba tylko lepsza konkurencja i kryzys polepszy ten stosunek. Bardzo często właściciele obiektów żądają nawet 40% zaliczki przy rezerwacji pobytu. Chęć takich zabezpieczeń od razu wzbudza we mnie podejrzenia i nigdy bym na coś takiego nie przystał, chyba że miejsce miało by wiarygodne rekomendację lub kategoryzację. Oferty w internecie traktuje tylko jako jakąś wskazówkę, że warto tam zajechać i zobaczyć jak wygląda to w realu, no chyba że obiekt jest w Egipcie ;) . Na pewno nie jest wiarygodna jakaś strona rolnika, który zamienił traktor i pole na pensjonat i kupił sobie wypasioną stronę swojego obiektu.

jbieszczady napisał(a):Rozwiązaniem może być ewentualnie zamieszczanie informacji: Cześć, chciałam się podzielić negatywną opinią na temat noclegu w ........ Jeżeli jesteś zainteresowany/a skontaktuj się na maila..... lub wyślij wiadomość prywatną (tu chyba jest taka możliwość). Czy Administrator też taką wiadomość będzie usuwał?

Raczej dopuścili byśmy taką formę ;)

Cześć, chciałam się podzielić opinią na temat noclegu w ........ którym się interesujesz. Jeżeli jesteś zainteresowany/a skontaktuj się na maila..... lub wyślij wiadomość prywatną
IraS
Administrator

Postprzez nemo7 » 29 wrz 2011, o 21:09

W zupełności się zgadzam z "adminem" na temat noclegów, ja jeśli już sie pytałem to pisałem pw i dostawałem odpowiedzi, które mnie w mniejszym czy większym stopni satysfakcjonowały... 8-)
W ostatnich dniach nocowałem jedną noc w Wołosatym, pokój jak pokój, dwa łóżka, łazienka, poza tym kuchnia bez kuchni :( i trochę drogo 35/os za takie minimum warunki więc do tego miejsca już nie wrócę...(adres pamiętam, ale tylko na pw)
"Niebo zamiast dachu. Wiatr zamiast ścian. Dla niektórych to dom"
nemo7
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez PaweleS » 30 wrz 2011, o 06:33

Ja napiszę tak.
W pierwszej chwili zdziwiło mnie to,że post krytykujący miejsce noclegowe został skasowany.
Zacząłem się nawet doszukiwać jakichś złych intencji u administratorów.
Dobrze jednak,że powstał ten wątek.Wyjaśnienia Irasa mnie przekonały.Mogę się przyznać,że zmieniłem zdanie na ten temat i rozumiem podejście administratorów.
Bardzo mi się podobał obiekt,który został tak negatywnie opisany.Nie nocowałem w nim ale bardzo chciałem to zrobić w niedalekiej przyszłości.Jego cudne położenie,zdjęcia w necie robią wrażenie.
Nawet ostatnio do niego zajechałem.Weszliśmy do środka i na pierwszy rzut oka wszystko wydawało się ok.
Teraz zaś mam wątpliwości czy mogę tam pojechać.
Ech.
Szkoda.
PaweleS
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez hadamlicz1 » 30 wrz 2011, o 07:52

No i pozamiatane!!!
Nic mnie tak nie męczy, jak niechodzenie po górach!
Hadamlicz
hadamlicz1
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez jbieszczady » 30 wrz 2011, o 10:18

Każdy ma swoje racje, każdy różni się w swoich racjach. Administrator ma rację, że nawet w jednej grupie pojawia się kilka odmiennych opinii, bo każdy ma inne oczekiwania. A po mojej stronie jest racja, że nie będę jeździć 500km aby sprawdzić czy zdjęcia z internetu są zgodne z prawdą.

Napisze tak, w wakacje przeżyłam przygodę, miałam spać w Rydlówce- nie spałam, ale w gorącym okresie sierpnia szukałam na szybko innego obiektu. Szukałam 3 godziny i znalazłam tylko dzięki sieci bezprzewodowej bez hasła pod jednym z ośrodków, w którym miałam początkowo spać. Jeżeli ktoś chce znać szczegóły mojej "tułaczki" ;) to zapraszam na PW.

Pozdrawiam wszystkich i Administratora,
postaram się kolejnym razem napisać coś konstruktywnego i pozytywnego- właściwie to już napisałam w innym dziale.
jbieszczady
Stonka bieszczadzka

Postprzez mjurek » 7 paź 2011, o 10:14

Witam.
Właśnie wróciłam z urlopu jaki odbyłam w Rydlówce , czytając posty wyżej jechałam z mieszanymi uczuciami,jednak po przybyciu na miejsce nie rozczarowałam się, dom położony w przepięknym miejscu,
z dala od drogi, cisza, spokój,tak jak to sobie wyobrażałam , właściciel przemiły,
dopisała mi pogoda, Bieszczady są teraz najpiękniejsze , mnienią się wszystkimi kolorami,
Był to mój najlepszy pobyt jak do tej pory w bieszczadach, zdjęciami jak i moimi wspomnieniami mogę
podzielić się prywatnie.
Pozdrawiam.
mjurek
Stonka bieszczadzka

Postprzez jbieszczady » 7 paź 2011, o 17:08

mjurek napisał(a):Witam.
Właśnie wróciłam z urlopu jaki odbyłam w Rydlówce , czytając posty wyżej jechałam z mieszanymi uczuciami,jednak po przybyciu na miejsce nie rozczarowałam się, dom położony w przepięknym miejscu,
z dala od drogi, cisza, spokój,tak jak to sobie wyobrażałam , właściciel przemiły,
dopisała mi pogoda, Bieszczady są teraz najpiękniejsze , mnienią się wszystkimi kolorami,
Był to mój najlepszy pobyt jak do tej pory w bieszczadach, zdjęciami jak i moimi wspomnieniami mogę
podzielić się prywatnie.
Pozdrawiam.

Zarówno na innych stronkach, jak i na tym forum- czyli w miejscach, gdzie wstawiłam jedną i tą samą negatywną opinię dla tego noclegu, nagle pojawiły się odpowiedzi, że to miejsce jest wspaniałe i przepiękne, a właściciel przemiły, napisane w podobnym tonie. Nagle wszyscy jeżdżą do tego domku i w dodatku dzielą się opiniami, wcześniej nikt nie pisał. Któż to może być??? Odpowiedź jest chyba prosta :)

Dlatego teraz widzę, że Administrator miał rację, co z tego, że jedni napiszą prawdę, skoro potem "ktoś"- niekoniecznie turysta odpisuje odwrotnie i niezgodnie z prawdą.

PS Na tripadvisor.com jest jeszcze inna negatywna opinia, więc to chyba nie były moje wygórowane wymagania i pretensje.
jbieszczady
Stonka bieszczadzka

Postprzez Piotr_S » 7 paź 2011, o 20:58

jbieszczady napisał(a):co z tego, że jedni napiszą prawdę, skoro potem "ktoś"- niekoniecznie turysta odpisuje odwrotnie i niezgodnie z prawdą.

Zarzucasz komuś nieprawdę, może słusznie, może nie. Tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego Twój post mamy odbierać jako ten jedynie słuszny? Po czym to poznać - może jakieś wskazówki? Co z tego że jest na podanej stronie jeszcze inna opinia - a jaki to problem taką napisać albo poprosić kolegę, aby uwiarygodnić swoją wypowiedź (normalne praktyki). Rozumiesz już w czym problem? Twój post dla czytelnika jest tyle samo warty, co post osoby, której zarzucasz kłamstwo, dlatego też takie opinie nie są tu mile widziane. Zawsze można zrobić zdjęcia, podpisać się - wówczas zupełnie inaczej to wygląda, choć też pewności nie daje.
Piotr_S
Administrator

Postprzez jbieszczady » 9 paź 2011, o 11:52

Piotr_S napisał(a):Zarzucasz komuś nieprawdę, może słusznie, może nie. Tylko nie bardzo rozumiem, dlaczego Twój post mamy odbierać jako ten jedynie słuszny? Po czym to poznać - może jakieś wskazówki? Co z tego że jest na podanej stronie jeszcze inna opinia - a jaki to problem taką napisać albo poprosić kolegę, aby uwiarygodnić swoją wypowiedź (normalne praktyki). Rozumiesz już w czym problem? Twój post dla czytelnika jest tyle samo warty, co post osoby, której zarzucasz kłamstwo, dlatego też takie opinie nie są tu mile widziane. Zawsze można zrobić zdjęcia, podpisać się - wówczas zupełnie inaczej to wygląda, choć też pewności nie daje.

Ok. Teraz widzę juz wyraźnie Twoje racje.

Uważam jednak, że warto zgłaszać w odpowiedniej instytuacji naruszenia ze strony właścicieli, aby też nie czuli się bezkarni (np . urzędach gminy?), tak jak piszesz- najlepiej poparte zdjęciami.

Pozdrawiam
jbieszczady
Stonka bieszczadzka

Postprzez lucyna » 9 paź 2011, o 13:07

To nie moja sprawa ale mimo to zabiorę głos. Oczywiście, że zgłaszać i pisać na forach. To nie jest jedyne. Oficjalnie, podpisując się z imienia i nazwiska. Bardzo wygodne dla oszustów oferujących kiepskie usługi jest nie mówienie o tym. Co do spraw sądowych. Znam tylko z opowieści Darka jedyną zakończoną polubownie mimo tego, że racja była po stronie usługobiorcy. Na forum info potem było o tym usługodawcy jeszcze kilka innych nieciekawych wpisów, ja sama odradzałam i odradzam pobyt w tym miejscu.
Co do reakcji rzekomo skrzywdzonych. W tym roku miałam kilka nieciekawych telefonów, w tym z groźbami. Skończyło się na niczym. Dwukrotnie sama przy pomocy znajomych sprawdziłam czy rzeczywiście pomyliłam się w ocenie. Nie pomyliłam się.
To jest diablo trudny temat. Problemem jest czarny PR, coś kiedyś o tym pisałam. Nie chcę do tego wracać.
lucyna
Zbanowany

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Noclegi