Opinie i uwagi dotyczące noclegów

Pytania oraz opinie na temat obiektów noclegowych w Bieszczadach

Opinie i uwagi dotyczące noclegów

Postprzez jbieszczady » 28 wrz 2011, o 14:21

Dlaczego nie można napisać negatywnej opinii o danym miejscu noclegowym, skoro właściciel celowo oszukuje ludzi za pomocą pięknych zdjęć, które nie odzwierciedlają faktycznego stanu?
Czyli właściciel może bezkarnie kłamać, a na forum, które służy do dzielenia się informacjami, nie można tego opisać?
Rozumiem- przepisy przepisami, ale często widać czy opis jest wynikiem nieuczciwej konkurencji, czy po prostu napisał go rozczarowany turysta.
jbieszczady
Stonka bieszczadzka

Re: Opinie i uwagi dotyczące noclegów

Postprzez hadamlicz1 » 28 wrz 2011, o 14:41

Popieram!!!
Nic mnie tak nie męczy, jak niechodzenie po górach!
Hadamlicz
hadamlicz1
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 28 wrz 2011, o 14:47

Generalnie, moim zdaniem, sprawa rozbija się nie o ewentualne wyrażenie negatywnej opinii o jakimś tam obiekcie, a bardziej o to, iż było już wiele przypadków osób, które zaraz po pojawieniu się na forum, kogoś tam obsmarowały zaraz w pierwszym poście i na tym ich twórczość się zakończyła. Oczywiście trudno rozsądzić, ile z tych wpisów było faktycznym wpisem zawiedzionego turysty, a ile wymysłami konkurencji. Nie wiem czy znajdzie się na rozwiązanie tej kwestii "złoty środek", lecz mam nadzieję, że tak.
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jbieszczady » 28 wrz 2011, o 15:13

[quote="karabin_bojowy"]Generalnie, moim zdaniem, sprawa rozbija się nie o ewentualne wyrażenie negatywnej opinii o jakimś tam obiekcie, a bardziej o to, iż było już wiele przypadków osób, które zaraz po pojawieniu się na forum, kogoś tam obsmarowały zaraz w pierwszym poście i na tym ich twórczość się zakończyła.

Ja przyznaję byłam taką osobą, która w pierwszym poście obsmarowała miejsce noclegowe, ale takie też było moje zamierzenie, czyli ostrzeżenie, gdzie nie nocować poparte oczywiście moim doświadczeniem. Opisane było tylko miejsce, a nie właściciel, opis nie zawierał wulgaryzmów i zawierał tylko faktyczny stan danego miejsca.

Proponuję przed wyjazdem zaglądać na stronkę tripadvisor.com

Pozdrawiam
jbieszczady
Stonka bieszczadzka

Postprzez karabin_bojowy » 28 wrz 2011, o 15:29

Wiem, jaki był Twój post, gdyż zdążyłam się zapoznać z jego treścią. Faktycznie zdjęcia na stronie, która była tam zamieszczona były naprawdę zachęcające, lecz trudno to jednak nam zweryfikować, czy stan faktyczny jest odległy od tego, który tam przedstawiono. Nie twierdzę, iż zamieszczasz nieprawdziwe informację, ale też nie mogę tego powiedzieć o wspomnianym przez Ciebie obiekcie. Nie wiem, może jakbyś robiła jakieś zdjęcia i można by je skonfrontować z tymi, które są na stronce.... chociaż też nie ma pewności, czy nie byłoby to przegięcie... trudna kwestia ....
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez vox » 28 wrz 2011, o 15:40

no własnie, czy to znaczy że nie możemy tu wierzyc na forum ludziom? trzeba zebrać dokumentacje odpowiednią i wtedy można rbac serio innych negatywne opinie? nie wystarczy, że sie ktoś naciął, trzeba żeby inni też, a niech mają! Przy wysokich cenach usług i krótkich urlopach rodaków to kogo bronicie? naciągaczy i cwaniaków?
vox
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 28 wrz 2011, o 15:45

hadamlicz1 napisał(a):Popieram!!!

To ja może wytłumaczę ci jak to wygląda w praktyce. Po pojawieniu się jakiejś negatywnej opinii o obiekcie, my administratorzy nie mamy możliwości zweryfikowania czy jest to prawda, czy może sąsiad obsmarowanego gestora ma podobny obiekt 200m dalej i tak wykańcza konkurencję? Tym bardziej że pod postem nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem i nie podaje terminu w jakim był w opisywanym obiekcie. Bardzo często zdarza się, że jednak prawda leży po środku, lub nawet po drugiej stronie Jest to wtedy krzywdzące dla osoby prowadzącej obiekt, niekiedy są to osoby nie czytające for internetowych i siłą rzeczy nie mogące się bronić. Jeżeli jednak są postępowe i taki wpis wyśledzą, to w pierwszej kolejności atakują nas a nie tych co ich obsmarowali. Nie należy do przyjemności wysłuchiwanie obelg pod swoim adresem. Gdy to nie skutkuje, zaczyna się straszenie sądami, chociaż my nie ponosimy odpowiedzialności za czyjeś wypowiedzi i tak próbuje się nas oskarżać. Gdy ktoś jest zawzięty, i faktycznie pomówiony udaję się do sądu i gdy rusza postępowanie administrator forum dostaję wezwanie do prokuratury, najczęściej w Lesku. W celu przekazania wszystkich danych ip itp ułatwiających zidentyfikowanie osoby pozwanej. Prokuratura w wezwaniu nie pisze że proszę się nie denerwować to wezwanie jest tylko po to, aby to i to wyjaśnić, tylko wzywa na określony dzień i godzinę bez podania konkretnej przyczyny. Przyznasz, że chyba nie należy do przyjemności otrzymywanie takich wezwań i stresowanie się przez tydzień czy dwa o co chodzi. A na koniec ja czy Piotr nie mieszkamy w Lesku i mamy tam po 400km i nikt nam potem nie zwraca za paliwo jak musimy jechać osobiście podać ip kogoś kto wylał swoje gorzkie żale, bo woda była za zimna itp. Dlatego też po kilku takich przygodach zarządziliśmy, że tego typu opinie będą na tym forum kasowane, nie jest to forum komercyjne, nie jest to Onet, nie pracuje tu sztab ludzi, którzy mogą później załatwiać takie sprawy.
IraS
Administrator

Postprzez Bob » 28 wrz 2011, o 18:32

Ale z drugiej strony -jesli na stronie umieszczasz reklamy jakiegos obiektu, to nie żadasz wczesniej dowodów, ze piszesz prawde?
Bob
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 28 wrz 2011, o 18:43

A widzisz tu na tej stronie reklamy jakiś obiektów ? Bo może coś przeoczyłem ?
IraS
Administrator

Postprzez jbieszczady » 28 wrz 2011, o 19:58

IraS napisał(a):
hadamlicz1 napisał(a):Popieram!!!

[...] A na koniec ja czy Piotr nie mieszkamy w Lesku i mamy tam po 400km i nikt nam potem nie zwraca za paliwo jak musimy jechać osobiście podać ip kogoś kto wylał swoje gorzkie żale, bo woda była za zimna itp. Dlatego też po kilku takich przygodach zarządziliśmy, że tego typu opinie będą na tym forum kasowane, nie jest to forum komercyjne, nie jest to Onet, nie pracuje tu sztab ludzi, którzy mogą później załatwiać takie sprawy.

Częściowo zgadzam się z argumentami Administratorów i nie chodzi mi o atakowanie, bo mnie także nie chciałoby się jeździć 400 km do Leska, aby składać wyjaśnienia. Z drugiej jednak strony Administratorzy sami zdecydowali się na taką funkcję i wiedzieli z czym to "się je".
Można stwierdzić też, że forum aktualnie nie spełnia wymogu wg własnego Regulaminu, czyli nie daje możliwości dzielenia się w pełni wszelkimi informacjami np. na temat noclegów, a niestety często nie chodzi o to, że woda jest za zimna tylko o poważne przegięcie.
I jak to rozwiązać?

Rozwiązaniem może być ewentualnie zamieszczanie informacji: Cześć, chciałam się podzielić negatywną opinią na temat noclegu w ........ Jeżeli jesteś zainteresowany/a skontaktuj się na maila..... lub wyślij wiadomość prywatną (tu chyba jest taka możliwość). Czy Administrator też taką wiadomość będzie usuwał?
jbieszczady
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Noclegi