Organizacja IX KIMB na tym forum

Tu się umawiamy na różnego rodzaju wspólne imprezy, wyjazdy, wycieczki oraz wspominamy te, które się odbyły

Re: Organizacja IX KIMB na tym forum

Postprzez andrzej627 » 7 lut 2010, o 10:32

Ja tam nic niestosownego nie widziałem. Pojawiła się za to propozycja, aby na tamtym forum też prowadzić dyskusję na temat organizacji KIMBu. Zaproponowano nawet, abym to ja "za zgodą obu, a w zasadzie trojga Adminów po prostu kopiował odpowiedzi i wklejał na stosownym forum. Dzięki temu osoby, które nie chcą zarejestrować na jednym lub drugim forum mogły by odpowiadać na swoim. Nie trzeba kopiować wszystkich odpowiedzi, tylko te ściśle merytoryczne. Trochę to skomplikowane, ale tylko wtedy można by prowadzić równorzędną dyskusję."

Rozumiem, że nikt nie ma nic przeciwko temu, abym jego wypowiedzi mógł cytować na sąsiednim forum. A może się mylę? Stały Bywalcze, co Ty no to?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 8 lut 2010, o 06:19

andrzej627 napisał(a):(...)
Rozumiem, że nikt nie ma nic przeciwko temu, abym jego wypowiedzi mógł cytować na sąsiednim forum. A może się mylę? Stały Bywalcze, co Ty no to?

Andrzeju, diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.
Mogłoby powstać mylne wrażenie, że to moja inicjatywa i że wykorzystuję Cię w roli pośrednika, "listonosza". A tego chciałbym uniknąć.

Poza tym znakomita większość "antagonistów" :o tego forum i tak tu bywa, czytając je bez logowania się. Mam co do tego pewną informację (podsłuchaną w "Pędzącym Króliku") :D , nazwijmy ją ... techniczną.
Ciekawość to po prostu element ludzkiej natury, zresztą w pozytywnym słów tych znaczeniu.
Tak więc ów "przekaz wiadomości" z forum na forum raczej nie będzie potrzebny.
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Stały Bywalec » 23 mar 2010, o 12:30

Zacznijmy już układać konkretny plan IX KIMB.

Na piątek 14 maja przewidziane są 2 wycieczki: jedna do Lwowa i druga, krajoznawczo-przyrodnicza po Bieszczadach. Szczegółów dotyczących tej drugiej nie znam. Mógłby ktoś więcej na ten temat napisać?
Wieczorem (od godz. 19-tej) spotykamy się w zajeździe "Pod Caryńską". Nie będzie to jeszcze nasze "spotkanie główne" - zdaję sobie sprawę, iż część z nas może tam nie dotrzeć (gdy np. wrócą późno zmęczeni z wycieczki).

W sobotę 15 maja odbędzie się w zajeździe "Pod Caryńską" nasza konferencja główna, obejmująca część oficjalną i artystyczną (podział wielce umowny - przejście z części pierwszej do drugiej następuje w sposób płynny i niezauważalny). Przedstawiam w sposób b. ogólny porządek naszego spotkania, prosząc o uwagi, korekty i uzupełnienia:
1. Otwarcie obrad :D
2. Autoprezentacja uczestników.
3. Wręczenie przez kol. Hero okolicznościowych plakietek IX KIMB (tym, którzy je zamówili)
4. Wręczenie przez kol. Marcowego dyplomów i nagród dla laureatów Konkursu Powsimordy 2010
5 i 6. Dwie relacje z wczorajszych wycieczek, łącznie z prezentacją zdjęć i filmów (jeśli takowe będą)
7. Rozpasana konsumpcja :D

20 marca rozmawiałem telefonicznie z Jackiem ("Sjugiem"), który obiecał, że już w najbliższym czasie przedstawi na forum konkretyzację ww. pkt. 7.

W niedzielę 16 maja spotykamy się o godz. 11:00 na przystanku PKS w Ustrzykach Grn., skąd busikiem postaramy się dojechać do Wołosatego. Stamtąd wędrujemy na Tarnicę, a potem przez Szeroki Wierch powracamy do Ustrzyk Górnych.
O godz. 19-tej znów się spotykamy w zajeździe http://www.carynska.pl

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Stały Bywalec » 8 kwi 2010, o 12:11

A oto już ułożony program IX KIMB:

IX KONGRES INTERNAUTÓW MIŁOŚNIKÓW BIESZCZAD
ORGANIZOWANY PRZEZ UCZESTNIKÓW FORÓW INTERNETOWYCH

www.bieszczadzkieforum.pl
www.forum.bieszczady.info.pl
W DNIACH 14 - 16 MAJA 2010 R.
Jeszcze nie jest za późno !!!
Jeśli jesteś zainteresowany(a) uczestnictwem, dołącz do nas !!!
Stawiamy tylko 3 warunki: komputer, internet i miłość do Bieszczad !!!

PROGRAM IX KIMB

14 MAJA (PIĄTEK)

Na ten dzień zaplanowane są dwie nasze (alternatywne) wycieczki:
1) wycieczka do Lwowa - szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.bieszczadzkieforum.pl (proszę szukać w dziale „Zloty i spotkania”),
2) wycieczka historyczno-przyrodnicza w okolice Chryszczatej (szczegóły na stronie www.forum.bieszczady.info.pl ).

Po powrocie spotykamy się w zajeździe „Pod Caryńską” ( www.carynska.pl ) - od godz. 19:00 mamy tu zarezerwowany stół.

15 MAJA (SOBOTA)

W ciągu dnia 3 wyprawy (alternatywnie):
1) na Tarnicę,
2) na Kremenaros - do styku trzech granic państwowych,
3) jazda drezyną.
Od woli i frekwencji uczestników zależeć będzie, które z tych wycieczek dojdą do skutku. Ostatecznie decydujemy i umawiamy się dzień wcześniej - wieczorem w zajeździe „Pod Caryńską”.

A o godz. 19:00 spotykamy się wszyscy w zjeździe „Pod Caryńską” (w pubie „Matragona”) na konferencji głównej IX KIMB.
Obowiązuje wykupienie bonu konsumpcyjnego w cenie 30 zł/os.
Oto program konferencji:

1. Otwarcie obrad
2. Autoprezentacja uczestników
3. Wręczenie przez kol. Hero okolicznościowych plakietek IX KIMB (tym, którzy je zamówili)
4. Wręczenie przez kol. Marcowego dyplomów i nagród dla laureatów Konkursu Powsimordy 2010, jaki miał miejsce na http://www.forum.bieszczady.info.pl" target="_blank
5. „GPS w Bieszczadach. Próba przekonania niedowiarków, że GPS w Bieszczadach jest równie niezbędny, jak telefon komórkowy” - autorska prelekcja Andrzeja627
6. Wieczór poetycki WUKI
7. Prezentacja zdjęć i filmów
8. Rozpasana hulanka i konsumpcja (panie pragnące solo zatańczyć przy rurze prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się w zajeździe „Pod Caryńską”, celem doprecyzowania warunków ekonomicznych i technicznych takiego występu artystycznego)

W cenie 30 zł/os. za bon konsumpcyjny proponuje się:
1) piwo 0,5 l,
2) kiełbaska,
3) golonko drobiowe,
4) karkówka,
5) oczywiście dodatki: pieczywo, musztarda, itp.,
6) pajdy chleba grubo posmarowane smalcem (wskazane dla osób spożywających alkohol wysokoprocentowy).

Całość z grilla będzie do wykorzystania dn. 15 maja pubie „Matragona” w godz.
19:00 - 23:30.

Bony konsumpcyjne można zakupić już od razu po przyjeździe do Ustrzyk Górnych - oszczędzi to późniejszych kolejek oraz pozwoli ekipie zajazdu „Pod Caryńską” odpowiednio przygotować się do ceremonii IX KIMB. Bony te będą do nabycia w barze już od początku tygodnia (tj. od dnia 10 maja).

16 MAJA (NIEDZIELA)

Wycieczki:
1) spotkamy się o godz. 11:00 na przystanku PKS w Ustrzykach Grn., skąd busikiem postaramy się dojechać do Wołosatego, stamtąd powędrujemy na Tarnicę, a potem przez Szeroki Wierch powrócimy do Ustrzyk Górnych,
2) wycieczka wąskotorową ciuchcią bieszczadzką z Majdanu.

Szczegóły i zapisy na forum oraz w kuluarach Kongresu.

A o godz. 19-tej znów się spotykamy w zajeździe „Pod Caryńską”.
( www.carynska.pl )

Stały Bywalec
Prezydent KIMB

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez andrzej627 » 8 kwi 2010, o 12:55

Stały Bywalec napisał(a):]
14 MAJA (PIĄTEK)
(...)
wycieczka do Lwowa
(...)
Po powrocie spotykamy się w zajeździe „Pod Caryńską”

Myślisz, że jak wrócimy ze Lwowa, to Zajazd będzie jeszcze otwarty?
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 8 kwi 2010, o 16:57

andrzej627 napisał(a):Myślisz, że jak wrócimy ze Lwowa, to Zajazd będzie jeszcze otwarty?

W Ustrzykach Grn. będziemy z powrotem chyba pomiędzy godz. 22-gą a 23-cią. Wpadniemy więc do zajazdu niejako "z marszu", choćby na kilkanaście minut. Tak na jedno piwko przed snem. :)
Przypomnij sobie, o której wychodziliśmy z ZPC pierwszego dnia ubiegłorocznego KIMB. Ci najbardziej wytrwali to chyba już po północy. :D

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez lucyna » 22 kwi 2010, o 08:58

A ja z innej beczki.
Szanowny Panie Prezydencie i Wy moi Drodzy, bardzo proszę o włączenie do obrad punktu mówiącego o istotnej dla naszego grona sprawie ratowania cmentarzy.
Jest taka sugestia abyśmy jeden dzień pobytu w Bieszczadach spędzili na pracach użytecznie pożytecznie społecznych. W sierpniu być może zbierze się ekipa, aby popracować na jakimś zniszczonym obiekcie. Mówiąc wprost mam cichutka nadzieję, że podobna zbierze się we wrześniu pod Twoim przywództwem i ogarnie cmentarz w Dwerniku. W myśl zasady nikt nie pytał skąd się wziął, gdy do ognia się przysiadał może popracujemy razem w gronie Bieszczadników.
Co Wy na to?
lucyna
Zbanowany

Postprzez Stały Bywalec » 30 kwi 2010, o 11:58

Lucy, czy mam rozumieć, że zgłaszasz chęć wygłoszenia na KIMB-ie krótkiej prelekcji na ten temat?
Przeszkód nie widzę. Proszę tylko o potwierdzenie, gdyż Twoja propozycja, jakkolwiek ciekawa i godna poparcia, jest jednak zbyt ogólna (bezosobowa) pod względem organizacyjnym.
:idea:

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez lucyna » 7 maja 2010, o 10:48

Przemyślałam to. Nie mam przygotowanej prelekcji. Ja jestem prosta baba, działam na zasadzie jest problem należy go rozwiązać. Serce mi się kraje, gdy wchodzę na leski kirkut. Tam jest dużo drzew, panuje bardzo wilgotny mikroklimat, bardzo dużo macew jest pokrytych grubymi warstwami mchu. One pod tymi poduchami niszczeją. Tak niewiele trzeba aby temu zapobiec. Kilka osób, nawet 3-4, szpachelki i szczotki. Szpachelkami należy zedrzeć mech i porosty, a szczotkami doczyścić. Bardzo Was proszę o pomoc. Jeżeli nie znajdę chętnych to sama tam pójdę i będę pracować. Pojawił się głos, że na cmentarzach chcę sobie wyrobić nazwisko. Absurd do potęgi entej. Nie wiem co mnie tam ciągnie, nienawidzę cmentarzy, gdzie leżą moi Bliscy. Każda wizyta to dla mnie tortura, nie chcę odwiedzać Ich grobów. Mimo to, gdy spojrzałam na bramę zrobioną przez Donata i Kolegów ze Stowarzyszenia Barka, gdy zobaczyłam ile dzięki inicjatywie Magdy zrobiliśmy w Czystogarbie i Woli Michowej to poczułam, że moim obowiązkiem jest pomóc i Maguryczowi i Stowarzyszeniu Dziedzictwa Mniejszości Karpackich w Zagórzu. Rozmawiałam z Ewą Bryłą o tym co chcę zrobić na kirkucie w Lesku, to Ona mi powiedziała jak mamy czyścić.
lucyna
Zbanowany

Postprzez IraS » 7 maja 2010, o 10:52

lucyna napisał(a):Szanowny Panie Prezydencie i Wy moi Drodzy, bardzo proszę o włączenie do obrad punktu mówiącego o istotnej dla naszego grona sprawie ratowania cmentarzy.

Lucyna już wole jak ratujesz te cmentarze niż Turnicę :twisted: i efekty szybciej widać ;) Ciekawe co po cmentarzach będziesz ratowała ;)
IraS
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zloty i spotkania