Organizacja IX KIMB na tym forum

Tu się umawiamy na różnego rodzaju wspólne imprezy, wyjazdy, wycieczki oraz wspominamy te, które się odbyły

Organizacja IX KIMB na tym forum

Postprzez Stały Bywalec » 30 sty 2010, o 13:53

IX Kongres Internautów Miłośników Bieszczad (IX KIMB) odbędzie się w dn. 14 - 16 maja 2010 r. w zajeździe "Pod Caryńską" w Ustrzykach Górnych. Części z Was sama "idea KIMB" jest już znana, jak również nieobcy jest Wam na pewno ów sympatyczny obiekt ( www.carynska.pl ).

W 2002 r. osobiście wpadłem na "pomysł KIMB" i doprowadziłem do zwołania I Kongresu w nieistniejącym już "Piekiełku" w Dwerniku (14 września 2002 r.), a potem już ... samo poszło.

Pierwszych 8 kongresów zorganizowaliśmy na innym forum internetowym, gdy tego jeszcze nie było. Nie uważam jednak, aby organizacja KIMB miała zostać na wieki przypisana do jednego tylko forum bieszczadzkiego. Już w końcu sama pełna nazwa Kongresu świadczy o tym, że jest to zlot tych miłośników Bieszczad, którzy bywają w Naszych Górach także wirtualnie - ich obecność na bieszczadzkich portalach i forach internetowych świadczy o wybraniu i ulubieniu tego właśnie regionu, oraz często tłumi tęsknotę w okresie pomiędzy kolejnymi rzeczywistymi pobytami w Bieszczadach. Natomiast nigdy i nigdzie nie zostało napisane, że KIMB dotyczy tylko bywalców takiej a nie innej bieszczadzkiej strony www.

Pomyślałem sobie więc, że może by w tym roku dyskusję nt. organizacji IX KIMB przeprowadzić akurat tutaj - na TYM BIESZCZADZKIM FORUM INTERNETOWYM.
Nieskromnie uważam, że jako niegdysiejszy "wynalazca KIMB" mam do tego formalne i moralne prawo, tym bardziej, że przecież KIMB nie został zapisany w regulaminie tamtego forum.
Oczywiście to od Was zależy, czy 'kupicie" ten pomysł.
Co więc Wy o tym sądzicie ?

Osoby, które w dyskusji nt. organizacji KIMB jeszcze nigdy nie brały udziału, informuję, że czynnymi jej uczestnikami powinny być te koleżanki i ci koledzy, którzy zamierzają w IX KIMB uczestniczyć. A sama dyskusja odnosić się będzie do ułożenia programu IX KIMB. Bo na razie to tylko jest wiadome, że IX KIMB odbędzie się w dn. 14 - 16 maja, a samo spotkanie główne dn. 15 maja wieczorem, z poważnym zahaczeniem o noc 15/16 maja.
Nawet godziny rozpoczęcia tego spotkania jeszcze nie ustaliliśmy, nie mówiąc już o jego szczegółowym programie, zasadach uczestnictwa, koszcie, zgłoszeniach planowanej obecności, itd. A poza tym nie zapominajmy, że KIMB jest imprezą trzydniową, tak więc warto by się też zastanowić nad planem na piątek 14-go maja i niedzielę 16-go (np. sposobem wyleczenia kaca).

Jeden b. ważny punkt organizacyjny spotkania głównego (wręczenie "Powsimordów") pozostaje już w przygotowaniu na tamtym forum. I bardzo dobrze. Sporo osób jest uczestnikami obydwu forów - myślę, iż poinformują one pozostałych o organizacji tegorocznego KIMB na tym forum. Osoby zainteresowane na pewno więc się i tu zalogują.
Ja osobiście też miałbym konkretną propozycję dot. piątku 14 maja (i to całego dnia, od rana, wrócilibyśmy dopiero późnym wieczorem). Ale może jeszcze za wcześnie jest o tym pisać?

Najpierw chciałbym poznać stanowisko Adminów (i nie tylko) tego forum na temat zgłaszanego właśnie pomysłu. Ponawiam więc swoje zapytanie: co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam
Stały Bywalec

.
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Re: Organizacja IX KIMB na tym forum

Postprzez Piotr_S » 30 sty 2010, o 20:55

Stały Bywalec napisał(a):Pomyślałem sobie więc, że może by w tym roku dyskusję nt. organizacji IX KIMB przeprowadzić akurat tutaj - na TYM BIESZCZADZKIM FORUM INTERNETOWYM.

Forum, zarówno jedno jak i drugie jest otwarte dla wszystkich - lub jak pokazuje praktyka, dla prawie wszystkich.

KIMB istotnie był ideą nie przywiązywaną do jednego miejsca w internecie, zlotem internautów miłośników Bieszczadów (ogółem) a nie zlotem miłośników danego forum czy serwisu internetowego. Nie widzę żadnych przeciwwskazań, aby dyskusja na ten temat toczyła się tu, byłoby nawet bardzo miło. Myślę, że w ostatecznym rozrachunku i tak to internauci zdecydują, gdzie wolą ten temat poruszać.

To miło że wyszedłeś z taką inicjatywą, mam również nadzieję, iż m.in. po naszej osobistej rozmowie, zrozumiałeś w końcu, że byłeś celowo i z premedytacją wprowadzany w błąd.

Gdyby Twój pomysł został zaakceptowany, dyskusja potoczy się w tym dziale, można zakładać osobne wątki, najlepiej oznaczone jako [KIMB], zostaną przyklejone i odpowiednio wyeksponowane.
Piotr_S
Administrator

Postprzez IraS » 30 sty 2010, o 22:04

Ja osobiście cieszę się, że tu zawitałeś, jeżeli twoja propozycja i inicjatywa jest szczera to jestem za. Mam nadzieję, że nie jest to tyko manifestacja niezadowolenia z czegoś tam…
Resztę dopowiedz sobie sam ;)

Jak by nie patrzeć to forum czyta wiele osób które nie koniecznie czytają gdzie indziej więc to dobry pomysł by i tu było co nie co o kimbie. Mam nadzieję, że będziesz tutaj też informował o poczynaniach i ustaleniach i staniesz się w pewnym sensie pomostem.

Nie zgodzę się z Tobą z jednym, bo mogę mieć chyba też swoje zdanie.

Stały Bywalec napisał(a):W 2002 r. osobiście wpadłem na "pomysł KIMB" i doprowadziłem do zwołania I Kongresu w nieistniejącym już "Piekiełku" w Dwerniku (14 września 2002 r.), a potem już ... samo poszło.

KIMB to Twój pomysł i dzieło i tu nie żadnych wątpliwości, ale nie zgodzę się, że dalej to już samo poszło. Po I KIMB w Dwerniku nie miałeś przez jakiś czas możliwości uczestniczyć w kilku kolejnych, w których organizację zaangażowało się wiele osób i gdyby nie one to śmiem twierdzić że Twój pomysł mógł by upaść. To nie było tylko hasło, że jedziemy do Sękowca, ktoś to kiedyś organizował załatwiał wiele spraw. Część z tych ludzi z tzw dawnego TWA już nie pisuje na forach część jeszcze bywa, ale bez nich dziś mogło by nie być KIMBu.

Ale generalnie to Witaj :)
IraS
Administrator

Postprzez andrzej627 » 31 sty 2010, o 10:51

Stały Bywalec napisał(a):Ja osobiście też miałbym konkretną propozycję dot. piątku 14 maja (i to całego dnia, od rana, wrócilibyśmy dopiero późnym wieczorem). Ale może jeszcze za wcześnie jest o tym pisać?

Nigdy nie jest za wcześnie. Dawaj swoją propozycję. Wszyscy na to czekają. Na obu forach.
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 31 sty 2010, o 15:55

Nie dziwi mnie, że - jak napisał Andrzej627 - wszyscy zainteresowani (a może i nie tylko oni) czekają na propozycje organizacyjne IX KIMB. Tematyka dotycząca przygotowania naszych kolejnych "zlotów gwiaździstych" w Bieszczadach zawsze była na forum internetowym nośna, o czym zaświadczy - mam nadzieję, że i tym razem - liczba postów i odsłon w tym wątku tematycznym.
Zresztą nie tylko w tym. Ten wątek proponuję pozostawić sprawom ogólnym organizacji IX KIMB. A zakończymy go w maju ułożonym planem (harmonogramem) IX KIMB, obejmującym całe 3 dni (14 - 16 maja).

Oddzielnie - zgodnie z sugestią Piotra - będziemy "roztrząsać" w dyskusji poszczególne projekty, jakie złożą się później na ww. plan całości IX KIMB. I aby przejść od razu do rzeczy, proponuję i od ręki zaraz je wpisuję na forum, następujące oddzielne tematy, mające jednakże na początku tytułu sformułowanie "IX KIMB".
I tak:
IX KIMB. Piątek 14 maja. Wycieczka do Lwowa.
IX KIMB. Sobota 15 maja. Konferencja główna.
IX KIMB. Niedziela 16 maja. Spacer na Tarnicę i Szeroki Wierch.

Oczywiście nie musimy wszyscy ze sobą w piątek i niedzielę razem łazić (co innego sobotnie, główne nasze spotkanie - tu już obowiązuje "dyscyplina organizacyjna"). Gdyby ktoś miał inną propozycję dot. piątku, niech również założy stosowny wątek: np. "IX KIMB. Piątek 14 maja. Wyprawa na Pikuj" (w ub. roku omal nie doszła do skutku, Andrzej627 przygotował się już do niej nawet kulinarnie). Podobnie może uczynić ten, kto chciałby leczyć niedzielnego kaca na innej trasie niż to wstępnie zasugerowałem. Niech założy odrębny wątek z własną propozycją spędzenia czasu w niedzielę.

I to by było "na tyle" w zakresie spraw ogólnoorganizacyjnych. Temat dot. listy zgłoszeń na IX KIMB proponuję założyć dopiero w kwietniu, gdy już się wykrystalizują nasze plany i możliwości przyjazdu na kongres.

Na zakończenie tego postu jestem jeszcze winien dwa wyjaśnienia Irkowi.

Po pierwsze - oczywiście niefortunne było użycie przeze mnie sformułowania, że po I KIMB-ie już wszystko dalej samo poszło. Był to zbyt daleko idący skrót myślowy. Znam i doceniam wkład "TWA", w tym Twój osobiście, w sprawne zorganizowanie kolejnych KIMB-ów.

Po drugie - puszczając oko piszesz, że chciałbyś, aby moja obecność na tym forum nie była tylko manifestacją niezadowolenia. I dobrze piszesz, zresztą żadnej "manifestacji niezadowolenia" z mojej strony nie było i nie będzie. Niczego nie zamierzam publicznie roztrząsać - ani na forum, ani na nadchodzącym KIMB. Mam również spokojne sumienie odnośnie Darka - ponad dwa tygodnie temu poinformowałem Go (priv.) o swoim zamierzeniu. Wprawdzie nie sprecyzowałem wtedy, że trafię "do konkurencji", ale uważam, że lojalność względem Niego zachowałem.
I na tym niech się ten aspekt "subiektywny" zakończy. Bo obiektywnie to chyba nikt nie powinien się dziwić, że organizacja zlotu bieszczadzkich internautów odbywa się na oficjalnym forum dyskusyjnym kilku znanych serwisów bieszczadzkich, których Admini już przecież nie raz i nie dwa uczestniczyli w poprzednich KIMB-ach (I KIMB nie wyłączając).

A że kogoś taka moja wolta mogła zdziwić i zaskoczyć? A cóż to jest względem np. wielkiej polityki, czyli niespodziewanej rezygnacji premiera z kandydowania w wyborach prezydenta.
A niech się jeszcze w najbliższych tygodniach okaże, że pochowany Olewnik to nie-Olewnik ... To dopiero byłoby zdziwienie i zaskoczenie.

Serdecznie pozdrawiam
Stały Bywalec
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez karabin_bojowy » 31 sty 2010, o 20:09

Zauważyłam niestety już negatywne komentarze na temat przeniesienia dyskusji na temat KIMBU tutaj... Nie rozumiem pewnych zachowań, gdyż ja odebrałam stworzenie tego tematu przez SB akurat na tym forum, jako ideę Kongresu ponad pewnymi podziałami, które się wytworzyły swego czasu... Tak sobie wydumałam, że dobry pomysł i fajne sprawa.... i od razu bęc... "ja nie pojadę...", "ja się nie zarejestruje...", "poproszę uczestników KIMBu o nie dyskutowanie tego tematu tam" ...itd. Powiem tak.... NIE ROZUMIEM.... ale ja jestem inna... posypuje truskawki cukrem ;).... Czemu tak im zależny, wręcz maniakalnie na podsycaniu negatywnych emocji...ale może po prostu niektórzy potrzebują tego jak powietrza...

pozdraviam

kb
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Postprzez andrzej627 » 31 sty 2010, o 21:12

karabin_bojowy napisał(a): ja odebrałam stworzenie tego tematu przez SB akurat na tym forum, jako ideę Kongresu ponad pewnymi podziałami, które się wytworzyły swego czasu...

Ja też tak to odbieram, ale rozumiem też innych, którzy odbierają to inaczej. Wydaje mi się, że SB powinien bardziej zadbać o propagowanie "idei Kongresu ponad pewnymi podziałami".
andrzej627
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Stały Bywalec » 31 sty 2010, o 21:39

andrzej627 napisał(a):(...) Wydaje mi się, że SB powinien bardziej zadbać o propagowanie "idei Kongresu ponad pewnymi podziałami".

Mogę tylko powtórzyć jeszcze raz:
Bo obiektywnie to chyba nikt nie powinien się dziwić, że organizacja zlotu bieszczadzkich internautów odbywa się na oficjalnym forum dyskusyjnym kilku znanych serwisów bieszczadzkich, których Admini już przecież nie raz i nie dwa uczestniczyli w poprzednich KIMB-ach (I KIMB nie wyłączając).
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez vm2301 » 1 lut 2010, o 07:16

Droga KB,

Nadinterpretujesz pewne wypowiedzi albo ze zrozumieniem czytać do końca nie potrafisz, bo o świadome wprowadzanie w błąd Cię nie podejrzewam.

Na "tamtym forum" pojawił się "krytyczny" komentarz co do miejsca prowadzenia dyskusji jednej userki i wątpliwości (pytania) usera.

To zauważyłaś, ale że obok jest ok. 10 pozytywnych opinii / reakcji to już ignorujesz? Takie przedstawienie sytuacji WYPACZA rzeczywistość.

Poza tym nawet ta "krytykantka" nie pisała "nie pojadę / nie zarejestruję się...jfaktycznie argumentowała, że userzy TUTEJSI mogą zalogować się TAM bez problemu, raz napisała apel, by dyskutować TAM.

NIe przeczę, że w/w osoba jest zapewne z jakiś powodów negatywnie nastawiona do TEGO miejsca, to widać, słychać i czuć, ale nie oznacza to, że atmosfera na TAMTYM forum jest nieprzyjazna dla TEGO.

To co piszesz wypacza rzeczywistość i bez problemu podpada pod zarzut, który sama stawiasz o podsycaniu wrogości.

Pisząc cytuję: "DLACZEGO IM TAK ZALEŻY, WRĘCZ MANIAKALNIE NA PODSYCANIU NEGATYWNYCH EMOCJI"

Kogo tak szczerze miałaś na myśli pisząc "im"? Wskaż:

http://forum.bieszczady.info.pl/showthread.php?t=5639

Pozdrawiam i życzę obiektywizmu:)
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez karabin_bojowy » 1 lut 2010, o 08:13

Drogi Vm...

Dyskusja na temat powyższy oprócz wątku, który wskazałeś toczyła się dosyć zawzięcie również w boxie. Padało tam wiele słów przeróżnych i to nie od jednej osoby, a kilku... natomiast mój post tutaj pojawił się o godz. 20:09 i właśnie opierałam się na obserwacjach wątku KIMBowego oraz szerokiej dyskusji poniżej. Posty kolejne, np.: Basi Z. pojawiły się już po moim poście, więc wybacz, ale nie byłam w stanie się do nich odnieść w poprzedniej wypowiedzi.

Oczywiście cieszę się niezmiernie, że pojawiły się pozytywne głosy, gdyż oznacza to, iż nie tylko ja wydumałam sobie powstanie czegoś ponad podziałami. Wierzę, że całość zakończy się pojednaniem forumowiczów chociażby przy Pastorowej nalewce ;)....

Pozdraviam

kb
karabin_bojowy
Zakapior bieszczadzki

Następna strona

Powrót do Zloty i spotkania