Osuwisko na drodze Smolnik-Zatwarnica

Przejezdność dróg, zakazy, stacje benzynowe, parkingi

Osuwisko na drodze Smolnik-Zatwarnica

Postprzez IraS » 7 kwi 2009, o 06:33

Dwa miliony zł na usuwanie osuwiska

Powiat bieszczadzki przystępuje do likwidacji osuwiska przy drodze powiatowej Smolnik-Zatwarnica. Roboty te przede wszystkim zapobiegną dalszej degradacji tej drogi.

- Koszt prac, które koniecznie trzeba wykonać, szacujemy na ok. 1,8 mln zł - mówi starosta bieszczadzki Krzysztof Gąsior. - Pozwoliłoby to zabezpieczyć teren od strony Sanu przed dalszym osuwaniem się i przed zniszczeniem drogi. Przeprowadzone badania geologiczne potwierdziły, że jest poważne zagrożenie, iż ta droga może całkiem zjechać.
Aby całe osuwisko kompleksowo zlikwidować, należałoby wyłożyć ponad 4 mln zł. Powiat uzyskał od MSWiA z tzw. osłony przeciwusuwiskowej promesę na 3,4 mln zł. Żeby tę kwotę w całości wykorzystać, musiałby ze swojego budżetu wyłożyć ok. 850 tys. zł. - Na dołożenie takich pieniędzy nie możemy sobie pozwolić, bo budżet mamy bardzo napięty, a możliwości zaciągania kredytów mocno ograniczone - stwierdza K. Gąsior.
Z pomocą powiatowi przyszła gmina…
(więcej ,,GB" 7)
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3329
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Osuwisko na drodze Smolnik-Zatwarnica

Postprzez irekr » 7 kwi 2009, o 09:15

Na tej drodze były chyba trzy osuwiska. O którym osuwisku mowa..?
irekr
Stonka bieszczadzka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26 mar 2009, o 07:54

Re: Osuwisko na drodze Smolnik-Zatwarnica

Postprzez IraS » 7 kwi 2009, o 09:27

Z tego co widziałem to zrobiło się nowe na tej drodze z nowym asfaltem i pewnie o to chodzi. Te stare na odcinku Dwernik - Zatwarnica muszą pewnie poczekać do momentu remontu drogi.
Avatar użytkownika
IraS
Administrator
 
Posty: 3329
Dołączył(a): 2 mar 2009, o 18:37

Re: Osuwisko na drodze Smolnik-Zatwarnica

Postprzez irekr » 7 kwi 2009, o 12:58

Jeżeli dobrze pamiętam to jedno osuwisko było między Sękowcem a Chmielem, jakieś 150 metrów od mostu, drugie było w samym Chmielu przy kościołku/cerkwii jako osuwisko przy przepuście na potoku a trzecie było miedzy Prezesem a Dwernikiem. Może jednak to jedno z nich?
irekr
Stonka bieszczadzka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 26 mar 2009, o 07:54


Powrót do Informacje i porady dla zmotoryzowanych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zarejestrowanych użytkowników i 0 gości


Loading

O F I C J A L N E    F O R U M    D Y S K U S Y J N E    S E R W I S Ó W:
               

Forum bieszczadzkieforum.pl używa plików typu cookies do poprawnego działania strony, w celach statystycznych, reklamowych, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz by umożliwić logowanie zarejestrowanym użytkownikom. Korzystanie z forum bieszczadzkieforum.pl, bez zmian ustawień w używanej przez Państwa przeglądarce internetowej oznacza zgodę na wykorzystywanie technologii cookies i zapisywanie ich w pamięci Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.