Pamiątka z Chatki Puchatka

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Re: Pamiątka z Chatki Puchatka

Postprzez jerzumarian » 22 lip 2011, o 13:33

z wołosatego na Wetlinską??? jeśli tak to któredy??? zdaje mi sie że na wetlinską albo z Berehów albo z Wetliny albo z Wyżniej albo z Suchych Rzek albo z Nasicznego albo ze Smereka. ale z Wolosatego to jakos mi nie pasi. chyba ze przez Caryńską i Ustrzyki albo przez Rawki. ale to i tak jakoś mi nie pasi. poza tym jak na wedrowców niskopiennych to troche polaziliście. Fajnie ze odwiedziliscie skansen i zapory. :D
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez włóczęga » 22 lip 2011, o 16:55

jerzumarian napisał(a):z wołosatego na Wetlinską??? jeśli tak to któredy??? zdaje mi sie że na wetlinską albo z Berehów albo z Wetliny albo z Wyżniej albo z Suchych Rzek albo z Nasicznego albo ze Smereka. ale z Wolosatego to jakos mi nie pasi. chyba ze przez Caryńską i Ustrzyki albo przez Rawki. ale to i tak jakoś mi nie pasi.

Jerzu - uspokuj się. :-)
Pewne nazwy się mylą. Przypomnij sobie, jak ty byłeś pierwszy raz. :-)
SABA. Masz po co wracać w Bieszczady. Dla gór, spokoju i "misia".
włóczęga
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 22 lip 2011, o 17:01

mis dojedzie pocztą :)
a Wołosate vel wetlina- mozna sie pomylić, ja przez parę lat nie kumałam, po kiego licho U.Dolne sa na górze mapy :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez SABA » 22 lip 2011, o 17:42

Fakt, pomyliłam się. Przez Wołosate przejeżdżaliśmy, ale faktycznie wchodziliśmy z Berehów Górnych gdzie na parkingu zostawiliśmy samochód i tam też z powrotem wróciliśmy. Do wspomnień z pobytu mogłabym jeszcze dodać wspaniałą bieszczadzką kuchnię, wieczorne dyskoteki w pobliskich knajpkach no i oczywiście posiłek w Zakapiorze. Spróbowaliśmy także wspaniałego sera zakupionego w bacówce w pobliżu Wetliny (oprócz oscypków szczególnie smaczny był kupiony na wagę ser huculski /chyba tak się nazywał/ - po prostu niebo w gębie).
SABA
Stonka bieszczadzka

Postprzez Zygmunt Skibicki » 22 lip 2011, o 18:04

SABA napisał(a):Wchodziliśmy z Wołosatego na Połoninę Wetlińską.

Na pewno... z... Wołosatego?
Jeśli tak, to rzeczywiście musiało być bardzo trudno, bo to kawał drogi!
Ja przynajmniej... podziwiam.

Dopisek:
No, jak z Berehów to już nie tak strasznie...
SABA napisał(a):Przez Wołosate przejeżdżaliśmy...

Też chyba nie za bardzo... W Wołosatem stoi szlaban i nie da się go "przejechać"...
OK! Ja wiem, że to wszystko się może pokiełbasić, ale z własnego doświadczenia mogę zasugerować, by relację pisać patrząc w mapę.
Wszak chodzi tylko o to, byśmy się wszyscy dobrze rozumieli... :D
Zygmunt Skibicki
Snufkin errantes v. insanabilis

Postprzez SABA » 22 lip 2011, o 19:05

Słuszna uwaga. Przejrzałam swoje notatki, a to nasze trasy:
1. Wołosate-Tarnica-Halicz-Rozsypaniec-Przełęcz Bukowska-Wołosate
2. Berehy Górne- Chatka Puchatka-Osadzki Wierch - Przełęcz Orłowicza i z powrotem tym szlakiem wróciliśmy do Berehów na parking samochodowy
Mam nadzieję, że tym razem niczego nie pomyliłam, ale zrozumcie to dla mnie całkowite nowości.
SABA
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 22 lip 2011, o 19:07

ale zrozumcie to dla mnie całkowite nowości.

ależ rozumiemy, a te uwagi to tak z rozpędu :)
każda nowość po pewnym czasie staje sie normalna, dla mnie normlana jest tęsknota za Bieszczadami :ugeek:
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 22 lip 2011, o 19:23

SABA napisał(a):...zrozumcie to dla mnie całkowite nowości.

Jasne, że rozumiemy. I niczemu się nie dziwimy. Też każdego z nas, jak myślę, Bieszczady kiedyś wierzgnęły porządnie.
Nie odbieraj zatem, proszę, tych uwag jako pretensji, zaczepki, czy w ogóle czegoś w tym rodzaju.
Co najwyżej jako życzliwe nakłonienie do dokładniejszego relacjonowania.
Zygmunt Skibicki

Postprzez Zygmunt Skibicki » 22 lip 2011, o 19:50

A przy okazji dyskusji o nazwach...
Czy ktoś może wie, nie domyśla się, a wie, skąd się wzięła ta, dla mnie zupełnie idiotyczna nazwa schroniska na Połoninie Wetlińskiej?
Co to za Chatka Puchatka?
Kto to wymyślił, czy raczej zbezmyślił...?
Ja wiem, że to trafiło aż na PTTK-owską tablicę wiszącą na schronisku, do wszystkich chyba przewodników po tamtych rejonach i dzisiaj jest nazwą oficjalnie zatwierdzoną!
Ale... skąd się to wzięło!?
Niby kto miałby być tym Puchatkiem?
Miś Puchatek?
Lutek Pińczuk?
Kiedy spytałem o to Lutka zrobił takie oczy, że... zrezygnowałem z dalszego nagabywania.
Jedyne, moim zdaniem, co w tej nazwie mogło naprawdę od niego pochodzić to "chatka".
Mnóstwo lat temu, gdy to schronisko było rzeczywiście chatką trzyizbową (jadalnia, mieszkanie Lutka i Uli - jednocześnie kuchnia schroniskowa oraz goprówka + nieogacone poddasze) z sienią (dziś część jadalni) przerobioną z dobudowanej wcześniej stajenki dla konia i... osła, na drzwiach z tej sieni do ówczesnej jadalni Lutek, bo znudziło mu się odpowiadać na na ciągłe nagabywania turystów, napisał:
"To nie knajpa jeno chatka,
Nie ma piwa, jest herbatka"
Ja nie wiem od kiedy i ile lat ten napis tam był, ale dla mnie był "od zawsze"...
A swoją drogą, to dzisiaj... jest już knajpa - szkoda.
Zygmunt Skibicki

Postprzez SABA » 22 lip 2011, o 20:12

Jasne, że się nie obraziłam. Uwaga słuszna, bo przecież nierzetelną informacją mogłabym wprowadzić w błąd kogoś kto dopiero wybiera się w te tereny.
SABA
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw