Parking na przełęczy Wyżna !

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Parking na przełęczy Wyżna !

Postprzez chwastek » 6 maja 2012, o 18:48

IraS napisał(a):
chwastek napisał(a):Przyznaję, że znam kierowców którzy do sklepu oddalonego o 300 metrów na zakupy jadą autem.

Nie gadaj, jeszcze się nie poznaliśmy :mrgreen:

:lol: ... leniuch!
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Zagubiona » 7 maja 2012, o 15:01

chwastek napisał(a):widzisz, batmanek, trzeba było mniejsze obniżki zrobić autokarom i busom - kierowcy autokarów i busów nie chodzą po szlakach i nie marudzą, że drogo bo to nie oni z własnej kieszeni płacą za parking. Teraz te osoby z samochodów osobowych wrócą na kwatery i tam porozpowiadają jaki u Ciebie parking drogi - a następni jutro zmienią swoje plany tak, aby zaparkować w innym miejscu, nie u Ciebie. No chyba, że wiesz, że innego miejsca nie ma więc możesz olać sobie takie opinie ...

Pełna zgoda, wg mnie wcale nie jest aż tak drogo, ale "stonka" zawsze znajduje powody do narzekania.
No i fakt że kierowcy autokarów nie płacą z własnej kieszeni a wycieczkowicz i tak obniżki nie odczuje.
Dla porównania ceny parkingów w Tatrach (opłaty za cały dzień):

Cennik opłat parkingowych (opłata jednodniowa):

parking Dolina Kościeliska
5 zł motocykle
10 zł samochody osobowe
20 zł autokary

parking Mała Łąka
5 zł motocykle
10 zł samochody osobowe
20 zł autokary
5 zł samochody osobowe do 3 godzin

parking Wierch Poroniec
5 zł motocykle
15 zł samochody osobowe
25 zł autokary

parking Łysa Polana (dawne przejście graniczne, od lipca do września)
10 zł motocykle
20 zł samochody osobowe
25 zł samochody osobowo-ciężarowe i ciężarowe
35 zł autokary

parking Palenica Białczańska
10 zł motocykle
20 zł samochody osobowe
25 zł samochody osobowo-ciężarowe i ciężarowe
35 zł autokary
Zagubiona
Stonka bieszczadzka

Postprzez chwastek » 7 maja 2012, o 16:34

No to 30 zł u batmanka to jakaś ekstra cena - trochę drogo w porównaniu z opłatami za osobówkę w Tatrach oraz za osobówkę na parkingach BPN. Ale tak jak napisałam już wyżej - można auto zostawić za 10 zł na parkingu BPN oddalonym raptem 3 km drogą (zaś końską drogą znacznie mniej) od parkingu na przełęczy Wyżnej.
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez chwastek » 7 maja 2012, o 18:49

No kurcze, przecież jest jeszcze kolejny parking BPN-u z ceną 10 zł za samochód osobowy w tej okolicy - w drugą stronę i to jeszcze bliżej bo 2,5 km - w Berehach Górnych.

batmanku, może w cenie 30 zł zaproponujesz oprócz parkowania np. mycie ręczne auta? czy cuś ... :) rzecz jasna środkiem ekologicznym, bezpiecznym dla środowiska... czy tak jakoś ... :roll: czy tam co innego ...
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez batmanek » 7 maja 2012, o 20:15

Zamiast tłumaczeń , że 3zł /godz. to drogo i na parkingach BPN-u taniej i lepiej
- to po "długim weekendzie" trochę statystyk ;

1. 60% biletów to 2-3godzinne wyjścia ( 6-9zł )
2. 10% to 2-3zł za bilet ( poniżej napiszę dlaczego 2zł)
3. 15% to bilety 4-7godz ( 12-21zł )
4. 15% inne

Sporym powodzeniem zaczęły się cieszyć nocne postoje na parkingu - ( 10zł za noc ) a autko pod czujnym okiem obsługi !

Tak więc statystycznie mój parking jest bardziej opłacalny na "szybki skok" na połoninę Wetlińską"
+ sporym plusem są toi-toiki ( fakt płatne - ale cena 1zł jest przyzwoita a jak na takie przybytki jest naprawdę czysto i bardzo o to dbamy :D - np. pod koniec majowego długiego weekendu miałem już sporo zapełnione to zamówiłem awaryjnie na 1 dzień kolejną za 150zł doba wypożyczenia )
+ gastronomia , lody , napoje w bardzo rozsądnych cenach - kto był w tym okresie np. w Wołosatym widział różnicę .....

Teraz coś o różnicy pomiędzy mną a poprzednimi "najemcami" parkingu. Dawniej ( wystarczy poczytać w necie jak było) za wjazd na parking od razu za godzinę kasowali 3zł ( nawet za 5 min ) ....u mnie jak ktoś chce zrobić fotki to do 15min nie biorę NIC! a do pół godzinki 2zł. myślę ,że to uczciwe podejście do sprawy .......

Ceny za osobówkę nie mogę zniżyć .
Co jeszcze - w największym natężeniu ruchu było nawet 3 osoby kierujące ruchem na parkingu i dzięki temu mieliśmy tylko jedną delikatną "obcierkę: auta ( wyłapaną i wyjaśnioną) i to uważam za spory plus. Na parkingu nie ma "wolnej amerykanki" i każdy wychodzący to widział ,że nawet jak parkingowi nie ustawiali aut to cały czas krążyli i monitorowali parking ( a wcale tego nie muszę robić bo parking jest niestrzeżony)

Wiem , że znajdą się malkontenci narzekający ( generalnie na cenę ) ale jak pisałem wcześnie - większość cen obniżyłem w stosunku do poprzednich lat a dzierżawę płace dużo większa .

ps.
kol. Piotr_ S -
bar "U Górala " to inna prywatna działka - nie cześć parkingu i z tego co wiem to ma problem od wielu lat - sanepid, BPN ...chodzi generalnie o ścieki i jakieś inne pozwolenia, dokładnie nie wiem .
batmanek
Stonka bieszczadzka

Postprzez chwastek » 8 maja 2012, o 08:29

batmanek napisał(a):Zamiast tłumaczeń , że 3zł /godz. to drogo i na parkingach BPN-u taniej i lepiej
- to po "długim weekendzie" trochę statystyk ;

1. 60% biletów to 2-3godzinne wyjścia ( 6-9zł )
4. 15% inne

Te statystyki dotyczą aut osobowych, tak?

A jaki miałeś ruch na autokarach i busach którym obniżyłeś opłatę za parkowanie aż tak znacznie? Przyciągnęła ta obniżka Klientów do Ciebie?
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez batmanek » 9 maja 2012, o 10:58

chwastek napisał(a): Przyciągnęła ta obniżka Klientów do Ciebie?

Nie mam porównania z poprzednimi latami .......
batmanek
Stonka bieszczadzka

Postprzez vm2301 » 10 maja 2012, o 06:44

batmanek napisał(a):1. 60% biletów to 2-3godzinne wyjścia ( 6-9zł )
4. 15% inne

Czyli większość to te szybkie "skoki" na Wetlińską.

Skoro w mniejszości są osoby zostawiające u Cibie auto na dłużej, to można chyba pokusić się o jakiś ukłon w ich kierunku i wprowadzić niższa cenę na postój "całodzienny". Statystycznie nie powinno to mieć wielkiego znaczenia dla Twych finansów.
Skoro ci "długodystansowi-całodzienni stanowią nie więcej niż pewnie 10%.

Gdy ktoś chce "wskoczyć" na Wetlińską zaparkuje blisko, pewnie 4 zł za godzinę nie odstraszyłyby, ale juz ten, kto planuje spędzić tam ponad 5 godzin będzie kalkulował co mu się bardziej opłaca lub, czy może sobie pozwolić na przyjechanie pod szlak autem.

Porównanie do Zakopanego i okolic trafne.
Mam wrażenie, że "boom na Bieszczady" zbiegł się tam z windowaniem cen, które były/są/będą? już wyższe niż w Tatrach - noclegi, wyżywienie, parkingi itp.
Konkurencja większa na Podhalu pewnie swoje robi.
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez batmanek » 11 maja 2012, o 05:56

Myślę , że masz rację kolego - przeanalizuję jeszcze raz bilety i pewnie obniżę trochę za całodzienny postój osobówek.

pozdrawiam
dziękuję za sugestie i opinie.
batmanek
Stonka bieszczadzka

Postprzez smidon » 16 maja 2012, o 06:26

Raz skaleczyli mnie na tym parkingu na 36pln.
Potem wszyscy się zastanawiają co zrobić, żeby było więcej turystów.
Nożeszkurmać
Turystów można i trzeba łupić od tego są. Tak jest wszędzie. Ale są jakieś granice przyzwoitości.
smidon
Niedzielny turysta bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi