Parking na przełęczy Wyżna !

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Parking na przełęczy Wyżna !

Postprzez batmanek » 2 sty 2013, o 15:45

Jak pisałem wcześniej - można spokojnie parkować ;)
Fotka - stan obecny......
Załączniki
batmanek
Stonka bieszczadzka

Postprzez skazaniec » 3 sty 2013, o 17:15

Potwierdzam - parkowaliśmy. Mój 16 letni samochód wybitnie nie górski dawał radę:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 3 sty 2013, o 19:05

tez byłem. izeby wjechac moim super terenowym ax-em wjeżdżałem na qstecznym przy pełnym obciażeniu tylnej osi. a na parkingu było full aut
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Postprzez batmanek » 15 mar 2013, o 14:48

Witam

Nadal jestem dzierżawcą parkingu na przełęczy Wyżna .... wejście żółtym na Wetlińską.

W poprzednim sezonie starałem się aby to miejsce przestało być negatywnie postrzegane zarówno przez turystów jak i przewodników......
Mam nadzieję , że moje starania nie poszły na marne......ale po kolei ...

A w poprzednim sezonie mimo ,że płaciłem o 50% większą dzierżawę niż poprzedni najemca to ;

1.Obniżyłem o 30% opłaty za postój autobusów i busów.
2.Obniżyłem o 20% za całodzienny postój aut osobowych....
3.Podwoiłem liczbę toalet.
4.Obniżyłem ceny napojów, lodów i innych towarów sprzedawanych na parkingu.
5.Znacząco podniosłem poziom usług gastronomicznych .
6.Parking stał jednym z bezpieczniejszych miejsc w Bieszczadach gdzie można spokojnie zostawic samochód –nawet na noc...

Może to nie wszystko o czym myślałem .....ale kwestie finansowe sporo mnie „stopowały” i nie zrobiłem wszystkiego co planowałem.......koszty jakie ponosiłem były naprawdę spore.....

Co mogę zrobic w tym sezonie ? ........

1.Obniżam cenę całodziennego parkowania aut osobowych o kolejne 20% ( z 25zł na 20zł) - oczywiście zostaje nadal ewentualne godzinne naliczanie za postój.
2.Obniżam cenę całodziennego parkowanie dla autobusów o kolejne 25% ( z 40zł na 30zł) -oczywiście zostaje nadal ewentualne godzinne naliczanie za postój.
2.Obniżam postój nocny (22-6) aut osobowych o 30% ( z 12zł na 8zł) .
3.Będzie darmowe miejsce dla auta inwalidy ( nigdy na tym parkingu tego jeszcze nie było !!)
Niestety.......... nie pozwolę sobie na montaż web-camerki.........koszty ....jestem w stanie ponosic koszty eksploatacji.... ale mając parking tylko kolejny rok nie stac mnie na inwestycje aby w taką kamerę zamotowac ........

Jeśli macie jakieś sugestie to piszcie.....

Pozdrawiam
wiechu.

PS.
Proszę nadal wszystkich przewodników i pilotów aby nie wysadzac turystów na wjeździe do parkingu........stwarzacie zagrożenie i blokujecie wjazd ............wjedźcie na parking i spokojnie wysadźcie ludzi.... na pewno za 10-15min nikt WAS nie skasuje za postój ( dokładnie tak jak w poprzednim roku)
batmanek
Stonka bieszczadzka

Postprzez IraS » 17 mar 2013, o 09:20

Może pomyśl przy okazji o jakimś polu namiotowym, może nie przy samym parkingu, ale gdzieś na uboczu, bo tych w Bieszczadach coraz mniej. Pewnie będzie się to wiązało z "dodzierżawieniem" jakiegoś kawałka łąki, ale miejsce było by fajne. W Bieszczadach brakuje też miejsc pod kampery i przyczepy, może i o tym warto pomyśleć kilka stanowisk "pod lasem" ze skrzynkami prądowymi.
IraS
Administrator

Postprzez batmanek » 17 mar 2013, o 18:08

Powiem Ci jedno.....wszystko to jest w rękach gminy Lutowiska.........

1.Dzierżawa przedłużana tylko na kolejny rok skutecznie blokuje wszelkie inwestycje najemcy ...... Tegoroczną dzierżawę mam od 1 marca do 15 listopada :!:
......... płacę gminie dużo więcej niż sam zarobię ( dzierżawa ,podatek gruntowy itp ) ....... tak że o jakichkolwiek inwestycjach mogę zapomniec..... Ktoś inny dowaliłby po raz kolejny ceny za postój i "łupił" turystów.....JA BĘDĘ się starał NADAL aby w tym miejscu zawitała normalnośc dlaczego?........ kto mnie zna to wie dlaczego..... :twisted:

2.Miejsca pod kampery.....z bazą elektryczną..... fajnie by było....ale.... KOSZTY to raz...... a ponadto mam umowę tak skonstruowaną , że bez zgody to nic nie mogę zrobic...... a o polu namiotowym to....... :D ....

pozdrawiam
wiechu
batmanek
Stonka bieszczadzka

Postprzez skazaniec » 22 kwi 2013, o 21:05

hehe, mam pomysła, a może namioty dla zarejestrowanych forumowiczów z min. półrocznym stażem ;)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez łazik » 23 kwi 2013, o 17:40

Dobra pomysła skazaniec,myślę że batmanek się do tego przychyli
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 23 kwi 2013, o 20:45

Nikt nie będzie pracował z frico!!
Każdy chce zniżki bo...był to już raz
Proponuję coś innego! Ci którzy popierają...hmmm...chcą parkingu na Wyżnej...niech płacą więcej!! może o 50%?
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez arjano » 1 lip 2013, o 12:27

batmanek napisał(a):......... płacę gminie dużo więcej niż sam zarobię

Brawo dla tego Pana! Oto szlachetny wolontariusz, społecznik i propagator działań charytatywnych!

Ja Ci dam radę: Ty pozbądź się tego biznesu skoro tak faktycznie jest, bo co będzie jak Ci się oszczędności skończą?

Mam nadzieję, że potraktujesz to w formie żartu, ale... to Ty zacząłeś. :)

P.S. Byłem teraz na Wetlińskiej, stałem u Ciebie, było OK. Chłopaki do ustawiania prężni.

pozdrawiam
Arjano
arjano
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi