Parking na przełęczy Wyżna !

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Parking na przełęczy Wyżna !

Postprzez batmanek » 30 mar 2012, o 16:35

Witam
Jestem nowym dzierżawcą parkingu na przeł. Wyżnej przy wyjściu na Połoninę Wetlińską.
Zdaję sobie sprawę jaką złą opinią cieszy się to miejsce. Że BYŁO tam drogo, obsługa niemiła itp. Wiem o tym gdyż sam często korzystałem z niego. 5zł na mały napój czy 12zł za godz. postoju autobusu to moim zdaniem spora przesada. Mimo , że mam zapłacić ogromną dzierżawę do gminy Lutowiska ( do sprawdzenia na BIP Lutowiska) to deklaruję zmiany cen w tym roku a szczególnie znaczącą obniżkę dla autobusów do kwoty 7zł zaś gastronomi i napojów do przystępnych cen z Ustrzyk Górnych. Chcę w ten sposób zachęcić turystów a w szczególności Was kol. Przewodników do korzystania z parkingu . Będzie istniała także możliwość negocjacja opłaty za postój przy korzystaniu z gastronomi znajdującej się na parkingu i dla stałych gości. Jeśli macie jakieś sugestie jak zmienić wizerunek tego jakby nie było „flagowego” parkingu Naszych Gór to proszę o rady i opinie za ,które z góry dziękuję.

Wiesław
batmanek
Stonka bieszczadzka

Ceny parkingu dla samochodu

Postprzez yarek shalom » 4 maja 2012, o 10:10

Co uwazacie o cenach za mozliwosc zostawienia auta na parkingu? Bylem bardzo zaskoczony w dniu wczorajszym jak przy przełęczy Wyżnej za parking zapłaciłem 3 zł za godzinę, czy to Waszym zdaniem nie jest zwyczajne zdzierstwo?
http://nickycruz.ovh.org NICKY CRUZ OPOWIADA - HISTORIA PRAWDZIWA
yarek shalom
Stonka bieszczadzka

Re: Parking na przełęczy Wyżna !

Postprzez vm2301 » 4 maja 2012, o 14:05

Ile kosztuje "cały dzień"?
vm2301
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez batmanek » 4 maja 2012, o 17:34

Witam

yarek shalom - cenę za "osobówkę" utrzymałem z poprzedniego roku a dzierżawę za parking płacę o 20% wyższą !. Obniżyłem cenę na autobusy i busy o 30%. Obniżyłem cenę napojów , lodów, gastronomii do przyzwoitego poziomu ( za wodę było 4zł a teraz jest 2,50)
Za osobówkę na parkingu w BPN zapłacisz 10zł ( nawet za 15min) . Wychodząc z przeł Wyżnej na Wetlińską ( luzakiem - ok.3godz) płacisz 9zł. :!:
a jak kolego chcesz zobaczyć zdzierstwo to wybierz się do Soliny :mrgreen:

vm23001 - Cały dzień (24godz.) 30zł od osobówki - sama noc ( 21-6) -10 zł ...auto masz "pod dobrym okiem " bo śpimy na parkingu a obsługa ma czujny sen :lol: .
batmanek
Stonka bieszczadzka

Postprzez yarek shalom » 5 maja 2012, o 10:43

batmanek napisał(a):Za osobówkę na parkingu w BPN zapłacisz 10zł ( nawet za 15min) . Wychodząc z przeł Wyżnej na Wetlińską ( luzakiem - ok.3godz) płacisz 9zł. :!:

Z tym ze jest to tez oplata całodzienna czyz nie?
yarek shalom
Stonka bieszczadzka

Postprzez yarek shalom » 5 maja 2012, o 10:44

Idac szlakiem spotykalem bardzo duzo niezadowolonych ludzi, ktorzy w niewybrednych slowach wypowiadali sie o cenach na tym parkingu, nie jezdze w Tatry ale slyszalem tez opinie ze nawet nad Morskim Okiem jest taniej, ale tak jak mowie nie wiem czy to prawda
yarek shalom
Stonka bieszczadzka

Postprzez chwastek » 5 maja 2012, o 11:07

widzisz, batmanek, trzeba było mniejsze obniżki zrobić autokarom i busom - kierowcy autokarów i busów nie chodzą po szlakach i nie marudzą, że drogo bo to nie oni z własnej kieszeni płacą za parking. Teraz te osoby z samochodów osobowych wrócą na kwatery i tam porozpowiadają jaki u Ciebie parking drogi - a następni jutro zmienią swoje plany tak, aby zaparkować w innym miejscu, nie u Ciebie. No chyba, że wiesz, że innego miejsca nie ma więc możesz olać sobie takie opinie ...

A tak z ciekawości, dlaczego utrzymałeś ceny dla samochodów osobowych a obniżyłeś, i to aż tak znacznie, ceny dla busów i autokarów?
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Piotr_S » 5 maja 2012, o 11:35

yarek shalom napisał(a):Z tym ze jest to tez oplata całodzienna czyz nie?

Ale ona Ci się opłaca jak stoisz długo. Jak chcesz zaparkować na godzinę czy 2 to też płacisz 10zł, czyli za 2 godzinki postoju wyjdzie po 5zł za godzinę. Nie każdy potrzebuje się zatrzymać na kilka godzin. I takie stawki są na wszystkich parkingach BdPN, czy to Wołosate, czy UG, Berezki, Wyżniańska, Berehy, itd.

Czy 3zł za godzinę to jest drogo, to pojęcie względne. W każdym mieście w strefie A godzina parkowania kosztuje co najmniej 2zł. Płacą i nie mówią że drogo. To 3zł za godzinę "od święta" też można zapłacić. Ile by batmanek nie zrobił i tak znajdą się krytykanci, bo każdemu nie dogodzi. Plus jest taki, że jak chce zatrzymać się na Wyżnej, pooddychać "świeżym" powietrzem i porobić kilka fot to zapłacę 3zł. Jak zatrzymam się w tym samym celu na następnej przełęczy to zapłacę za to samo 10zł.

PS - ta buda z szyldem "U Górala", która straszy tam już od 10 lat też jest przedmiotem dzierżawy i działa, czy nic się w tej sprawie nie zmieniło?
Piotr_S
Administrator

Postprzez chwastek » 6 maja 2012, o 18:24

Przyznaję, że znam kierowców którzy do sklepu oddalonego o 300 metrów na zakupy jadą autem. Nigdy nie dociekałam, czy ich problem "leży" w nogach czy ... w głowie.
I jeżeli ktoś chce zapłacić 10 zł zamiast przejść się końską drogą (jaki to może być odcinek? 1-1,5 km?) cyknąć kilka fotek po czym wrócić np. tą samą drogą na parking do auta to już jego sprawa.
W sumie na to wygląda, że każdy może znaleźć coś dla siebie: parking za 3 zł/ godz. lub w niedalekim miejscu parking za 10 zł/dzień. Każdemu wedle jego potrzeb.
Jak dla mnie jest ok.
chwastek
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez IraS » 6 maja 2012, o 18:29

chwastek napisał(a):Przyznaję, że znam kierowców którzy do sklepu oddalonego o 300 metrów na zakupy jadą autem.

Nie gadaj, jeszcze się nie poznaliśmy :mrgreen:
IraS
Administrator

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi