Patryja, Patrola, Korbania ....

Informacje i dyskusje o bieżących wydarzeniach w regionie.

Re: Patryja, Patrola, Korbania ....

Postprzez amstaf358 » 22 paź 2014, o 07:06

Zawsze możesz się Sama wysłać w te strony na np14 dniowy turnus rehabilitacyjny tak jak my to czasami robimy... :lol: .
Bieszczady może nie są wszystkim,ale wszystko bez Bieszczad jest niczym!.....
amstaf358
Wyrypiarz bieszczadzki

Lokalizacja: z piekła rodem/sercem Polańczyk..i Terka przed masakrą

Postprzez Przelotowy » 22 paź 2014, o 21:02

Byłem 11.X na Korbani i szedłem sam traktem od cerkwi w Łopience i gdy od deszczochronu po schodkach wszedłem w las, to droga mi się strasznie dłużyła i myślałem, że pobłądziłem. Gdy byłem na szczycie to z godzinę czekałem na jakąś duszę ale daremnie, ludzie za długo śpią. Zejście podjąłem na azymut w kierunku Tyskowej i było warto ale krótko, niżej poprowadziły mnie ślady końskich kopyt. Wszystko byłoby fajnie ale mimo pogody nie było klarownej widoczności, choć widać było całkiem daleko. Korbania to dobry pomysł na coś innego od połonin.
Przelotowy
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Barnaba » 20 gru 2014, o 23:52

Przelotowy napisał(a): niżej poprowadziły mnie ślady końskich kopyt.

Na pewno?
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Przelotowy » 26 sie 2015, o 15:14

Mam pytanie: czy idąc od strony Bukowca na Korbanie można coś pokręcić? Nigdy jeszcze nie szedłem z tej strony. Plan jest taki: po obiedzie ktoś nas podrzuci pod szlak, osiągamy szczyt, trochę czasu spędzamy na wieży widokowej, następnie do Tyskowej i na Hyrczę, do Łopienki. Będzie to po 20.X, więc już krótkie popołudnie. Towarzystwo będzie niezbyt doświadczone w wędrowaniu po górach ale zdeterminowane by zobaczyć bieszczadzką jesień.
Może to i lenistwo ale czy bus może na chwilę(o zmroku) podjechać pod samą cerkiew w Ł.
Przelotowy

Postprzez Barnaba » 26 sie 2015, o 19:23

za dnia nie pobłądzisz. Dasz rade. Choć polecałbym podejście właśnie od Tyskowej, ale to moja indywidualna sugestia.
Jak się dogadasz z busiarzem to podjechać może- bo zakazu nie ma. Ale nie będzie chciał, bo straszne wertepy. Na parkingu przy asfalcie prędzej się uda.
http://www.lesneoko.com"
- że przewodnik napisałem i wycieczki robię. HA!

"Zawsze znajdzie się filozofia do braku odwagi"
Albert Camus (1913-1960)
Barnaba
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Przelotowy » 27 sie 2015, o 15:50

Dziękuję Barnaba. Podejdziemy na Spisówkę piechotą, może i szkoda auta choć to wysoki w zawieszeniu bus. Skoro stan drogi jest tak fatalny, to pewnie nawet kolega nie będzie ryzykował.
Przelotowy

Poprzednia strona

Powrót do Aktualności i dyskusje na bieszczadzkie tematy