Pierwszy krok w Bieszczady - mój, Zofii i Michała

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Pierwszy krok w Bieszczady - mój, Zofii i Michała

Postprzez dwamichałyzofii » 14 wrz 2009, o 22:49

Witam Wszystkich

Znam te góry jedynie z fotografii i opowieści znajomych. Dlatego postanowiłem zmienić ten stan i powitać Bieszczadzkie plenery podobno tą najpiękniejszą porą roku - jesienią. Podobno ... bo chcę sprawdzić czy tak faktycznie jest.
Dlatego proszę o podpowiedź, gdzie wybrać się na tygodniowy wyjazd wraz żona i naszym 2 letnim synem. Pobyt ma raczej stacjonarny (krótkie spacery w okolicy zamieszkania). Zależy nam na cichym wypoczynku dlatego szukam miejsc niezaludnionych.
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

pozdrawiam
drugi"michał"
dwamichałyzofii

Re: Pierwszy krok w Bieszczady - mój, Zofii i Michała

Postprzez lucyna » 15 wrz 2009, o 11:17

Okolice Jeziora Solińskiego ze względu na malucha. Odludne więc może to być Rajskie. Tam są fajne miejsca spacerowe, blisko woda, można spacerować na Studenne, a potem dalej na Otryt, Tworylne, Krywe.
Bieszczady Wysokie to Muczne, Tarnawa, także odludne piękne okolice, atrakcja to stadnina koni huculskich w Tarnawie (maluch może spróbować jazdy w siodle lub bryczką (bryczka 50 zł/ 4 osoby), pospacerować po pomostach nad torfowiskami.
lucyna

Re: Pierwszy krok w Bieszczady - mój, Zofii i Michała

Postprzez smidon » 15 wrz 2009, o 18:03

Co to są dla Ciebie "krótkie spacery", bo dla jednego to może byc pól godziny w jedną stronę czyli godzinka razem, a dla innych spacer może trwać kilka godzin. Maluch na barana i się idzie na przechadzki. Jeśli mało się ruszasz, chciałbyś jak najwięcej zobaczyć to zamiast mieszkać przez tydzień w jednym miejscu ,pomieszkaj po dwa, trzy dni w różnych miejscach, a więcej zobaczysz, i pewnie będziesz bardziej zadowolony.
smidon
Niedzielny turysta bieszczadzki

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi