Pierwszy raz na Bieszczady

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Pierwszy raz na Bieszczady

Postprzez Rafal » 7 sty 2014, o 09:41

Witam wszystkich użytkowników forum, na początku kilka słów o sobie - dwudziestolatek ze Szczecina, planujący się wybrać w Bieszczady podczas tegorocznych wakacji (nie znalazłem żadnego wątku w którym można by było się przywitać). Odnośnik do forum znalazłem na twojebieszczady.pl kiedy szukałem jakichkolwiek informacji na temat tego regionu :D Zarejestrowałem się tutaj ponieważ prosiłbym was o pomoc w zrobieniu tripu bo Bieszczadach :)

Najbardziej interesuje mnie forma tripu, że każdego dnia przechodziłbym do innego miejsca. Wiadomo nocleg interesuje mnie w schronisku, bo najtaniej i wydaje mi się, że to najlepsza z możliwości. Dobra może na początek... (zaznaczę tylko, że nie interesuje mnie całkowite wytyczanie trasy przez Was tylko podanie miejsc, w które można się udać, ewentualnie jak tam trafić, możliwość noclegu czy coś).

Zainspirował mnie artykuł w pewnej gazecie i chciałbym poczuć Bieszczady na własnej skórze. Jako miejsce zaczęcia prosiłbym uwzględnić jakąkolwiek miejscowość do której nie powinno być problemu z dojazdem przy pomocy PKP, PKS czy busów ponieważ nie jestem zmotoryzowany. Czytałem na tym forum, że większość z was zaczyna swoje wyprawy z Ustrzyk Górnych, tak więc wydaje mi się, że miejscowość ta może być początkiem, ale co dalej? W jakie kolejne miejsce się udać? Tego już nie wiem i prosiłbym was o jakieś porady, może coś polecacie? Dodam jeszcze, że mój trip miałby być pieszy w sensie, że do Ustrzyk Górnych do ostatniego miejsca poruszałbym się na nogach. Może polecicie jakieś szlaki czy coś? Może jakieś schronisko czy po prostu chatę w której można przenocować (nie ukrywam, że zależałoby mi na miejscu gdzie mógłbym podładować telefon czy aparat), w sumie też to schronisko mogłoby dysponować polem namiotowym (planuję spać w namiocie).

Daty jeszcze nie ustaliłem, bo wydaje mi się, że w każdym okresie wakacji mogę wyjechać - chyba, że może jakiś festiwal, bazarek będzie organizowany, to wtedy postaram się dostosować tak żeby zobaczyć jak najwięcej.

Jeeeeeeeeeej, przepraszam was jak napisałem bez ładu i składu i w ogóle, ale nie wiem nawet od czego zacząć :( W sumie jeszcze moglibyście napisać co powinienem zabrać na taki trip, czy w takich schroniskach ciężko o coś do jedzenia czy coś. Czy zmieszczę się w plecak o pojemności 45l? Nawet byłbym wdzięczny za podanie nazwy miejscowości i koloru szlaku, którym mogę się do niej dostać. No i przepraszam, że na wstępie was zasypuje miliardem pytań. W każdym razie życzę miłego dnia, jeśli coś za mało napisałem to chętnie wytłumaczę! Pozdrawiam
:D
Rafal
Stonka bieszczadzka

Re: Pierwszy raz na Bieszczady

Postprzez lidkru » 7 sty 2014, o 11:23

a na ile dni chcesz jechać?
wątek do powitań i ...
powitanie-t15.html

a co do terminu :)

Obrazek
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Rafal » 7 sty 2014, o 13:01

Wydaje mi się, że jakoś na tydzień ewentualnie osiem dni będzie dobrze :D Chyba, że nie ma trasy ośmiodniowej z noclegami po drodze ^^. No i chyba już wiem kiedy pojadę, ale wydaje mi się, że to miasto odwiedzę jakoś na końcu chyba, że faktycznie będzie gdzieś po drodze między przystankiem A i przystankiem B ^^. W każdym razie jakieś propozycje? :)

Dzięki Lidia za odpowiedź! :D
Rafal
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 7 sty 2014, o 13:16

mam nadzieję, że będzie jeszcze kilka podpowiedzi, ale tak na poczatek to :
w schroniskach jest co jeść, pyyyyysznie podają pod Honem, pod Rawkami :)

Chyba, że nie ma trasy ośmiodniowej z noclegami po drodze ^^

bierzesz namiot? no to luzik :lol:
koniecznie odwiedz Łopienkę, i studencką bazę namiotową
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Rafal » 7 sty 2014, o 13:47

No mam zamiar wziąć namiot, żeby w nim spać, ale na terenie schroniska nie chciałbym obudzić się przez jakiegoś zwierza :x chociaż to byłoby ciekawe xD

Generalnie pisząc mam na myśli to, że codziennie mam zamiar przechodzić jakieś 20 - 40 km chyba, że będzie większa odległość między miejscowościami :D:D

No to mam już Ustrzyki Górne, Cisną, ale to pod koniec tripu więc pewnie zjem pod Honem skoro polecasz no i może pod Rawkami też zjem, ale to dopiero jak się dowiem co i jak z trasą. Dobrze, że na wikipedii od razu podają szlaki i miejscowości z których można tam dojść :D A może Ty polecisz jakiś szlak, trasę? :D
Rafal
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 7 sty 2014, o 14:01

Rafal napisał(a): Wiadomo nocleg interesuje mnie w schronisku, bo najtaniej
.. no i tu się zdziwisz :lol: W Bieszczadach schronisk mało, a ceny... jak w Zakopcu...
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 7 sty 2014, o 14:01

zapewne mapę już masz, jeśli szukasz przewodnika to polecam Rewasza, trasy są fajnie opisane, również te bez szlaku, a co do podpowiedzi, to poczytaj
najwazniejsze-trasy-pieszych-wedrowek-t965.html
Krzyś , ceny schronisk tatrzańskich są jednak sporo wyższe :)
poza tym latem działają schroniska PTSM i studenckie bazy namiotowe , zwłaszcza te drugie to taniocha
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 7 sty 2014, o 14:05

lidkru napisał(a):ceny schronisk tatrzańskich są jednak sporo wyższe
... już pewnie niedługo... :roll:
Przykład:
http://www.schroniska-pttk.com.pl//tatry/schronisko_pttk_-_murowaniec_-_na_hali_gasienicowej.html
Ostatnio edytowano 7 sty 2014, o 14:12 przez krzyś, łącznie edytowano 1 raz
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 7 sty 2014, o 14:12

krzyś, Ty się skup na prośbie kolegi, a nie na gdybaniu :mrgreen:
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 7 sty 2014, o 14:14

Jak się skupię, to..... wychodzi mi, że chłopak młody - to niech se lepiej weźmie ten namiot. Jak byłem taki młody jak on..... ech!!!!! , to się dźwigało cały majdan. A nie był tak lekki, jak teraz...
... i w ogóle...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Następna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi