pierwszy raz. prosze o wskazówki.

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: pierwszy raz. prosze o wskazówki.

Postprzez skazaniec » 29 sty 2013, o 11:09

Tak mnie to bezpieczeństwo UD zastanawia. Nie wiem co przez to rozumiesz. Tak się zastanawiam czego oczekujecie - jeśli chodzenie wchodzi w grę to rozważcie jakąś inną lokalizację. Z UD macie jakieś 40km w góry. Co do miejsc "historycznych" to niech się inni wypowiedzą-ja się za bardzo nie znam. Sanok polecam - podobał mi się :). Lwów - własne auto na pierwszy raz odradzam. co do biur podróży wygooglaj - jest ich conajmniej kilka, warto obdzwonić i zapytać czy zabiorą Was z dzieckiem.
Reasumując na bazę wypadową na pierwszy raz (by poznać uroki bieszczadzkich ostępów) polecam Ustrzyki Grn - jeśli chcsz to podeślę Ci kilka namiarów gdzie wydaje mi się być ok dla pobytu z dzieciaczkiem.
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez włóczykij » 29 sty 2013, o 12:04

Też tak myślę, o jakie bezpieczeństwo chodzi z tymi Ustrzykami Dolnymi- Bieszczady ogólnie są bezpieczne :). Ja mam brzdąca dwuletniego i tak szczerze to Do Ustrzyk Dln. zabieram go na porzadne lody do starej lodziarni(jak sie na miejscu popytacie to was nakierują), z maluchem możecie zaliczyć tam zwykły plac zabaw,fontannę w nibyparku , no ewentualnie baseny -to już będzie od was zależało. Na Solinie są porobione ogródki z piaskiem dla dzieciaczków,jednakże w lecie może być tam tłok ,więc to już wasza decyzja. Z córeczką warto wybrać sie podziwiać żubry Mucznem .Uważam ,że taki maluch największą frajdę będzie miał nad płytkim Sanem lub innym potokiem,rzucajac kamyki i grzebiac się w porzadnym brudzacym wszystko piachu a jak pogoda dopisze to i potapla się w wodzie ,bez obawy :)
Lwów z maluchem - na pewno możliwy ,jednak wycieczka z tego co wiem zaczyna sie wczesnie z rana, przeprawa paszportowa, cały dzień w trasie i zwiedzaniu ,powrót na pewno późno.Ale to już sobie googlujcie, dzwońcie i pytajcie.
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez otrok » 29 sty 2013, o 12:07

skazaniec napisał(a):Z UD macie jakieś 40km w góry.

ale przecież Ustrzyki Dolne leżą w górach i to całkiem fajnych, dzikich i bezludnych, ciągnących się od Sanoka do Turki
no i w Bieszczady z rzut beretem.
np. źródła Strwiąża - dobry pomysł na wycieczkę z dzieckiem
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez creamcheese » 29 sty 2013, o 14:13

Z tym bezpieczeństwem (lub jego brakiem) to chyba nie chodzi o zakapiorów i niedźwiedzie??!!
A poważnie to:
Tak jak piszą poprzednicy, wycieczki do Lwowa przeważnie wyruszają bladym świtem, granica polsko-ukraińska jest nieprzewidywalna, na miejscu pogoń za przewodnikiem (byłem ostatnio na wyjeździe 3-dniowym a i tak nogi w d...wrastały po całym dniu biegania od kościoła do kościoła). Nie sądzę żeby 1,5 roczny szkrab był zadowolony.
Maluchom to chyba rybka, czy siedzą nad tą czy inną wodą (włóczykij opisał to ładnie)...więc może Sękowiec...Zatwarnica...Dwernik?...Spokojnie, w Wysokie Bieszczady rzut beretem...
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez alegorn » 29 sty 2013, o 18:02

hm, podrzucę kilka możliwych atrakcji do zobaczenia w okolicy (samochodem jeśli ktoś tam podróżuje), raczej w formie luźnych myśli.

zależy kto czego szuka. polecam kolejkę bieszczadzką - zawsze to jakaś frajda, ale we wrześniu to ju ż chyba tylko weekendowo jeździ.
UD.. tam macie rzut beretem do Równi (cerkiew!) koniecznie trzeba zobaczyć, piesza wycieczka przez Równie (Gromadzyń) blisko, szlak, po drodze kirkut więc byle nie w sobotę ;).
do cerkwii blisko będzie jeszcze w Smolniku, Michniowiec, Bystre, Bandrów Narodowy, Polana.. tyle że może nie wszędzie udać się wam wejść... a spora część jest pozamieniana na kościoły..

można się pokusić na spacer przez Żukow, w kilku punktach, niesamowity widok na wysokie Bieszczady.. naprawdę zapiera dech!

sanok.
koniecznie MBL, w muzeum historycznym koniecznie ikony! tylko warto by sobie było choć trochę temat przybliżyć (choć być może jako historycy - znacie się na tym..) warto.
Lwów - warto, ale chyba tylko jeśli nie macie co lepszego (np kiepska pogoda), z pewnością warto, ale czasem czeka się w autobusie z dwie godziny nim sie granice przekroczy..

pomyślcie o Przemyślu.
mając auto wyprawa tam, zobaczenie fortów z pierwszej a bunkrów lini mołotowa z drugiej wojny - jest warte uwagi.
zwłaszcza że po drodze/blisko macie:Krasiczyn, Bircza, Kalwaria Pacławska, ciekawe punkty widokowe (np w okolicy Arłamowa)

góry sanocko-turczańskie są niesamowite, ale tam już chyba tylko mapa.. nie pamiętam by wiele szlaków dało się tam znaleźć... a warto.

Jacek.
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez łazik » 29 sty 2013, o 22:27

Tak jak alegorn pisał kolejka we wrześniu tylko weekendowo jeździ.Możecie sie pokusić o wycieczkę do źródeł Sanu,ale z takim małym dzieciaszkiem to chyba nie najlepszy pomysł.Poza tym cerkiew w Smolniku,moze stadnina konia huculskiego w Wołosatem.Zreszta na tej stronie znajdziecie na pewno wiele atrakcji,którewarto zobaczyć.
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez włóczykij » 30 sty 2013, o 08:21

No to juz jak o tych cerkwiach piszemy to ogólnie jest szlak cerkwi bieszczadzkich- warto objechać to w sobotę, bo miejscowi wtedy sprzątają i jest szansa aby zakukać do wnetrza a nie tylko przez szybke :mrgreen: I jeszcze jedno - w Ustrzykach Dln jest cerkiew - greko katolicka ,gdzie w dalszym ciągu odprawia się w tym obrządku,-może warto tam zajrzeć?
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Justyna.A.G. » 30 sty 2013, o 17:40

Można też poszperać w internecie (i nie tylko) żeby dowiedzieć o której godzinie w danej miejscowości odprawiana jest msza, warto też odpisać telefon bo to się czasem zmienia zwłaszcza na tygodniu. Czasami można też znaleźć kto we wsi ma klucze.
Justyna.A.G.

Postprzez alegorn » 31 sty 2013, o 10:31

do trasy na Przemyśl - koniecznie jeszcze trzeba zahaczyć o Posadę Rybotycką, z racji samej cerekwi choćby. może nie jest tak widowiskowa jak np cerkiew w Kwiatoniu, ale za to chyba jedyną (?) zachowaną cerkwią obronną, na tych terenach.. jest to też najstarsza cerkiew w Polsce.
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn

Postprzez otrok » 31 sty 2013, o 11:13

no to by jeszcze Kwiatoń odwiedzić :D
robi się niezły kawał świata.
w Kwiatoniu zawsze można wejść do środka (trzeba tylko zadzwonić po przewodnika) a w środku jest bardzo ładnie.
wiele osób uważa, że cerkiew w Kwiatoniu jest najładniejsza.
ale wracając do okolic UD, to wiele osób uważa, że cerkiew w Równi jest najładniejsza
a trochę dalej, w Bieszczadach, jest cerkiew w Łopiencę i wiele osób uważa itd.
albo ruiny cerkwi w Krywem i też wiele osób uważa, że...
ja z tymi wszystkimi opiniami się oczywiście w pełni zgadzam,
ale polecę inną cerkiew, cerkiew w Górzance, zapewne też znajdą się osoby, które uważają ją za najładniejszą,
ale polecam ją z innego powodu; ze względu na osobę gospodarza:
rozmowa księdzem Bartnikiem, jest bardzo pasjonująca dla kogoś, kto interesuje się historią, kulturą, sztuką, regionem.
Sam ksiądz też jest niezwykłą osobną - cieszę się, że miałem szczęście go poznać.
otrok
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi