Pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o rady :)

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Pierwszy raz sam z plecakiem - proszę o rady :)

Postprzez cubic » 2 cze 2016, o 10:34

Wielkie dzięki. To już porządna lista :) Pomęczę jeszcze pytaniami:

Myślałem jeszcze o karimacie, bo łóżka schroniskowe mogą nie być zbyt wygodne, a może też trafić się gleba. Warto karimatę i małą poduszkę chyba mieć, nie?

Mam zamiar kupić sobie porządny plecak. Jak myślisz, na około dwa tygodnie i na w/w ekwipunek wystarczy mi 60l czy celować w większy?

Z ciekawości co to jest pancernik? Znam tylko zwierze i okręt o tej nazwie?? ;)))

M
cubic
Stonka bieszczadzka

Postprzez lidkru » 2 cze 2016, o 12:44

ja mam 45+10 z kominem i mi starcza , ale to wszystko kwestia plecaka, bo 40 nie zawsze jest równy 40 :roll: warto popatrzec na opnie konkretnego modelu, który zamierzasz kupić
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez cubic » 2 cze 2016, o 13:03

Jeszcze jedno pytanie terminowe. Preferuję raczej spokój, zawsze wybieram mniej uczęszczane szlaki itd. Miałem jechać w czerwcu, ale nie dam rady. Zastanawiam się nad lipcem, ale boję się, że na szlakach i w schroniskach będą w lipcu tłumy. Przesadzam, czy faktycznie lepiej zaczekać do września??
cubic
Stonka bieszczadzka

Postprzez krzyś » 2 cze 2016, o 14:30

lidkru napisał(a):z kominem
... komin warto mieć, a może nawet... piecyk... :roll:
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez lidkru » 2 cze 2016, o 14:36

nie przesadzasz, lepiej poczekaj, a najlepiej na pażdziernik i dołącz do nas
maguryczny-2016-t2290.html
:)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez tomson5 » 2 cze 2016, o 19:03

Z karimatą daj spokój. Co do poduszki to proponuje patent z pokrowcem od śpiwora. Biorę takowy i wpycham tam ciuchy. Robi mi to coś wtedy za poduszkę.
Pancerniki to wszelkiego rodzaju konserwy ;)
Moje sakwy przy rowerze mają pojemność 45L. Z czego jedna boczna komora przy starcie wypełniona jest prowiantem a z upływem czasu browarami :)
Śpiwór jest na zewnątrz sakwy. Posłuchaj @lidkru i nie przesadzaj z wielkością. Co to terminu to daruj sobie Lipiec i jak możesz to też posłuchaj @lidkru co do terminu.
Wysłano z kalkulatora Casio
tomson5
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez cubic » 3 cze 2016, o 21:40

Bardzo dziękuję idkru za radę i zaproszenie. Co do terminu to już zdecydowałem, że pojadę we wrześniu, tylko najpierw zerknę na pogodę. Idealnie byłoby bez gorąca, ale mimo wszystko koło 18-20 stopni w dzień. Czy tak się uda w tym roku zobaczymy :) Wczesna jesień w Bieszczadach bywa przepiękna :)))

Tomson5 czy możesz rozwinąć tekst "z karimatą daj spokój"? Jakie w schroniskach są materace? Czy jeżeli trafi mi się gleba, to dostanę jakiś materac? Może w takiej sytuacji jednak dobrze mieć karimatę?

I jeszcze jedno. Jak jest ogólnie w Bieszczadach z rozpalaniem ognisk. Przy schroniskach to pewnie wieczorami płonie cały czas, ale jak jest na szlakach to nie wiem, bo nigdy nie potrzebowałem. W ogóle muszę przyznać, że moja turystyka górska do tej pory była strasznie infantylna :) Plecak, mapa, woda, kanapka i tyle :)))
cubic
Stonka bieszczadzka

Postprzez elmagico » 3 cze 2016, o 23:23

Im mniejszy plecak weźmiesz tym rozsądniej się zapakujesz i będziesz miał lżej. Mam 45l i czasem za dużo zapakuję w góry na weekend a na luzie spakowałem się na 3 tyg do Indii.
Takie pakowanie wymusza myślenie :) Nie planuj każdego szczegółu, baw się dobrze! :)
elmagico
Stonka bieszczadzka

Postprzez tomson5 » 4 cze 2016, o 07:02

Jakie są materace? Miękkie :-D
Jak człowiek zmęczony to i na glebie legnie. Karimata ma zapewnić izolację termiczną a nie miękkość.
Chodziło mi dokładnie o to co napisał kolega @elmagico
O rozsądek w pakowaniu. Wspominałeś coś na początku o książce.
Również lubię ale w schronisku raczej wolę rozmowy z ludźmi. Masz okazję wejść między wrony i rozkrakać się o Biesach i Czadach a ty chcesz się zaszyć w kąt z knigą? Do tego taka książka swoje waży.

Proś Czady o pogodę i ruszaj. ;-)
Wysłano z kalkulatora Casio
tomson5
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez łazik » 4 cze 2016, o 14:10

To i ja dołożę od siebie.Mapa mapą,ale kompas to sobie weź.Nie zajmuje dużo miejsca,ale jak będziesz miał taką widoczność,że czubka nosa nie będziesz widział to może się przydać.Druga ważna rzecz,którą powinieneś zabrać to worki na śmieci.Popakuj sobie ciuchy w te worki i zostaw w razie czego na niepogodę,żebyś mógł sobie śpiwór w worek zapakować.Mi to teraz ciuszki i inne gadżety uratowało przed zamoknięciem.Pozdrawiam i miłego łaziorowania.A i nie zapomnij o relacji tutaj.
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi