Pierwszy raz w Bieszczadach - bardzo proszę o porady

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Re: Pierwszy raz w Bieszczadach - bardzo proszę o porady

Postprzez lidkru » 9 maja 2013, o 21:59

ad nr 5: proponuję iść w odwrotnym kierunku, ponieważ na odcinku Wołosate- Prz.Bukowska jest asfalt, który rano jest ok, a potem się nagrzewa i mozna sie ugotować :-) a poza tym na początku marszu ma się więcej siły i samozaparcia :-)
ad nr 2: jak Wam za mało to nie idźcie z Prz.Orłowicza na Smerek i w dół do wsi, tylko odbijcie na czarny szlak i przez Jaworzec do Kalnicy, warto :-)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 9 maja 2013, o 22:18

co do trasy nr 2 - tu trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy nie warto zabrać ze sobą karimatki i pobyczyć się trochę :) jakaś taka rozleniwiająca mnie dopadła nostalgia...położyć się i poleżeć.
co do 6 - nie szedłem nigdy szlakiem granicznym - powodem był brak widoków, prynajmniej to zoczyłem na mapie (jeśli jest inaczej proszę mnie oświecić).

Trasy masz naprawdę zacne - zaliczysz bieszczadzkie "must be".
Co do błota - szczerze Ci powiem gdybym na to zważał nic bym w Bieszczadach nie zobaczył (zawsze trafiam na deszcz) - dobre buciory i będzie ok. Wierz mi najlepiej wspominam wyjazd podczas, którego lało, była mgła i niska podstawa chmur. Błota bym nie demonizował, największe jakie widziałem było na szlaku do grobowca Hrabiny w Siankach, poza tym to norma.
Dobre buty i drugie na zmianę:)
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krakra » 10 maja 2013, o 08:51

Z przyjemnością oświecam zatem: na szlaku granicznym są "widoki" . A jakże !!! I bywają piękne, jakich gdzie indziej w Bieszczadach się nie zobaczy ... . Ukłony !
krakra
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez alegorn » 10 maja 2013, o 09:30

na tamtym odcinku - szedłem tam 10 lat temu z hakiem.
widoki, o ile pamietam sa w kilku miejscach punkty widokowe, i fakt, wtedy robia niesamowite wrazenie...
poza tym, to jeden z tych szlakow kiedy nawet i w sezonie nie spotkasz zbyt wielu turystow... trasa rzeczywiście długa, czy ciezka? to juz subiektywna ocena..

myślę że na początek - to dobry plan. ja raczej trasy planuję w zarysie, szczegóły zawsze dopracowuje na miejscu, w zależności od miejsca, pogody i samopoczucia....
może jedna refleksja, nie nastawiaj się by przejść wszystko... zostaw coś ku czemu się wraca..
jeśli dziewczyna nie ma wielkiego doświadczenia beskidzkiego <a nawet jeśli i ma...> to lepiej zaplanuj wieczory ;) ja kiedyś, będąc młodym słyszałem powiedzenie, że nie da się powiedzieć iż byłeś w biesach, jeśli nie byłeś w bazie ludzi z mgły, i siekierezadzie.. :) cos w tym jest, choć nie koniecznie bym odnosił tylko do tych dwu knajpek, ale warto poświęcić trochę czasu na zwiedzenie, właśnie kilku knajpek, schronisk... to także są bieszczady... równie prawdziwe jak i te na szlaku.. (przynajmniej jeśli spotykasz tam ludzi tam żyjących, niekoniecznie turystów), posłuchajcie co mają do powiedzenia... przynajmniej jeśli będą chcieli rozmawiać..

nie wyobrażam sobie też, byś nie zorganizował choć jednego wieczoru przy ognisku....;) zawsze można sie wtedy przekimać np. u harcerzy... jak dla mnie smak herbaty z ogniska, przesiedziec długo w noc przy ognisku.. posłuchać gitary (jeśli się trafi, bo jak nie to i żaby wkoło wesoło rechoczą, szum lasu, potolca...i też jest fajnie ;) ),dla mnie to wszystko - to właśnie kwintesencja włóczęgi po górach...
wygospodaruj też choc pół dnia, by nad solinę się wybrać, ja osobiście rzadko kiedy tam zaglądam, ale warto zobaczyć.. może wracając ?

góry nie uciekną, poczekają do nastepnego razu.. obiecuję..

j.
od gór piękniejsze są tylko góry...
alegorn

Postprzez szafir » 21 cze 2013, o 16:27

Witam,

przepraszam że odgrzewam troche temat, ale myślę iż nie ma sensu robić nowego.

Postanowiłem w tym roku zmienić moje ukochane karkonosze na coś nowego, i pomyślałem iż Bieszczady to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Czy ktoś mógłby zaproponować w miarę przyjemną trasę na 2-3 dni?
szafir
Stonka bieszczadzka

Postprzez creamcheese » 21 cze 2013, o 19:12

Pogrzeb trochę po forum to sam znajdziesz cos dla siebie.
A tak na gorąco i bez pudła to Ustrzyki Górne a z nich Caryńska, Halicz i Rawki...i już masz 2-3 dni
Pozdrawiam
creamcheese
Ekspert bieszczadzki

Postprzez Justyna.A.G. » 22 cze 2013, o 06:32

"W miarę przyjemną" to nie masz wysokich wymagań :), jak wyżej, weź mapę i poprzeglądaj inne wątki, na forum są i propozycje tras i relacje ze zdjęciami, jak przedstawisz wstępny przebieg trasy to na pewno chętnie Ci tu ktoś doradzi w kwestii szczegółów, albo określ dokładniej swoje preferencje ;)
Justyna.A.G.

Postprzez włóczykij » 22 cze 2013, o 08:20

Oj Justyno i z Górnych można przyjemnie podeptać ,tylko nie wtedy gdy jest pospolite ruszenie turystyczne . Choćby w tej chwili (może jedynie upał postraszyć),ale tłumów tam nie ma, przyroda się wdzięczy na połoninach, cóż wiecej chcieć na takie 2-3 dni. Wystarczy aby złapać bakcyla bieszczadzkiego. :geek:
włóczykijowy transport http://www.busy-bieszczady.com.pl/
włóczykij
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez Justyna.A.G. » 24 cze 2013, o 01:05

włóczykij napisał(a):Oj Justyno i z Górnych można przyjemnie podeptać
A ja wcale nie napisałam że nie można. A to i owo warto wiedzieć żeby potem reklamacji nie było, chociażby takich że Bieszczady reklamowane jako "dzikie góry", a szło się z pielgrzymką ;)
Justyna.A.G.

Postprzez Disappear16 » 17 lip 2013, o 14:15

Witajcie,
ja również wybieram się właściwie pierwszy raz w Bieszczady(pierwszy raz byłam jak miałam 8 lat, więc to się nie liczy, bo nic nie pamiętam :D)
Chodzi o to, że na moje barki padło zorganizowanie jednodniowej wycieczki dla grupy zapalonych harcerek(którą również i ja jestem) po jednym ze szlaków.
Jako że moje zadanie ma również dotyczyć Jana Pawła II to wybrałam taką trasę: Ustrzyki Górne ->Szeroki Wierch->Tarniczka-> Tarnica-> Wołosate->Ustrzyki Górne, powiedzcie mi proszę czy ma ona jakiś sens i czy możliwe jest żebyśmy jako mało doświadczone piechurki ją przeszły(nasza grupa to około 15 osob)? Z Wołosatego do Ustrzyk myślę, że przemieścimy się busem, ponieważ gdzieś znalazłam informację, że trasa Ustrzyki-Tarnica-Wołosate to już około 13 km, a te dodatkowe 6km asfaltem mogłoby być średnio przyjemne, dobrze myślę, czy te km to wyrwane z księżyca dane?
Z niecierpliwością czekam na odzew:)))
Disappear16
Stonka bieszczadzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi