Pierwszy raz w Bieszczady...

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Re: Pierwszy raz w Bieszczady...

Postprzez lidkru » 12 sty 2016, o 14:34

na takie pytanie to tylko wrżka odpowie ;)
Najmniejszy ruch jest w listopadzie i w marcu, ale wtedy jest raczej mokro :)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez Przelotowy » 13 sty 2016, o 10:28

Kilka razy byłem pod koniec pazdziernika, można wytrzymać. Zmotoryzowani wybierają najbardziej popularne miejsca przy obwodnicy takie jak Wetlina-bo chatka na Połoninie, Ustrzyki, Wołosate- bo Tarnica najwyższa. Kolory w tym czasie zawrotne, pogoda już kapryśna a widoczność może być bardzo ograniczona.

Dużo samochodów, ludzi po knajpkach, na deptakach gdzie sprzedają pamiątki.

W minionym roku zaufałem prognozie długoterminowej i nie zawiodłem się. Były różnice między pogodą nad Soliną, w Cisnej i w Ustrzykach.
Np w piątek 23.X jechałem z deszczem- mrzawką, po obiedzie nad Soliną przejaśniało a po południu całkiem dobrze.
Na drugi dzień z rana średnio, wyjście na połoninę z widokami, mgłą, przebijającym się słońcem a na górze w chmurze. Po kilkunastu minutach chmury przeleciały i do wieczora słońce i piękne widoki, kolory cud. Na następny dzień znośnie ale pod Komańczą już nie tak słonecznie. Ze wzgórz widoki na kilka kilometrów ale mnie interesowały grzyby bo były.

Byłem dwa razy w marcu; raz jechałem i po drodze były cztery pory roku na zmianę parę razy. Po dojechaniu zaczął padać śnieg i dwa dni nie przestał.
Innym razem też w marcu było bardzo ładnie a deszcz choć często wisiał w powietrzu to czasem tylko kropił. Ludzi bardzo mało.
Przelotowy
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez morgan » 15 sty 2016, o 12:26

Wybieram się w lecie :) w lecie w Bieszczadach jeszcze nie byłem. Koniecznie muszę wybrać się ścieżką tych pięknych drewnianych kościołów, ponoć jest niesamowita. Jak to mówi internetowy wieszcz w wakacje po prostu rzucę wszystko i wyjadę w bieszczady! :D Dopiero początek roku a ja już się nie mogę doczekać, ale to pewnie dlatego, że w tym roku nie ma czasu na swawole w ferie zimowe.
morgan
Stonka bieszczadzka

Postprzez gór mi mało » 17 sty 2016, o 20:48

Drewniane kościoły (głównie dawne cerkwie) to raczej w Beskidzie Niskim a w Bieszczadach jest ich stosunkowo mało.Przyczyniły się do tego intensywne operacje wojskowe przeciw upowcom w latach powojennych.
gór mi mało
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez bentlej.bombibar » 4 lut 2016, o 21:12

Marianek napisał(a):W jakim okresie najlepiej jest pojehać w Bieszczady? Zależy mi, aby nie było zbyt dużo turystów i warunki były znośne (niezbyt zimno, niezbyt gorąco i bezdeszczowo)

Oj niestety ale obecnie Bieszczady przeżywają na prawdę nawałnicę turystów... Mało ludzi tylko na oddalonych szlakach i to na pewno nie w wakacje i ferie.
bentlej.bombibar
Stonka bieszczadzka

Postprzez Tekwan » 25 lut 2016, o 15:31

w lecie w Bieszczadach jeszcze nie byłem. Koniecznie muszę wybrać się ścieżką tych pięknych drewnianych kościołów, ponoć jest niesamowita. Jak to mówi internetowy wieszcz w wakacje po prostu rzucę wszystko i wyjadę w bieszczady!
Tekwan
Stonka bieszczadzka

Postprzez magda906 » 5 mar 2016, o 23:20

Jest taki Fajny Blog Krakowski Serwis Rowerowy . Znajdziecie tam inspiracje na kilkanaście następnych wycieczek . Wszystko pisane w bardzo prosty sposób i mega fascynacją. Dodatkowo znajdziecie wiele praktycznych porad przydatnch każdemu podróżnikowi.
magda906
Stonka bieszczadzka

Postprzez katja » 29 mar 2016, o 06:26

Trzymam kciuki za Waszą podróż, oby pogoda Wam się udała.
katja
Stonka bieszczadzka

Postprzez Bieszczadzka23 » 5 kwi 2016, o 21:06

też bym chciała na motocyklach :D
Bieszczadzka23
Stonka bieszczadzka

Postprzez Ala90 » 15 kwi 2016, o 12:12

Dzięki za pomysły :)
Ala90

Poprzednia stronaNastępna strona