Pierwszy raz w Bieszczady...

Różne formy aktywnego wypoczynku i zwiedzania regionu. Rowery, narty, żeglarstwo i inne sporty

Pierwszy raz w Bieszczady...

Postprzez natalia » 2 cze 2015, o 14:13

Witajcie po długiej przerwie... Wreszcie, w końcu, nareszcie za kilkanaście dni jadę w Bieszczady. Jadę zobaczyć to, co kocham, mimo, że nigdy nie poznałam. Jadę z przyjaciółmi, jedziemy na motocyklach. Kurcze, jestem wniebowzięta! Trzymajcie kciuki za naszą wyprawę! :)
natalia
Stonka bieszczadzka

Re: Pierwszy raz w Bieszczady...

Postprzez kafel » 4 lip 2015, o 06:33

Zostawcie motocykle w Cisnej i dalej na nóżkach :)
kafel
Niedzielny turysta bieszczadzki

Postprzez Morales » 15 lip 2015, o 18:52

natalia napisał(a):Witajcie po długiej przerwie... Wreszcie, w końcu, nareszcie za kilkanaście dni jadę w Bieszczady. Jadę zobaczyć to, co kocham, mimo, że nigdy nie poznałam. Jadę z przyjaciółmi, jedziemy na motocyklach. Kurcze, jestem wniebowzięta! Trzymajcie kciuki za naszą wyprawę! :)

Planujecie przejazd przez połoniny?
Morales
Stonka bieszczadzka

Postprzez lukasz89 » 26 lip 2015, o 14:02

Witam serdecznie wszystkich Bieszczadomaniaków,

Planujemy ze znajomymi wypad rowerowy w Bieszczady. Generalnie plan jest taki, że nasza czwórka uderzy z Warszawy pociągiem z rowerami i dobytkiem do Sanoka lub Zagórza (bardziej Zagórza - w zależności od czasu i godzin kursowania pociągów etc.).

Pytanie brzmi, czy istnieje szansa jakiegoś przetransportowania 4 ludzi + 4 rowerów z dworca PKP na docelowe miejsce, gdzie będziemy dokować (tj. np. Polańczyk, Solina lub inna miejscowość bliżej jeziora bliżej nie określona). Nie chcemy jechać rowerami drogą 84 z Sanoka czy inną ruchliwą tylko już znaleźć się już na miejscu, gdzie będziemy mogli się wybrać w bardziej kameralne piękne miejsca. Czy np. jakiś lokalny przewoźnik (lub zwykły PKS) na trasie np. Zagórz - Polańczyk (przykładowo - dalej szukamy odpowiedniej miejscowości do noclegów) zabierze 4 osoby z rowerami. Co polecacie? Gdzie uderzyć, żeby uzyskać takie informacje? Nie sztuka wynająć busa za gromadę kasy...(chyba że nie będzie wyjścia - ale wtedy wypad będzie pod znakiem zapytania) Chcę się po prostu zorientować w możliwościach.

Z góry bardzo dziękuję za każde informacje, które będą pomocne.

Pozdrawiam,
Łukasz
lukasz89
Stonka bieszczadzka

Postprzez Morales » 1 sie 2015, o 14:45

Rzeczywiście, droga to nieprzyjemna na odcinku Zagórz - Lesko, jednak to nie więcej jak 10 km! Pociąg jedzie oczywiście do Zagórza, także tam jedźcie. W rzeczonej sprawie nie pomogę, jednak się trochę pomądrze, może skorzystacie :mrgreen: Ja bym jechał rowerami, mapa pokazuje niecałe 25 km (Zagórz-Polańczyk), aby ominąć nieprzyjemny odcinek Zagórz-Lesko, możecie spróbować baaaaardzo lokalne drogi, przez Tarnawy Dolną i Górną, Olchową, Dziurdziów, Hoczew i dalej na Polańczyk, w letnie weekendy niestety spory ruch (hoczew-Polańczyk) ale droga super:) Też nagle 8 km, więc da się przeżyć.
Morales
Stonka bieszczadzka

Postprzez lukasz89 » 5 sie 2015, o 07:29

Morales napisał(a):Rzeczywiście, droga to nieprzyjemna na odcinku Zagórz - Lesko, jednak to nie więcej jak 10 km! Pociąg jedzie oczywiście do Zagórza, także tam jedźcie. W rzeczonej sprawie nie pomogę, jednak się trochę pomądrze, może skorzystacie :mrgreen: Ja bym jechał rowerami, mapa pokazuje niecałe 25 km (Zagórz-Polańczyk), aby ominąć nieprzyjemny odcinek Zagórz-Lesko, możecie spróbować baaaaardzo lokalne drogi, przez Tarnawy Dolną i Górną, Olchową, Dziurdziów, Hoczew i dalej na Polańczyk, w letnie weekendy niestety spory ruch (hoczew-Polańczyk) ale droga super:) Też nagle 8 km, więc da się przeżyć.

Dzięki za info.
Już ogarnęliśmy bazę w Uhercach jednak... I plan jest uderzyć rowerem z Zagórza do Uherc. Martwi mnie tylko trochę ruchliwa 84-ka. Jeżeli będzie duży ruch (będziemy akurat przejeżdżać między 11 a 13) to będzie mało przyjemności z jazdy. :-/ Ale czego się nie robi :-)
lukasz89
Stonka bieszczadzka

Postprzez marcelina_kusmier » 9 sie 2015, o 09:29

Pytanie gdzie najczęście nocujecie jak wyruszacie w Bieszczady?
marcelina_kusmier
Stonka bieszczadzka

Postprzez wędrowniczek » 25 wrz 2015, o 13:57

Jakie miejscowości warto odwiedzić i dlaczego?
wędrowniczek
Stonka bieszczadzka

Postprzez adamek » 1 paź 2015, o 13:21

marcelina_kusmier napisał(a):Pytanie gdzie najczęście nocujecie jak wyruszacie w Bieszczady?

Cisna! :)
adamek
Stonka bieszczadzka

Postprzez Marianek » 12 sty 2016, o 10:38

W jakim okresie najlepiej jest pojehać w Bieszczady? Zależy mi, aby nie było zbyt dużo turystów i warunki były znośne (niezbyt zimno, niezbyt gorąco i bezdeszczowo)
Marianek
Stonka bieszczadzka

Następna strona

Powrót do Na szlaku i nie tylko czyli aktywnie w Bieszczadach