Pierwszy raz z dwulatką

Szlaki, czasy przejść, dojazd i inne praktyczne tematy

Pierwszy raz z dwulatką

Postprzez magda11 » 22 sie 2010, o 13:33

Witam,
Na początku września wybieram sie z mężem i 2-tetnim maluchem w Bieszczady. Nigdy wcześniej nie bylismy w tej okolicy. I kompletnie nie wiem gdzie warto się udać. Szczególnie z maluchem. Proszę o jakieś porady:)
magda11

Re: Pierwszy raz z dwulatką

Postprzez Stały Bywalec » 22 sie 2010, o 18:09

Porada podstawowa: jedźcie tylko do wsi będącej siedzibą władz gminy, tam jest bowiem (w razie potrzeby, odpukać :!: ) ośrodek zdrowia. Zatem wybór macie stosunkowo niewielki: Polańczyk (gm. Solina), Lutowiska, Czarna, Cisna, Baligród i Komańcza.
Taki 2-letni maluch potrafi, z niewiadomej przyczyny, dostać nagle temperatury 40 st. Rodzice wpadają w panikę i w skrajną rozpacz - lepiej być wtedy w bliskim zasięgu lekarza internisty (pomaga w 99 % nagłych dziecinnych zachorowań).
W 1990 r. nasza 3-letnia wówczas córeczka dostała latem nagle bardzo wysokiej gorączki, właśnie wtedy, gdy byliśmy na wczasach na totalnym zadupiu. Pogotowie przyjechało po 2 godzinach, które nas (tj. mnie i żonę) kosztowały chyba 2 lata życia. :x

PS
A tak w ogóle to oczywiście życzę dziecku i Wam zdrowia oraz udanego urlopu. :D
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez IraS » 22 sie 2010, o 18:50

Ja bym nie histeryzował na pewno jedziecie samochodem, więc z każdej bieszczadzkiej wioski w przeciągu 15 - 20 min dojedziecie do lekarza a do godziny do miasta. Ja byłem z 3 miesięczną córą i w Jaworcu i w Chatce Puchatka a od 4 roku jezdzi z nami pod namiot do Rumunii. Bardziej bym zwrócił uwagę na obiekt jaki wybierzecie. We wrześniu noce potrafią być już bardzo zimne i lepiej przed rezerwacją upewnić się czy w razie ochłodzenia istnieje możliwość dogrzania pokoju bo często z tym jest różnie.
IraS
Administrator

Postprzez Stały Bywalec » 24 sie 2010, o 05:12

Iras, z tymi 15 - 20 minutami to nieco przesadziłeś. Masz rację tylko w odniesieniu do wsi leżących przy obwodnicy. Wątpię bowiem, czy dojechałbyś zwykłym osobowym autem (nie psując go) w 20 minut do Lutowisk np. z Zatwarnicy lub z Mucznego.
Ale i tak zgodziłbym się z Tobą - pod warunkiem jednak, że
a) obydwoje rodzice mają prawo jazdy, oraz
b) zawsze przynajmniej jedno z nich zachowuje czystą krew, co potwierdzi alkomat.
:lol:

Poza tym dzieciak dzieciakowi nierówny. Ty napisałeś na podstawie autopsji, i ja też. I podtrzymuję swoją opinię. Są dzieci, które są bardziej podatne na choroby dróg oddechowych, i to o takich głównie myślałem.
Moja córka we wczesnym dzieciństwie przechodziła kilka razy zapalenie oskrzeli, a raz nawet zapalenie płuc (w wieku 6 lat).
Ja - podobnie. Mój Boże, kiedy to było ! :lol: Za późnego Bieruta i wczesnego Gomułki. :lol:
Jaka jest najpiękniejsza górska miejscowość w Polsce?
Podpowiedź: 4 sylaby, w tym pierwsza: "Za".
Jeśli jednak myślisz o Zakopanem, to jesteś w błędzie.
Prawidłowa odpowiedź brzmi: Zatwarnica.

Pozdrawiam
Stały Bywalec
Stały Bywalec
Prezydent na uchodźstwie

Postprzez Jerry » 24 sie 2010, o 09:05

Przepraszam, miałem odpowiedzieć, a jestem dopiero dwa dni w pracy i urwanie głowy. No a urlop między innymi w Bieszczadach. Ja mam swoje dwa miejsca, do których wracam co rok:
1. Ustrzyki Dolne - bardziej w zimie, choć i latem bywało. Dokładnie Ustjanowa Górna - do Willi Stasia.
2. Smerek - tam byłem w Niemczukówce (jest fajnie), a teraz jeżdżę do Państwa Laskowskich http://www.bieszczady.net.pl/pokoje/. Fajni ludzie i spoko noclegi. Żarcie niestety we własnym zakresie, ale jest sklep blisko i knajp sporo.
Polecił bym jeszcze Muczne w Wilczej Jamie, ale przeżyłem ostatnio duży szok. Ośrodek się zawinął do Smolnika. Nie mam tutaj zdania, według mnie klimat w Mucznem był nie do zastąpienia.
Mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany za reklamy :).

Smerek polecem z tego powodu, że jest wszędzie blisko, a z drugiej strony nie ma gwaru Wetliny.

Dwulatkę zabrał bym na Sine Wiry. I tak na barana i tak:). A miejsce fajne.

pozdrawiam i jak coś więcej potrzeba to pytaj :)
Jerry
Stonka bieszczadzka

Powrót do Informacje praktyczne - pytania i odpowiedzi