Pierwszy raz zimą

Opisy i fotorelacje z pobytu w Bieszczadach

Re: Pierwszy raz zimą

Postprzez lidkru » 1 sty 2013, o 10:45

http://www.kamera-wetlina.pl/
gdzie Was wypatrywać? ;)
...Właśnie przed chwilą zbiegłam z zakładu
Dla niepoprawnych marzycieli...
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez krzyś » 1 sty 2013, o 12:30

lidkru napisał(a):widziałam niedawno takie ustrojstwo w lidlu, jak pokazałam ulotkę znajomemu to poleciał kupić bez mrugnięcia okiem, ale ja doszłam do wniosku, ze to taki gadżet. Krzyś, napisz coś więcej jako użytkownik :)

Ja też myślałem, że to "jednorazówki". Ale przekonała mnie cena i ... moja żona. Bardzo nam to "ustrojstwo" pomogło podczas naszego krótkiego pobytu w Pieninach. Nie zajmuje dużo miejsca, wygodne w użyciu, chyba do każdego rodzaju obuwia. Nawet jak się zużyje przedwcześnie, to i tak nie żal tych kilkunastu zł.
Góry wysokie, kto mi z wami walczyć kazał...
krzyś
Bieszczadzki ekspert

Postprzez skazaniec » 2 sty 2013, o 21:54

Wrocilim- oj działo się...Jak dojdę do siebie to opiszę!
Wędrowny Psychopata Gawędziarz
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 3 sty 2013, o 13:57

https://plus.google.com/photos/11749485 ... 3812209761 Tutaj zdjęcia z pierwszego dnia wędrowania - sukcesywnie coraz więcej zdjęć w owym albumie będzie się pojawiało
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 3 sty 2013, o 14:52

te zdjęcia to jakaś ściema, przecież tam nie ma śniegu!!
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 3 sty 2013, o 16:25

Oj Lidka trochę śniegu było
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez skazaniec » 3 sty 2013, o 17:04

Ostatni dzień wyjazdu był również pogodny. Jako, że nie spieszyło nam się zbytnio, a i sił jakoś brakowało postanowiliśmy nigdzie nie wyjeżdżać tylko pójść szlakiem żółtym na Przełęcz Orlowicza i dalej poprzez Smerek do Kalnicy.
Trochę wiało na dole, jednakże zaraz po dotarciu do granicy lasu zdjęliśmy kurtki i całe podejście uskutecznialiśmy tylko w polarach - słoneczko przyjemnie grzało w plecy. Gdy doszliśmy do górnej granicy lasu, słychać było, że obowiązkowo należy założyć kurtki - wiało niemiłosiernie. Bardzo szybko uzbroiliśmy się też w kominiarki. Siłę wiatru widać na jednym ze zdjęć, gdzie Kasia (vel. Zakonnica- o tym później) ćwiczyła prawidłową pozycję do skoków narciarskich. Kto wie może pójdzie w ślady Adama M z Wisły??? Bardzo ciężko szło się nam na Smerek - z wiatrem należało walczyć, dosłownie, kilka razy obawiałem się, że te moje 85+ kilogramów odleci nad Połoninę. Dotarliśmy jednak do granicy lasu bez przeszkód. No dobra - kilka razy wyciąłem orła, lądując na tyłku. Okropnie śliskie momenty na szlaku były codziennością. Dlatego też urządzaliśmy rajdy na tyłkach i szybciej i bezpieczniej było. Ostatni dzień na szlaku zakończył się udanie, chociaż nikt nas nie chciał zabrać na stopa busy kursowały:)
Dzień się jednak nie skończył - po pyszniutkim obiadku przenieśliśmy się w inna część Bieszczadów gdzie już była inna Bieszczadzka Zwierzyna z Jerzem na czele. W RADOSnej atmosferze upłynął (w zasadzie cofał się) czas. Upływało co innego. Były rozmowy, Czarownice z certyfikatami, Wygłodniałe Kuny, Czerwone Kapturki i Uwodziciele z Licencją. No niczego nie zabrakło po prostu. Choć najlepsze były wyśpiewywane jerzowe toasty.
Kolejny dzień, po krótkim śnie to czas powrotów, a dziś niestety szara rzeczywistość dopada i tylko zdjęcia pokazują, że Bieszczad wyjątkowy jest...I coraz ciężej z niego wracać, coraz ciężej...
Ot i tyle

PS. Przygotowania były istotnie mocno zimowe - warunki jednak okazały się być dla nas zimowych leszczy bardzo sprzyjające. Śnieg był, ale ubity. Rakiet nie było sensu używać. Słońce grzało mocno, a widoczność była świetna. Przydały się natomiast kominiarki i krem marki dermosan - wiało mocno. Czasy przejść mieliśmy zbliżone do letnich (na ogół poniżej tych podawanych na mapach czy tabliczkach). Ogólnie bardzo dobry początek turystyki zimowej:)
PS2. Zdjęć przybyło
skazaniec
Zakapior bieszczadzki

Postprzez lidkru » 3 sty 2013, o 17:17

niech trenuje, wszak skoki kobiece weszły do pucharu :)
lidkru
Zakapior bieszczadzki

Postprzez łazik » 3 sty 2013, o 17:22

Kurde skazańcze zajefajna wycieczka.Też by mi się nie chciało wracać
Góry aż do nieba...
łazik
Wyrypiarz bieszczadzki

Postprzez jerzumarian » 3 sty 2013, o 19:55

Kasia Skazańcowa jest dobra w podnoszeniu ciężarów. zaimponiła mi. i sprawy zakonnicy nie rozjaśniłes...
Wrócilem z Bieszczadów. Raz na zawsze.
jerzumarian
Zakapior bieszczadzki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje z Waszych pobytów i wypraw